Увійти


Невже суддя Кравців О.Р. обдурив журналіста?

Невже суддя Кравців О.Р. обдурив журналіста04.11.2019 року у Львівському окружному адміністративному суді під головуванням судді Кравціва О.Р. розпочалось слухання адміністративної справи за позовом журналіста ІА «Журналісти проти корупції» до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області щодо визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.


Ст.10 КАС України встановлені вимоги, щодо гласності процесу, для забезпечення якої до Суду звернулись ГО «Коло НЕдовіри» та ІА «Журналісти проти корупції», які просили Суд, з огляду на значний суспільний інтерес до цієї справи, вжити заходів для оприлюднення судового засідання у режимі прямої трансляції. Мною до Суду теж завчасно була скерована Заява про розгляд справи у режимі трансляції судового засідання в мережі Інтернет. При цьому я просив повідомити про наслідки розгляду заяви у термін, необхідний для підготовки цього судового засідання у режимі Он-лайн. Цього не було зроблено.
 
Перед початком судового засідання у відповідності до вимог ч.3 ст.10 КАС України до зали судових засідань зайшов позивач (журналіст) та вільний слухач, як особа, що бажає бути присутнім у судовому засіданні, яка «допускається до зали судового засідання до початку судового засідання».
 
У відповідності до вимог ч.5 ст.10 КАС України (Особи, присутні в залі судового засідання, представники масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео-та аудіо запис з використанням портативних відео та аудіо технічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом) вільний слухач зайшовши до залу засідань та розпочав відеозапис розмови судді Кравціва О.Р. з журналістом, щодо можливості розгляду справи у режимі он-лайн трансляції.
 
«Я не заперечую, ми це зараз у засіданні вирішимо»
 
сказав суддя Кравців О.Р.
 
Вже через хвилину суддя Кравців О.Р. зробив зауваження вільному слухачу з приводу його відеозапису у залі судового засіданні, оскільки судове засідання ще не було відкрите, то і відеозапис він не мав права робити, пояснивши , що згідно нормативних документів Суду можна знімати тільки судове засідання, а не «хто де сидить». Якими нормативними документами регламентовані дії вільного слухача з портативною камерою, суддя не пояснив. Але своїм зауваженням він поставив не тільки вільного слухача, але й мене у незручне становище, нібито щось порушили?
 
Отже, ще до початку відкриття судового засідання, суддя Кравців О.Р. повів себе не зовсім правильно по відношенню до сторони провадження та вільного слухача, адже заявивши про незаконність дій вільного слухача , він вже фактично звинуватив його у порушенні, невідомо яких нормативних документів Суду. Які порушення вчинив вільний слухач? Що не сподобалось судді Кравціву О.Р. у діях особи, яка розпочала відеозапис після входу до залу судових засідань? Якими нормативними документами заборонено робити відеозапис у залі судового засідання, на які посилався суддя Кравців О.Р.? Що було би, у випадку не реагування вільного слухача на зауваження судді? Я вже знаю, як закінчуються такі зауваження у Дрогобицькому міськрайонному суді, у Кам’янка-Бузькому районному суді та й інших судах України. Добре, що вільний слухач припинив запис.
 
Після відкриття судового засідання суддя Кравців О.Р. так і не розглянув моє клопотання про розгляд справи у режимі прямої трансляції судового засідання в мережі Інтернет, хоч і пообіцяв це зробити у розмові з журналістом до початку розгляду справи. Що це означає? Небажання судді піддати гласності цей процес?
 
Здається , питання які мною висвітлені не мають важливого значення для розгляду справи? Але це тільки так здається. Оскільки справа торкається позову журналіста до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області, який роками систематично порушував вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень» і вчасно не направляв до РЕЄСТРУ більше 5-ти тисяч судових рішень , на мою думку, для значної кількості громадян України важливо знати, бачити, чути обставини розгляду цієї справи, спостерігати за сторонами провадження у судовому засіданні і саме головне, довідатись про причини порушень Закону чиновниками згаданого Суду та про судове рішення, яке буде прийнято за наслідками розгляду позову.
 
У згаданому судовому засіданні суддя Кравців О.Р. не розглянув мою заяву про трансляцію судового засідання у режимі он-лайн, що мною розцінюється, як наявність ще одного аргументу (підстави ) для його відводу від участі у розгляді справи. Якщо я не довіряю цьому судді розглядати справу, чи маю право про це заявляти до Суду?Тим більше, що суддя Кравців О.Р. сам дає все нові та нові підстави для цього. Для чого було заявляти мені про те, що він не заперечує проти трансляції і нічого не робити, щоб задоволити мою заяву? Що, суддя Кравців О.Р. обдурив мене?
 
Мабуть, багато читачів погодяться зі мною, що вислів: «Ворон , воронові- ока не добуде!» дуже доречний до цієї справи.
 

Далі буде.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708423

Лічильник