Увійти


Новий погляд на старі проблеми суддів

Стрийський міськрайонний судСтрийський міськрайонний суд Львівської області. Голова Суду Бораковський В.М., суддя Гулкевич Орест Васильович. Вирішив поцікавитися, як зріле покоління суддів відноситься до своїх посадових обов’язків та чинного законодавства. Виявляється ніяк!!! Закони не поважають! Виконують Закони не по Закону, а по «поняттях», так як їм хочеться.
 

Показую детально.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень станом на 24.12.2016 року знаходиться 589 судових рішень за 2010 рік, внесених до нього не притягнутим до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення у зв’язку з корупційними обставинами в державі суддею Гулкевичем Орестом Васильовичем.

Чому не притягнутим до відповідальності?

Пояснюю! Законом України «Про доступ до судових рішень» встановлена вимога, у відповідності до якої всі судді зобов’язані скеровувати до Єдиного державного реєстру копії судових рішень на наступний день після ухвалення в суді. Цим же Законом на голову Суду покладено обов’язок контролювати процес внесення суддями електронних копій судових рішень і за що він несе персональну відповідальність. Вимоги цього Закону ні суддею Гулкевичем О.В., ні головою Суду Бораковським В.М. не дотримуються.

Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» встановлена вимога у шестимісячний строк внести до РЕЄСТРУ всі невключені раніше електронні копії судових рішень починаючи з 01.01,2010 року (термін вийшов у вересні 2015 року).

Чи дотримані строки виконання вимог цього Закону, не притягнутим до відповідальності за кримінальне правопорушення суддею Гулкевичем О.В.?

Ні , не дотримані! Із вказаних вище 589 судових рішень за 2010 рік 131 судове рішення, непритягнутий до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення суддя Гулкевич О.В. влючив до РЕЄСТРУ після закінчення строку вказаного Законом, тобто у січні-лютому 2016 року.

Особисто я розцінюю такі дії не притягнутого до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення судді Гулкевича О.В., як службову недбалість (ст.367 КК України). Читаємо- «Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або інтересам окремих юридичних осіб».

Деталізуємо викладене.

Чи є, не притягнутий до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення суддя Гулкевич О.В. службовою особою? Так, є! Якщо законами України та внутрішніми нормативними документами на всіх суддів покладені обов’язки своєчасно включати до РЕЄСТРУ судові рішення і, якщо окремі з них цього не роблять- може це свідчити про неналежне виконання такими суддями, як службовими особами, своїх службових обов’язків? Так, на мою думку, такі дії, не притягнутого до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення судді Гулкевича О.В. свідчать про його неналежне виконання своїх службових обов’язків.

Чи заподіяли такі дії, не притягнутого до відповідальності за кримінальні правопорушення судді Гулкевича О.В. істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян?

Так ! Такими діями порушено мої права і свободи, в тому числі право на доступ до публічної інформації. Такими діями вказаного судді порушено конституційні права всіх громадян України.
Ст.10 Закону України «Про доступ до судових рішень» встановлює відповідальність за порушення вимог, встановлених цим Законом (хто буде притягати суддю до відповідальності- суддя?).

Чому ж не притягнуто до відповідальності за ці порушення жодного суддю, в тому числі суддю Гулкевича О.В.?

Тому, що корупція в судовій системі зашкалює! Хто буде його притягати до відповідальності - судити. Самі себе вони ніколи судити не будуть! В нашій державі судді непідсудні - тобто штучно створена каста непідсудних чиновників-небожителів із палацами, дачами, дорогими іномарками, відпочинком за кордоном, суддівським династіями (дід,баба, діти, внуки-судді), засівальницько-хабарницькими схемами незаконного отримання коштів, які фактично систематично вчиняють кримінальні правопорушення без будь-якої відповідальності за це. Безкарність –породжує вседозволеність! Самий елементарний приклад цього суддівського свавілля я навів. Тому їх судити може тільки народ (наприклад через смітникову люстрацію, і т.п.).

Хочу звернути увагу читачів на елементарну зневагу, не притягнутого до відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення судді Гулкевича О.В. до суспільства. Читайте л…и! Він заповнив дві декларації про майновий стан за 2015 рік. Одну декларацію заповнену рукописним текстом оприлюднено на сайті Суду, а другу - у Єдиному реєстрі електронних декларацій. Як же може така високоосвідчена, грамотна посадова особа, як суддя надавати у ці різні інстанції власноручно заповнені декларації з різними даними? На сайті Суду він вказує у декларації про наявність у власності наступних квартир - в м.Стрию - 226,2 кв.м; в м.Ходорові - 13,05 кв.м.; в м.Стрию- 68,5 кв.м., а також нерухомості у власності дружини- земельна ділянка розміром 1241 кв.м. в с.Лісовичі та квартири 31,1 кв.м. в м.Стрию. У декларації, що знаходиться у РЕЄСТРІ вказав наступну нерухомість:

 • Квартира площею 226, 2 кв.м.в м.Стрий- 100% власність Гулкевича О.В.
 • Квартира площею 52,2 кв.м в м.Хрдорів .- 25% власність Гулкевича О.В.
 • Квартира площею 31,1 кв.м. в м.Стрию- 100% власність дружини.
 • Земельна ділянка площею 2 482 кв.м.- 50% власності дружини.

А де ж квартира в Ходорові площею 13,05 кв.м., де квартира в м.Стрию площею 68,5 кв.м., чому у декларації на сайті Суду відсутній банківський депозит на суму 75 000 грн? Звідки у цього судді взялись такі статки для придбання у 2008 році автомобіля Nissan X-TRAIL, 2008р. випуску, вартістю 198 415 грн. та у 2012 році квартири вартістю 706887 грн? Для того, щоб придбати вказане майно потрібно сплатити майже мільйон грн., що рівнозначно 5 річній заробітній платі цього судді (5 років ні він, ні його сім’я має жити без їжі, одягу, комунальних послуг, не в змозі відкладати кошти на депозит, тощо). Звідки взялись такі кошти? З неба? Чи за хабарі? Що голова Суду не знає про це? Чи в цій судовій установі кругова корупційна порука під його керівництвом? Чи може потрібно перевірити декларації самого голови Суду? А де Рада суддів України? А де Вища Рада юстиції? А де НАБУ? А де СБУ? Чому не ловлять мишей? Де боротьба з корупцією?

Чи може суддя Гулкевич О.В. вже не відзначався 16.05.2012 року доганою ВККСУ за неналежне виконання своїх обов’язків і порушенням норм процесуального права? Чи може суддя Гулкевич О.В. ухвалює неправосудні судові рішення (звичайно, що не за дякую)? Скільки разів потрібно оголошувати догани, щоб суддя належним чином виконував свої службові обов’язки? Два, три, чотири, чи десять? Чи може потрібно його звільнити з займаної посади і притягнути до кримінальної відповідальності- по Закону? З цим питанням ми звернемось із запитом до голови Суду, а його відповідь оприлюднимо! Цікаво, якою вона буде, хоч не важко здогадатись?

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок

Люди в цій бесіді

 • Гість - Уляна

  Рейтинг$ s з 5 зірок

  Хотілося б прочитати відповідь голови суду. Свавілля судді Гулкевича зараз відчуваю на собі.

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 99 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555815

Лічильник