Увійти


Недбальство чи умисні дії члена ВРП по приховуванню кримінальних злочинів?

Недбальство чи умисні дії члена ВРП по приховуванню кримінальних злочинівЯ вже згадував у попередніх публікаціях, що станом на 08.08.2019 року у ЄДРСР знаходиться «дірка від бублика» у кількості 261 судових справ, по яких у РЕЄСТРІ немає жодного судового рішення (із загальної кількості опрацьованих 1000 справ за 2013 рік), що не направлені Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області з 2013 року до адміністратора РЕЄСТРУ (більше шести років). Як, Ви розумієте, якщо немає судових рішень по справі, то і немає прізвища судді, що вчинив таке порушення Закону.
 
Сподіваючись, що в Україні є такий «справедливий» по відношенню до суддів-порушників Закону орган під назвою Вища рада правосуддя, вирішив звернутись із скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (невстановленого).
 
Таку скаргу про те, що по справі № 446/4/13 невідомим суддею Кам’янка-Бузького районного суду до РЕЄСТРУ не направлено копії судового рішення, 06.07.2019 року скерував до ВРП, у якій просив відкриті дисциплінарне провадження, встановити суддю-порушника та притягнути його до відповідальності. Я вважав, що член ВРП швидше за мене встановить порушника суддю і притягне його до відповідальності. Але такі думки виявились марними. Хоч ВРП і створена для того, щоб тримати суддів у «тонусі» по питаннях дотримання чинного законодавства, формувати доброчесний корпус суддів, насправді все виглядає по іншому, набагато прозаїчно та приземленіше.
 
Моя скарга залишилась без розгляду, таку ухвалу постановив член Третьої Дисциплінарної палати ВРП Гречківський П.М. 16.07.2019 року за № 4887/0/18-19, зазначивши у тексті ухвали, що в скарзі не вказані прізвище, ім’ я та по батькові судді, дії якого оскаржувались журналістом.
Формально все правильно, член ВРП вчинив так, як цього вимагає норма Закону. А якщо дивитись по суті проблеми? Суддя- порушник Закону впродовж шести років не направляв до РЕЄСТРУ сотні судових рішень. Хто має заставити цього «пройдоху» виконувати вимоги Закону? Я? Чи, може Вища рада правосуддя це зробити ефективніше? Судячи з того, що моя скарга залишена без розгляду член ВРП Гречківський П.М. поклав цей обов’язок на мене. Чому? Невже громадяни повинні заставляти суддів виконувати свої службові обов’язки? У який спосіб?
 
Передбачаючи такий розвиток подій я звернувся до Кам'янка-Бузького районного суду із запитом про причини не направлення до цього часу судових рішень по судових справах, розглянутих ще у 2013 році. Після мого запиту суд почав направляти окремі судові рішення по не оприлюднених судових справах до адміністратора РЕЄСТРУ, в тому числі і по справі № 446/4/13.
 
Як виявилось, судове рішення від 08.01.2013 року «маринував» голова цього Суду Самсін М.Л., який 18.07.2019 року (після отримання мого запиту) направив ухвалу по справі до РЕЄСТРУ.
 
Логічне питання задав сам собі. Чому впродовж шести років суддя не направляв це судове рішення до РЕЄСТРУ? Чому не хотів оприлюднення інформації викладеної у цьому судовому рішенні?
 
Виявляється є цікаві обставини, які вказують на можливе вчинення суддями разом з прокурорами та слідчими поліції кримінального правопорушення.
 
08.01.2013 року слідчий суддя Самсін М.Л. за участю слідчого місцевої міліції Бута О.М., розглянувши у судовому засіданні відповідне клопотання, погоджене з прокурором Кахничем В.С., по кримінальному провадженню № 132012150220000073 від 10.12.2012 року за ознаками ч.1 ст.185 КК України постановив ухвалу по надання доступу до документів та їх вилучення за матеріалами досудового розслідування (вхідні-вихідні телефонні дзвінки).
 
Підставою для надання дозволу на доступ до документів послужили дані кримінального провадження про те, що 02.12.2012 року в період часу з 00.00 год. в кафе-барі «Магніт», що розташований в смт. Добротвір Кам’янка-Бузького району невідома особа таємно викрала у ОСОБИ_1 мобільний телефон марки «8АМ8ГІМО» моделі «CALAXY POCKET», чим спричинила останньому матеріальні збитки на суму 1059 грн.
 
Враховуючи викладені відомості я поцікавився наявністю у РЕЄСТРІ інших судових рішень по цьому кримінальному провадженню. Як виявилось, суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Бакай І.А. 21.05.2013 року постановила ухвалу по кримінальній справі № 446/1094/13 у зв’язку з надходженням до суду обвинувального акту з додатками у кримінальному провадженні № 12012150220000073 про підозру ОСОБІ_1 у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
 
22.11.2013 року суддя Бакай І.А. постановила ще одну ухвалу по цій справі (більше в РЕЄСТРІ по справі № 446/1094/13 судових рішень немає). Цією ухвалою суддя Бакай І.А. звільнила обвинуваченого (ОСОБУ_1), у вчиненні згаданого кримінального правопорушення від кримінальної відповідальності.
 
В судовому засіданні за участі прокурора Кахнича В.С. та інших учасників (захисника, обвинуваченого, законного представника обвинуваченого, представника служби у справах дітей) був розглянути обвинувальний акт відносно згаданої ОСОБИ_1. В цьому документі вказано, що ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 02.12.2012 року в період часу з 01.00 по 03.00 год., знаходячись біля будинку № 11, по вул. Сагайдачного в смт. Добротвір Кам’янка-Бузького району, після спілкування з ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9, виявив на землі мобільний телефон марки «Самсунг» модель «GT-S5300». Згідно з висновком експерта вартість даного мобільного телефону становить 726,75 грн. У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності…
 
Мабуть подальше вивчення цього судового рішення не має потреби? Навіть людині далекій від юриспунденції стане очевидним, що один із документів, який постановлений Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області по кримінальному провадженню № 12012150220000073 є сфальсифікований, тому що містять різні фактичні дані про один і той самий злочин, що внесений до ЄРДР.
 
Виникає цілком логічний висновок про те, що член Вищої ради правосуддя встановив ці обставини раніше ніж я і тому відмовився розглядати мою скаргу, пославшись на те, що немає прізвища судді, який не вніс до РЕЄСТРУ згаданої ухвали. Таким чином, можна з упевненістю припустити, що пан Гречківський П.М, умисно вчинив дії направлені на приховування від розслідування кримінального правопорушення, вчиненого одним (можливо у змові з іншими учасниками) із суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області.
 
Викладена інформація яскраво засвідчує те, що не направлення до РЕЄСТРУ судових рішень свідчить про зловживання суддею своїм службовим становищем. Такі незаконні дії вчиняються на шкоду інтересам служби і мають очевидну корисливу мету(приховати інший злочин).
 
Мабуть потрібно зайвий раз звернути увагу членам ВРП, що такими діями, як не розгляд скарг на дисциплінарні проступки судді, щодо невчасного направлення до РЕЄСТРУ електронних копій судових рішень. можуть мати непередбачувані наслідки.
 
Щоб не бути голослівним у цьому питанні прошу ознайомитись із судовими рішеннями слідчого судді Самсіна М.Л. та судді Бакай І.А., що ухвалені по одному і тому самому кримінальному провадженню.
 
Звертаю увагу Вищої ради правосуддя на незаконність дій членів цієї установи, щодо залишення без розгляду скарг стосовно невстановлених суддів Кам’янка-Бузького районного суду, внаслідок чого відбуваються приховування від розслідування кримінальних правопорушень, вчинених суддями цього суду.
 
УХВАЛА ПО СПРАВІ 446 4 13 станом на 28.07.19р. 1
УХВАЛА ПО СПРАВІ 446 4 13 станом на 28.07.19р. 2
 
УХВАЛА ПО СПРАВІ 446 1084 13 1
УХВАЛА ПО СПРАВІ 446 1084 13 2
УХВАЛА ПО СПРАВІ 446 1084 13 3

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684240

Лічильник