Увійти


Павлоградський суд та судді.

Чи має моральне право здійснювати судочинство суддя, яка систематично порушує вимоги Закону України?

Павлоградський суд та судді
Це питання риторичне і направлене до читачів. На мою думку, суддя не має права судити інших громадян, якщо він сам «грішний» і не виконує покладених на нього Законом обов’язків, за які виконання яких він отримує чималу заробітню плату (приблизно 400 000 грн.). Такі дії судді підпадають під ознаки правопорушень і повинні мати наслідком відповідальність за порушення дисципліни.
 
З 2007 року у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області працює суддя Бондаренко Вікторія Михайлівна. З досьє судді вбачається,що впродовж тривалого часу вона проходила тренінги і спеціалізацію, а у 2018 році успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.
 
У своїй анкеті суддя Бондаренко В.М. на запитання : «Вкажіть Ваші спеціальні навики, які на Вашу думку допомагають Вам працювати суддею» вказала, зокрема: досвідченість, компетентність, ефективність. Запам’ятаймо ці навики, ми до них ще повернемось .

У цьому досьє судді маються таблиці про кількість судових рішень, повний текст яких було складено з порушенням встановлених процесуальним законодавством строків, у яких з 2012 року по 2018 рік проставлені одні нулі. Тобто , суддя Бондаренко В.М. у вказані роки не порушувала процесуальні строки виготовлення повного тесту судових рішень? Невже, таке може бути?
 
Одночасно у досьє відсутня інформацію про середню тривалість виготовлення тексту вмотивованого судового рішення у 2012-2018 роках, що теж може свідчити про відсутність порушень Закону з боку вказаної судді.
 
Намагаючись відповісти на вказані у досьє питання провів аналіз наявних у Єдиному державному реєстрі судових рішень документів, направлених суддею Бондаренко В.М. у різні роки.
 
Встановлено, що у 2018 році суддя Бондаренко В.М. направила до РЕЄСТРУ 173 судових рішення, постановлених ще у 2017 році;
  • У 2019 році направила до РЕЄСТРУ 136 судових рішень, постановлених ще у 2018 році;
  • У 2020 році направила д РЕЄСТРУ 87 судових рішень, ухвалених ще у 2019 році.
Викладені цифри засвідчують систематичне порушення суддею Бондаренко В.М. вимог ч.3 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень» щодо строків направлення електронних копій судових рішень до РЕЄСТРУ.
 
Як можна прокоментувати наступне:
  • У справі № 185/294/17 ухвала постановлена 16.01.2017 року, а направлена до РЕЄСТРУ тільки 01.08.2018 року.
  • У справі № 185/1056/17 ухвала постановлена 08.02.2017 року, а направлена до РЕЄСТРУ тільки 16.04.2018 року.
 
Більше року суддя не направляла до РЕЄСТРУ вказані судові рішення. Чи, не є таке порушення –порушенням процесуальних строків виготовлення повного тексту судового рішення? Чому вчинялись такі порушення? Що заважало судді не направляти до РЕЄСТРУ судові рішення, ухвалені в одну і ту саму дату з тими судовими рішеннями, що своєчасно були направлені до РЕЄСТРУ? В чому криється секрет? Можливо це пов’язано з фінансовими питаннями у цих справах?

Вказані відомості яскраво засвідчують, що суддя Бондаренко В.М. у повсякденній діяльності активно спирається на свою досвідченість, компетентність та ефективність для порушення вимог згаданого Закону. Невже для того, щоб порушувати строки направлення до РЕЄСТРУ копій судових рішень потрібна досвідченість та компетентність судді? Якщо ж такі навики, як компетентність та досвідченість притаманні судді Бондаренко В.М., чому порушуються вимоги Закону. Можливо цих навиків у судді Бондаренко В.М. не має? Можливо це вона собі намріяла такі навики?
 
Чому Вища кваліфікаційна комісія судді України при кваліфікаційному оцінюванні судді не звернули увагу на відсутність інформації про порушення процесуальних строків з боку судді при складанні повного тексту судових рішень? Це, умисно так зроблено?

В мене виникає запитання до ВККСУ- чому суддя Бондаренко В.М. систематично порушує Закон? Чому до неї не вживаються заходи, щодо повторного кваліфікаційного оцінювання? Вона не знає вимог Закону «Про доступ до судових рішень» чи вдає, що не знає і, вчиняє вказані порушення свідомо? Чи, згадані порушення Закону з боку судді Бондаренко В.М. не є порушеннями?

Цікаво, чи суддя Бондаренко В.М. одинока в Павлоградському міськрайонному суді, як порушниця цього Закону? Можливо є і інші судді, що зловживають своїм службовим становищем?

Доведеться попрацювати в цьому напрямку, щоб показати читачам реальну картину дотримання вимог вказаного закону суддями цього суду.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 277 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709698

Лічильник