Увійти


Матеріальна допомога, як додаток до зарплати?

Матеріальна допомога як додаток до зарплатиПродовжуючи дослідження витрат бюджетних коштів Старояричівської сільської ради на матеріальну допомогу знайшов у архіві цікаві документи за 2013 рік.

Розпорядженнями голови сільської ради від 10.12.2013 року матеріальна допомога для покращення соціально-побутових умов виділена наступним працівникам сільської ради:
 
 • спеціалісту II категорії Гарасюк Н.Т. в сумі 1300 грн.
 • секретарю сільської ради та виконавчого комітету Тис М.Й.- 1500 грн.
 • спеціалісту I категорії Доль О.В.- 609 грн.
 • обліковцю механізованого загону Нагурній М.М.- 1000 грн. ???
 • директору Старояричівського СЦСССДМ Куляс Н.Є. – 1290 грн.
 
У додатку до згаданих розпоряджень значаться заяви вказаних працівників сільської ради і жодної немає в наявності. Що це означає? Це може означати те, що згадані кошти виплачені безпідставно і невідомо кому. Немає заяв згаданих осіб на виплату матеріальної допомоги.
 
Одночасно потрібно пояснити, що штат сільської ради згідно рішення двадцять другої сесії шостого демократичного скликання Старояричівської сільської ради від 10.01.2013 року становить шість одиниць і у апараті сільської ради не числяться ні Нагурна М.М., ні Куляс Н.Є. Якщо ці особи не є у штаті сільської ради, то напрошується питання, за які заслуги їм виплачена матеріальна допомога на покращення соціально-побутових умов?
 
Крім того потрібно звернути увагу на те, що матеріальна допомога повинна виплачуватись з дотриманням вимог чинного законодавства, щодо середньомісячного розміру заробітної плати та за наявності, передбачених для виплат матеріальної допомоги коштів у фонді заробітної плати.
 
Тридцята сесія шостого демократичного скликання рішенням № 19 виділила сільському голові Андрущенко А.О. матеріальну допомогу для покращення соціально-побутових умов у сумі 1 820 грн. Треба відмітити, що до згаданого рішення додана заява сільського голови Андрущенка А.О., а чому немає решту заяв?
 
А тепер хочу звернути увагу читачів на те, що у кожному розпорядженні сільського голови вказано, що матеріальна допомога виділяється на виконання рішення двадцять дев’ятої сесії шостого демократичного скликання Старояричівської сільської ради від 21.11.2013 року № 2.
Читаємо рішення двадцять дев’ятої сесії шостого демократичного скликання Старояричівської сільської ради «Про уточнення бюджету», яким прийнято рішення:
 
 1. Збільшити доходи загального фонду по коду 11010100 (податок на доходи фізичних осіб у вигляді зарплати) та по коду по коду 11010400 (податок на дохід фізичних осіб з інших доходів ніж заробітна плата).
 2. У зв’язку з перевиконанням місцевого бюджету за 9 місяців 2013 року збільшити видатки загального фонду… А де підтвердження перевиконання бюджету за 9 місяців? Чому не вказані прізвища осіб для яких призначені видатки?
 
У цьому рішенні немає жодного слова про виплату матеріальної допомоги згаданим працівникам сільської ради, тим більше, що заробітна плата, про яку згадується у рішенні, нічого не має спільного з матеріальною допомогою. Тож на двадцять дев’ятій сесії сільської ради згадувалось рішення «Про уточнення бюджету», а не про те, що буде здійснена виплата матеріальної допомоги Гарасюк Н.Т., Тис М.Й., Доль О.В., Нагурній М.М., Куляс М.М., а значить така виплата здійснена з порушенням? А може матеріальна допомога і не виплачувалась згаданим особам? Заяв на виплату матеріальної допомоги немає!!! Це випадковість чи це системність? Про дізнаємось пізніше.
 
В мене напрошується логічне запитання до себе і інших читачів-чи не забагато порушень фінансового характеру у діяльності Старояричівської сільської ради?
 
Премії для голови сільської ради - понад 200%.
 
За ненадання публічної інформації на запити - розраховується бюджет сільської ради.

Одноособовим розпорядженням сільський голова надає невідомо кому матеріальну допомогу у розмірі більше 360 000 грн.
 
З порушенням вимог нормативних актів видає розпорядження на виплату матеріальної допомоги собі та іншим особам.
 
По завідомо неправильно складеному кошторису на ремонт Народного дому в с. Руданці з бюджету сільської ради незаконно виплачено майже половину коштів.
 
Всі ці кошти - це кошти громади. Як вони витрачаються, в кожного може скластись своя думка, але Закон встановлений один для всіх і сільський голова повинен теж його дотримуватись. Так, чи ні? Мабуть, це тільки верхівка тих порушень, що чиняться у стінах згаданого органу самоврядування, тому що наявна у мене інформація свідчить про систематичні порушення вимог Законів з боку службових осіб сільської ради?
Періодично буду оприлюднювати все те, що напрацьовано депутатським корпусом, сільським головою та керованим ним виконкомом сільської ради, щоб люди знали про ці порушення і робили свої висновки, а відповідні органи вживали заходів для припинення цих порушень.
 
Сільський голова звинувачує мене у замовному характері моєї діяльності, як громадського активіста та журналіста. На зборах працівників сільської ради 30.01.2019 року кілька разів повторював, що «це політичне замовлення», а за ним, як папуги те саме повторювали деякі його підлеглі.
 
Очевидно він забуває, що основну і найкращу частину свого життя я присвятив якраз роботі у правоохоронних органах, в тому числі у підрозділах СБУ по боротьбі з корупцією. Як відомо, в нашій системі «колишніх» не буває! Тож замість того, щоб припинити вчиняти порушення Закону сільський голова галасує про «політичне замовлення» і навіть не розуміє значення тих слів. Так виглядає, що ніби це я його примушую порушувати Закон, щоб потім (від невідомої політичної сили) знайти ці порушення, їх оприлюднити і показати який він порушник.
 
Потрібно припинити порушення Закону. Негайно!!! І жоден громадський активіст чи журналіст не буде мати чим займатись у Старояричівській сільській раді. Це істина!!!
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 245 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709675

Лічильник