Увійти


Чи можна довіряти судочинству судді Самсіна М.Л.?

Чи можна довіряти судочинству судді Самсіна М14.03.2018 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення № 741/2дп/15-18 від 14.03.2018 року «Про притягнення судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна М.Л. до дисциплінарної відповідальності». Підставою для прийняття такого рішення стали скарги, що надійшли від Зуб С.В. та Чайковського М.Я. щодо порушення суддею встановлених законом строків розгляду справ.
 
Вища рада правосуддя згаданим рішенням притягнула суддю Самсіна М.Л. до дисциплінарної відповідальності та застосувала до нього стягнення у виді суворої догани- з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців. Рішення підписали члени ВРП Бойко А.М., Артеменко І.А., Волковицька Н.О., Нежура В.А.
 
Аналізуючи згадане рішення в мене з’явилось відчуття , що Вища рада правосуддя не до кінця опрацювала наявні у матеріалах перевірки скарги відомості, тому поцікавився більш глибше обставинами, викладеними у рішенні.
 
На засідання Другої дисциплінарної палати ВРП, призначені на 29 січня, 19 та 28 лютого, 14 березня 2018 року, явка на які була визнана обов’язковою, суддя Самсін М.Л. не з’явився. Цікаво, що про аналогічну поведінку судді Самсіна М.Л. я вже дізнався з його досьє - він тричі викликався у 2018 році до ВККСУ для кваліфікаційного оцінювання і тричі не з’являвся. По якій причині знаєте? По причині перебування на лікарняному.
 
В.О. голови Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т.І. надав до ВРП листи, у яких зазначено, що суддя Самсін М.Л. з 16 січня по 23 лютого 20189 року перебував у відпустці, а з 26 лютого 2018 року на лікарняному (знову фігурують лікарняні листки???). Як тільки суддю Самсіна М.Л. викликають до Києва- з’являються лікарняні. Невже він так хвилюється, що стан здоров’я погіршується? Чи, може у цих випадках спрацьовує інший принцип? Про це згадаємо трохи пізніше.
 
Перевірка через Єдиний державний реєстр судових рішень показала, що суддя Самсін М.Л. впродовж 16.01.2018 року – 23.02.2018 року (період відпустки) ухвалив 26 судових рішень-???, а з 26.02.2018 року по 14.03.2018 року (перебування на лікарняному)- 32 судових рішення???
 
Отже, я вирішив перевірити, які справи та судові рішення суддя Самсін М.Л. розглядав у відпустках. В мене закралась благородна думка, що цей суддя вирішив свою відпустку віддати на поталу судовій владі, мовляв, я беру відпустку для того, щоб під час неї творити справедливе судочинство для громадян України? Мабуть, такими мотивами керувався суддя Самсін М.Л., беручи відпустку у 2018 році з 16 січня по 23 лютого?
 
Тільки в такому випадку в мене виникають риторичні питання до інших суддів цього суду? Як так, керівник такий чесний і відданий Україні патріот, а Ви? Ви, що не патріоти? Чому під час відпусток не творите судочинство? Вам, що потрібно окреме запрошення? Робіть так, як це робить голова Суду!? Такі думки майнули-як у мрійника? Де ж і, хто бачив суддів, що працюють у відпустках? Часто буваючи у тому чи іншому суді м. Львова читаю оголошення про перебування суддів у відпустках. І ніколи не зустрічав, щоб суд вивісив оголошення про перебування судді у відпустці, а сам суддя- сумлінно виходив на роботу для здійснення процесу судочинства. Якщо хтось таке бачив, або йому відомі факти - зголосіться!
 
Але з другого боку виникає питання інше. Є 26 судових рішень за конкретний проміжок перебування судді Самсіна М.Л. у відпустці. Як ставитись до цих судових рішень? Вони ухвалені у законний спосіб, чи не законний спосіб? Суддя перебуває у відпустці- може виїхав за кордон, може поїхав в гості до родини у інше місто? Як в цей проміжок часу можуть бути ухвалені судові рішення суддею, який у відпустці? Зрештою, він повинен бути відкликаний з відпустки, щоб ухвалювати судові рішення. Ну так, чи ні? Якщо у судді закінчується строк його повноважень- він не продовжує ухвалювати судові рішення? Про це теж часто можна прочитати у оголошеннях того чи іншого суду- « У судді ….. закінчились повноваження». Жодних питань з цього приводу не виникає.
 
А тепер виникає моральне (матеріальне теж) питання до сторін провадження у справах, судові рішення у яких ухвалювались під час відпустки судді. Як вони оцінять відомості, що судове рішення по їх справах було ухвалене незаконно? Фактично суддя обдурив одну із сторін провадження (ту, що програла справу). Суддя у відпустці, а судове рішення ним ухвалене? Мабуть, такі дії судді потрібно розглядати по аналогії дій слідчого поліції або прокурора, який вніс до протоколу допиту свідка (підозрюваного) іншу дату від фактичної дати допиту? Це фальсифікація, кримінал, чи «дитячі пустощі» професійного судді? Будь який адвокат вчепиться у цю інформацію і докаже в судовому засіданні, що такі дії є незаконними. А , як бути із суддею? Фактично, він теж вніс до офіційного документа неправдиві відомості, щодо дати ухвалення судового рішення. Кожне таке судове рішення ухвалене незаконно. Значить одна із сторін провадження (та що програла справу) тепер має моральне (матеріальне теж) право заявити про підробку судового рішення і звернутись до поліції, прокуратури, нарешті до Суду для оскарження таких судових рішень. Так , чи ні? А може і з заявою про вчинене кримінальне правопорушення?

І ось тепер повертаюсь до первинної інформації, викладеної у рішенні ВРП, - куди подіти скарги Зуб С.В. та Чайковського М.Я.? Якщо цей «суддя-патріот», що працює у вихідні , святкові, лікарняні та відпускні і систематично порушує встановлені Законом строки розгляду заяв та скарг, як це оцінити? Невже йому не вистачає тих днів, коли інші судді відпочивають? Невже така велика завантаженість? Чи , в даному випадку спрацьовує звичайна байдужість, нехтування цим «патріотом» своїми службовими обов’язками та зловживання службовим становищем- підроблення судових рішень?
 
Як можна чинити судочинство, якщо суддя у відпустці, на лікарняному або у відрядженні? Значить суддя т.з. «заднім» числом ухвалює судові рішення і вносить їх до РЕЄСТРУ. Значить, фактично у вказану в РЕЄСТРІ дату суддя Самсін М.Л. знаходився у відпустці, а вже після повернення із відпустки «згадав» про «бородаті» судові справи і шляхом незаконних маніпуляцій та з порушенням вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» пускає «туману» громадянам України, щодо дат постановлення та внесення до РЕЄСТРУ судових рішень. От, що значить мати «широкі» плечі, «волохату» руку у високих київських кабінетах.
 
Не боїться суддя ні ВРП, ні ВККСУ, ні прокуратури, ні поліції, нікого? Що маємо у «вихлопі» ВРП - приховування від притягнення до відповідальності судді Самсіна М.Л. , члени якої умисно вчиняють дії для не притягнення останнього до дисциплінарної(читай кримінальної) відповідальності, за умисне, систематичне порушення строків розгляду справ , підроблення судових рішень і направлення їх до РЕЄСТРУ, і багато інших порушень Закону. Мої майже пів-сотні скарг на незаконні дії судді Самсіна М.Л. до ВРП залишені без розгляду, тому, що так захотілось членам згаданого відомства, які, на мою думку, далекі від виконання поставлених перед ними завдань, щодо формування високопрофесійного корпусу суддів України. Не потрібно далеко заглядати. Достатньо ознайомитись із вказаним вище рішенням ВРП, перевірка інформація по якому з невідомих причин належним чином не проводилась( не віриться, що вони такі недолугі). Значить так потрібно? Значить, суддя Самсін М.Л. цінний кадровий працівник для цієї судової системи? Значить, і далі він має право систематично порушувати Закони і знущатись над громадянами України? Тоді виникає питання до цілої судової системи? Якщо такі судді, як Самсін М.Л. продовжують чинити таке «справедливе» судочинство, то що робити простим громадянам? Вони не обирали цього суддю собі у Кам’янка-Бузькому районі, його призначили на посаду без погодження з людьми(це окрема тема розмови).
 
Володіючи інформацією про такі «чудотворні» діяння згаданого судді на посаді, в мене наприклад виникає відчуття несприйняття такого судді. Чому цей суддя, який обдурив вже цілу низку громадян, повинен розглядати і мої скарги , заяви? Для того, щоб і мене обдурити? Громадяни , які звертаються до цього Суду повинні знати, що згаданий суддя систематично вчиняє незаконні дії під час здійснення правосуддя. Вища рада правосуддя незаконно тримає цього суддю на посаді, за наявності такої кількості правопорушень з його сторони, що може вистачити на цілу Україну. Чому вона не вживає відповідних заходів? Має свій інтерес? Який? І цей інтерес йде всупереч інтересів громадян і держави? Тоді напрошується висновок, що ВРП діє проти держави та інтересів громадян. Значить це антидержавна організація?
 
Йдемо далі. Суддя Самсін М.Л. на виклики ВРП не з’явився (не царське це діло для Самсіна М.Л. їздити до якоїсь там Ради- думка автора публікації). Мені здається, що суддя Самсін М.Л. далі своїх ставків у с. Сушно та с. Обертові Радехівського району не виїжджав з того часу, як став головою Суду. Хіба, що виїжджав до м.Червонограда, щоб вирішити питання продажу риби з тих ставків? Тому виникає ще одне логічне риторичне запитання- чи не пов’язані лікарняні з позасудовим рибним бізнесом судді ? Рибу потрібно пильнувати, годувати, виловлювати, продавати. А на все це потрібний час, якого так бракує у зв’язку з щоденним судочинством?
 
Щоб закінчити цю публікацію конкретикою надаю наступну інформацію про частину справ, розглянутих суддею Самсіним М.Л. у згаданій відпустці.
23.10.2017 року судді Самсіну М.Л. були розподілені дві справи № 446/1768/17 та № 446/1769/17 за заявами ТзОВ «АВЕ Львів» до Цвір Надії Іванівни та Чорномаза Мар’яна Романовича про стягнення з вказаних осіб заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг. Пролежавши чотири місяці у сейфі судді Самсіна М.Л.(в думці маю на увазі скарги Зуб С.В. та Чайковського М.Я.) , вже коли минули всі строки, встановлені Законом для розгляду цих заяв (про видачу судового наказу), суддя 15.02.2018 року нарешті спромігся відкрити провадження по них, а 16.02.2018 року- постановив судовий наказ. Звичайно, судовим наказом стягнуто з боржників вказану заборгованість, але ці судові рішення ухвалені суддею під час відпустки, що є неприпустимим та незаконним.
 
23 жовтня 2017 року судді Самсіну М.Л. була розподілена справа за № 15 за заявою ТзОВ «АВЕ ЛЬВІВ» до боржника про видачу судового наказу, про що вказано у ухвалі про відкриття провадження у справі № 15. Через відкриті джерела інформації на сайті суду встановлено, що такого номеру справи суддя Самсін М.Л. у вказану дату не отримував. Але тим не менше, 16.02.2018 року (через чотири місяці після отримання заяви) ним видано судовий наказ по цій справі, якою стягнуто 2 920 грн. боргу. Виникає цілком логічне запитання- чому справа за № 15 не обліковується у списку авторозподілених справ за вказану дату? Якщо немає цієї справи у списку авто розподілених, а сама справа розглядалась суддею Самсіним М.Л. у відпустці, то виникає цілком логічне запитання, чи була взагалі така справа і, чому цій справи присвоєно номер, якого не має бути? Скільки ще виникатиме чому, чому, чому??? Чому такий «мутний» Кам’янка-Бузький суд? Чи будуть і далі громадяни довіряти судді Самсіну М.Л.?
 
Цікаво побачити (прочитати) відгуки читачів на запитання, що стоїть у назві публікації.
Далі буде.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708423

Лічильник