Увійти


Особливості досьє судді Самсіна М.Л.?- частина 1.

Особливості досьє судді Самсіна М.Л. частина 1На сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кожен може ознайомитись із суддівським досьє будь-якого судді. Мені припало до вподоби для вивчення досьє судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна Маркіяна Леоновича, про наслідки ознайомлення із ним, хочу поділитись з читачами.
Наперед хочу зауважити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України на мій запит повідомила, що рішенням Комісії від 07.06.2018 року призначено кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді судді Самсіна М.Л. Цим листом ВККСУ повідомила, що «суддя Самсін М.Л. для складення іспиту на тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей не з’явився». Як же так? Чому, суддя Самсін М.Л. проігнорував вимоги ПОЛОЖЕННЯ про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання судді.
 
Як, би виглядала неявка студента на екзаменаційну сесію в університеті на юридичному факультеті? Невже б, залишили у ВУЗІ на навчанні і дозволили без іспитів продовжувати навчання та отримати диплом юриста? Невже платили б стипендію? Чи, відразу відрахували б?
 
У випадку з суддею Самсіним М.Л. все виглядає зовсім інакше! Знайшлись впливові «папіки», які його взяли на «поруки», щоб без оцінювання дати можливість допрацювати до пенсії. Хто б, це міг бути?(виявимо і оприлюднимо пізніше). За, які заслуги(скільки це коштує) суддя Самсін М.Л. має такі преференції перед цими «зубрами» судової гілки влади? За допомогою цих впливових людей згаданий суддя продовжує незаконно чинити правосуддя, а з державного бюджету на його зарплату незаконно витрачаються кошти. Чи, немає в цьому криміналу і корупції? На мою думку, є! Особливо у умовах карантину і коронавірусу, коли дірявий бюджет на медичну допомогу- за сприяння ВККСУ та ВРП суддя Саимсін М.Л. продовжує незаконно отримувати заробітну плату щорічно понад 176 тис грн. Хтось би мав за це відповісти? Чи, може це незначні збитки для бюджету? Як гадає про це Президент України, Прем’єр Міністр чи Генеральний прокурор?

У згаданому Порядку вказано: .
«Кваліфікаційне оцінювання – це встановлена законом та цим Положенням процедура визначення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді або оцінювання відповідності судді займаній посаді за визначеними законом».
Суддя Самсін М.Л. вже другий рік не проходить кваліфікаційного оцінювання. За що тоді отримує щорічну заробітну плату, яка становить майже дві сотні тисяч гривень ?
 
У розділі ІІІ Пункту 13 Порядку проведення кваліфікаційного оцінювання вказано:
Неявка судді для проходження кваліфікаційного оцінювання у встановлені Комісією строки за відсутності поважних причин такої неявки є підставою для ухвалення рішення про непідтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді або невідповідності судді займаній посаді.
 Мабуть, ця норма Закону не стосується судді Самсіна М.Л.? У досьє відсутні будь-які відомості про наявність поважних причин для неявки на іспити. Він, небожитель? Ні, він родич небожителя? Ні, він спонсор небожителів? Як би, там не було, але він продовжує свій кар’єрний шлях у судовій гілці влади. Прослідкуємо за ним.
 
Але, на початку я наведу ПІДТВЕРДЖЕННЯ, скріплене власноручним підписом судді Самсіна М.Л.:
«Я, Самсін Маркіян Леонович, своїм підписом засвідчую, що всі вказані в анкеті дані є правдивими і точними, повними і достовірними, даю згоду на проведення перевірки відомостей, повідомлених мною у анкеті. Визнаю та погоджуюсь, що вказані дані можуть бути перевірені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України або за її запитом іншими державними органами.
 
Я визнаю, що надана мною недостовірна(зокрема неповна інформація), яка може свідчити про мою недобросовісність, може мати наслідком не підтвердження моєї здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді або відповідності займаної посади.

Визнаю та погоджуюсь, що з метою надання допомоги Вищій кваліфікаційній комісії суддів України в оцінці моєї біографії та кваліфікації Комісія має право запитувати та підтверджувати інформацію і документи стосовно мене у будь-яких юридичних і фізичних осіб.
 
Уповноважую будь-які державні.правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб надавати Вищій кваліфікаційній комісії суддів України всю інформацію, яку вони можуть мати про мене(публічну, особисту чи конфіденційну), з метою надання допомоги в оцінці моєї біографії та кваліфікації.
 
Анкета заповнена мною, Самсіним Маркіяном Леоновичем» Підпис. Дата.
Отож, з метою надання допомоги ВККСУ в оцінці біографічних відомостей та кваліфікації судді Самсіна М.Л. начну з його біографії.
 
Трудову діяльність почав у 1978 році навчаючись у Червоноградському технікумі, після закінчення якого до 1997 року працював на різних посадах на шахтах ВО «Укрзахідвугілля».
 
З 1999 року по 2003 рік навчався у Львівському університеті ім. Ів.Франка на факультеті правознавство(заочна форма навчання), і вже після отримання юридичної освіти розпочав суддівську кар’єру(2003-2007) помічник голови Радехівського районного суду Львівської області.
 
Указом Президента України № 713/2007 від 15.08.2007 року призначений на посаду судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. У досьє вказано, що наказом Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області № 16/к від 04.09.2007 року приступив до виконання обов’язків судді, а присягу судді склав 19.09.2007 року.
 
Як таке може бути? Невже «фіру» запрягають перед кіньми? Згідно закону суддя набуває повноважень після складання присяги. Як же так сталось, що спочатку був наказ , а потім присяга?
 
Знайомство з досьє судді Самсіна М.Л. показало, що текст присяги судді Самсіна М.Л. відсутній у ньому, хоч згідно вимог Закону «текст присяги судді, підписаний суддею зберігається в його суддівському досьє». Куди ж поділась присяга? Чи, вона була взагалі? Чи, суддя Самсін М.Л. «несправжній» суддя? Може його прилаштував у такий незаконний спосіб «брателло»?
 
Таким чином, можна констатувати, що суддя Самсін М.Л. незаконно здійснює правосуддя, адже до цього часу не склав присягу судді. Виникає цілком логічне запитання-як це могло статись? Вже на пенсію пора, а присяги ще не склав? Це те саме, що в армії військовослужбовець не склав присяги на вірність Україні! Якщо порушить Закон, його не можна притягнути до відповідальності, адже присягу не приймав?
 
Про яке справедливе судочинство можна говорити в даному випадку, якщо суддя Самсін М.Л. не склав присяги, не складає кваліфікаційних іспитів і виникає багато інших питань по досьє?
 
Сподіваюсь, що перша «серія» допомоги Вищій кваліфікаційній комісії суддів України буде доцільною і суттєвою для оцінки біографії та кваліфікації судді Самсіна М.Л., адже продовження буде досить цікавим і несподіваним для багатьох читачів.
 
Рекомендую всім, хто має певні застереження до окремих суддів поцікавитись їх біографією та кваліфікацією- можна знайти досить багато цікавого.
 
Закінчую першу частину публікації зверненням до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із запитанням- коли буде продовження (чи буде воно взагалі) кваліфікаційного оцінювання згаданого судді, чи Ви пане Козяков С. чекаєте пенсійного віку судді Самсіна М.Л.?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693144

Лічильник