Увійти


Знову суддя Бакай І.А. порушує закон?

Знову суддя Бакай І.А. порушує законЖитель с.Прибужани Кам’янка-Бузького району Львівської області Олексевич Р. В. звернувся до мене зі скаргою на дії службових осіб місцевої поліції та Суду, надав відповідні пояснення та документи.
 
З викладеного вбачається, що 12.06.2019 року він подав заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо бездіяльності службових осіб Кам’янка-Бузької міської ради та розкрадання майна на території розформованої в/ч А1753 в м.Кам’янка-Бузька до чергової частини відділу поліції. Заява зареєстрована за № 2763 помічником чергового сержантом поліції Лукашеком Ю.І.
 
У відповідності до вимог cт.214 КПК Ураїни заява про вчинене кримінальне правопорушення розглядається слідчим поліції невідкладно, але не пізніше 24 годин відомості, викладені у заяві Олексевича Р.В. мали би бути внесеними до ЄРДР.
 
Керівництвом Кам’янка-Бузької поліції порушено вимоги Закону і розгляд заяви про вчинене кримінальне правопорушення незаконно розглядався у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». Начальник місцевої поліції Яріш В.В. вже не вперше попадається мені «на перо» з порушеннями Закону, які він вчиняє. Мабуть не буде зайвим йому нагадати про те, як він «помилково» скерував доручення слідчого Парія А.В. для проведення досудового розслідування дільничному Нетлюху М.Я. Чим закінчилось службове розслідування- помахали йому та іншим службовим особам місцевої поліції пальцем? Вказали на недоліки? І що, допомогло? Маємо ще одну підставу для проведення службового розслідування!!!

На прикладі розгляду заяви Олексевича Р.В. про вчинене кримінальне правопорушення маємо ще один приклад вчинення посадовою особою поліції службового правопорушення. Значить, потрібно провести ще одне службове розслідування? Хочу зауважити, що начальник поліції Яріш В.В. не тільки порушив вимоги ст.214 КПК України, але й вимог Закону України «Про звернення громадян». Заява Олексевича Р.В. надійшла до поліції 12.06.2019 року, а відповідь йому за підписом Яріша В.В. (вих.№ 4652) надана тільки 05.08.2019 року. Майже два місяці розглядалась заява про злочин, яку місцевий начальник поліції потрактував, як звичайне звернення, яке у відповідності до вимог ст.20 Закону мало би розглядатись у термін не більше одного місяця. «Казала-мазала»- написане у цій відповіді я не беру до уваги- це звичайна відписка.

Зустрівшись з таким «дрімучим» беззаконням Олексевич Р.В. мав надію, що Кам’янка-Бузький районний суд Львівської області вирішить справедливо його скаргу у відповідності до вимог ст.ст.303-308 КПК України. 18.06.2019 року він подав скаргу до Суду на протиправну бездіяльність слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області. Ну і, що вчинив Суд з його скаргою? Справедливо та у встановлені строки розглянув скаргу? Нічого подібного!!! Мало того, що в Суді запроваджена незаконна практика систематичних порушень вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» та роками, не направляються до Адміністратора РЕЄСТРУ копії судових рішень, ще й відбувається ігнорування правами та свободами громадян, нехтування їх законними інтересами, то Суд ще й систематично порушує встановлені Законом строки розгляду заяв та скарг.
 
Отже, скарга Олексевича Р.В. поступила до Суду 18.06.2019 року і в цей же день була розподілена слідчому судді Бакай І.А. А що далі? Суддя Бакай І.А. в цей же день постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі № 446/1152/19 і призначає її до розгляду на ???- 24.06.2019 року. Нагадаю, що у відповідності до вимог ч.2 ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше 72 годин з моменту надходження відповідної скарги. Тобто, суддя Бакай І.А. порушила вимоги цього закону , замість того щоб призначити розгляд скарги на 21.06.2019 року, вона призначила розгляд справи на 5-ий день після надходження скарги до Суду. Але й це ще не всі порушення Закону, вчинені суддею Бакай І.А. при розгляді цієї скарги.
 
Важливо відмітити, що суддя Бакай І.А. знову порушила вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень» і не направила вчасно(згідно Закону суддя зобов’язаний не пізніше нступного дня після ухвалення у Суді, направити копію судового рішення до РЕЄСТРУ)до РЕЄСТРУ електронну копію ухвали про відкриття провадження. Згадану копію ухвали суддя Бакай І.А. направила до РЕЄСТРУ тільки 24.06.2019 року????
 
Фактично розгляд скарги відбувся тільки 18.09.2019 року. Тобто, слідчий суддя Бакай І.А. розглянула скаргу не у строк встановлений Законом(значно пізніше 72 годин), через три місяці після надходження скарги до Суду. Чому, так довго не розглядалась скарга? Що, заважало Суду вжити відповідних заходів для своєчасного розгляду?
 
Зі слів Олексевича Р.В. суддя Бакай І.А. неодноразово відкладала розгляд справи у зв’язку з неявкою слідчого на судове засідання. Читаю ухвалу судді Бакай І.А. по справі від 18.09.2019 року, у якій зазначено: «У судове засідання скаржник неодноразово не з’являвся без поважних причин». Олекевич Р.В. заявив мені, що викладене не відповідає дійсності, що він кожного разу з’являвся у Суд для розгляду скарги, але кожного разу суддя відкладала розгляд через неявку слідчого поліції та відсутність матеріалів перевірки скарги.
 
Таким чином, впродовж трьох місяців суддя Бакай І.А., на мою думку, брала на «витримку» слідчого поліції та скаржника- хто перший «спалиться». Слідчий не надає документи перевірки, але їх і не може бути, тому що заява розглядалась не слідчим, а начальником Ярішем В.В. у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». Припускаю, що слідча суддя Бакай І.А. знала про це, тому свідомо очікувала « проколу» з боку Олексевича Р.В., який, як він мені пояснив, в силу певних причин один раз не з’явився (вперше) у судове засідання, що стало підставою постановлення згаданої ухвали. Чи це законно?
 

Ця обставина була використана суддею Бакай І.А., як «неодноразова неявка без поважних причин».

 
Отже, вердикт винесено,але суддя залишила можливість Олексевичу Р.В. повторно звернутись із скаргою до Суду. Для чого? Щоб знову бути приниженим та обдуреним?
 
Я б назвав такі дії судді Бакай І.А. умисним зловживанням службовим становищем- невиконання покладених на неї посадових обов’язків, внаслідок чого Олексевичу Р.В. завдано моральної шкоди- йому відмовлено у праві на доступ до справедливого судочинства (це порушення Конституції України).
 
Підсумовуючи викладене хочу заявити про те, що в діях судді Бакай І.А. , які вона допустила при розгляді скарги Олексевича Р.В. по справі 446/1152/19 вбачаються підстави для притягнення її до дисциплінарної відповідальності у відповідності до вимог п.2 ч.1 ст.106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:
«безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень».
Олексевич Р.В. вправі скористатись і цією публікацією для того, щоб підтвердити наявність порушень та підстав для звернення до Вищої ради правосуддя із відповідною скаргою.
 
Я ж, у свою чергу, в черговий раз звертаюсь до Вищої ради правосуддя з проханням- невідкладно звернути увагу на «високопрофесійний» корпус суддів, сформований у Кам’янка-Бузькому районному суді. Скільки разів можна про це писати? Чому немає жодної реакції? Чому не вживаються відповідні заходи для позбавлення суддів-порушників Закону права використовувати мантію?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 84 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684279

Лічильник