Увійти


Вищий Адміністративний Суд втратив листки непрацездатності суддів?

Вищий Адміністративний Суд втратив листки непрацездатності суддівЗнайомлячись із досьє судді Вищого адміністративного суду України Блажівською Наталією Євгенівною звернув увагу те, що впродовж кількох років вона не внесла до Єдиного державного реєстру судових рішень жодної копії судових рішень. Чому, таке впало питання?
 
Написав запит, на який Вищий адміністративний суд надав відповідь, що суддя Блажівська Н.Є. працювала у ВАСУ з 15.11.2012 року по 14.05.2019 року. З 23.09.2015 року перебувала у відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку, а згідно каказу від 13.06.2018 року перебувала у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
 
На моє прохання надати інформацію про перебування судді Блажівської Н.Є. на лікарняному, отримав відповідь, про неможливість надання запитуваної інформації, у зв’язку із закінченням терміну зберігання листків непрацездатності.
 
Довелось звернутись за консультацією, адже в мене виникло таке відчуття , що голова ліквідаційної комісії Вищого адміністративного суду Соловйова Л.В. при наданні мені інформації на запиту вдалась до обману.
 
На сторінках Інтернету знаходимо інформацію,що нас цікавить:
Спеціалісти Мінсоцполітики в листі від 03.06.2014 р. № 5695/0/14-14/18 роз’яснили деякі питання, пов’язані із втратою листка непрацездатності. Зокрема, вони відповіли на таке запитання: як бути, якщо первинні документи втрачені через халатність?

Зокрема, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІV, підприємство повинно самостійно забезпечити належне зберігання первинних документів і регістрів бухобліку протягом встановленого законодавством строку.

Згідно із п. 6.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 р. № 88 (далі — Положення), зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку й були підставою для складання звітності, а також бухгалтерських звітів і балансів, оформлення й передачу їх до архіву забезпечує головний бухгалтер підприємства.

Нагадаємо: відповідно до наказу МОЗ «Про забезпечення бланками листків непрацездатності» від 15.04.2005 р. № 162, листки непрацездатності необхідно зберігати як бланки суворої звітності. Строки зберігання ділової документації визначено Переліком типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Головного архівного управління при КМУ від 20.07.1998 р. № 41. Водночас видача первинних документів із бухгалтерії і з архіву підприємства може провадитися лише за рішенням головного бухгалтера.

За порушення процедури збереження та знищення бухгалтерських документів законодавством передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність
 
Окрім того, у разі проведення перевірки контролюючими органами Фонду відсутність документів призводить до невизнання підтвердженими даних підприємства щодо сум витрат Фонду, що тягне за собою відповідні наслідки.

Отже Суд надав мені інформацію, що листків непрацездатності немає. З огляду на викладену інформацію, вбачається, що бухгалтер або ліквідатор умисно не надають запитуваної інформації, адже Законом встановлена процедура зберігання цих документів, яка порушена.

Уявляєте, яка сума коштів, виплачених з Фонду соціального страхування підлягає невизнанню підтверджених даних згаданої установи Суду, у разі перевірки та виявлення відсутності згаданих листків? Які можуть бути наслідки?

Що ж робиться у цьому Вищому , Самому Вищому, Найвищому Суді.? Загубили лікарняні листки? А може їх не було? А може вини «липові»? Ну , як могла , наприклад, суддя Блажівська Н.Є., перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, стажуватись у Верховному адміністративному суді Фінляндії з 26 вересня 2016 року по 07 жовтня 2016 року. Чи, вона брала з собою дитину за кордон і доглядала за нею під час стажування? Чи в той час вона не була у відпустці? Як це розуміти? Таких питань в мене виникає дуже багато і по других обставинах?

Тим більше, що напередодні, як тільки мною були скеровані запити до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду стосовно судді Блажівської Н., до мене почали телефонувати колишні колеги з СБУ, щоб вияснити причини моєї цікавості до цієї судді , батько якої колись очолював прокуратуру м. Львова. Ще не встиг мій запит пройти всі щаблі касаційної інстанції, а вже у Львові знали, що Жуков О.С. цікавиться Блажівською Н. Чому така миттєва реакція з боку судді? Невже, щось приховується? Чи, судді не звикли до своєї публічності?
 
Оскільки на питання, які в мене виникли під час ознайомлення з досьє судді Блажівської Н.Є. відповідей ще немає, дослідження продовжується.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 120 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
681
Перегляди статей
735597

Лічильник