Увійти


Особливі стосунки голови Кам’янка-Бузького районного суду у судочинстві, що це таке?

Кам-Бузький суд05.10.2015 року у Кам’янка-Бузькому районому суді Львівської області відбувався розгляд  справ № 446/2096/15-п та № 446/2095/15-п про  адміністративні правопорушення відносно секретаря Жовтанецької сільської ради  за ознаками ч.2 ст.212-3 КУпАП – ненадання інформації на запит, потерпілою стороною по цих справах проходить автор цих рядків.

Але по одній справі (№ 446/2091/15-п) Кам’янка-Бузький районний суд зробив мене правопорушником, вказавши про це у судовій повістці та у списку справ призначених до розгляду, оприлюднених через Інтернет. Як вбачається з відповіді голови суду на мій запит це сталось по вині автоматизованої системи (нібито системою керують роботи, а не працівники суду). Між іншим це не перший випадок, коли суд потерпілого визнає правопорушником або  не оприлюднює у приміщенні суду список справ, що призначені до розгляду (теж винна автоматизована система, тому що дала збій в роботі). Дуже часто робляться збої в судовій системі, чому?

У перших судових засіданнях при  розгляді цих справ суддя Самсін М.Л. заявив про свій самовідвід. У судовому засіданні він так швидко і тихо читав тексти судових рішень, що майже нічого не почув з того, що зачитував суддя і мало що зрозумів. Мабуть так потрібно, щоб сторони провадження поменше чули і нічого не розуміли, так легше здійснювати правосуддя?  Тому я терпляче чекав на оприлюднення цих судових рішень у РЕЄСТРІ.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень ознайомився з текстом вказаних Постанов від 05.10.2015 року, які за своїм змістом ідентичні одна іншій.  У вказаних постановах суддя Самсін М.Л. посилається на те, що він, як в.о. голови суду  представляє суд, як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами і тому  з правопорушником - секретарем Жовтанецької сільської ради знаходиться у особливих стосунках, що може викликати сумнів в об’єктивності та неупередженості судді при розгляді справи в других осіб (тобто в мене, як потерпілої сторони).

Потім суддя Самсін М.Л.  посилається на п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» (Право на справедливий суд, забезпечення умов  неможливості  виникнення сумнівів у безсторонності суду). У текстах вказаних  Постанов суддя Самсін М.Л. зовсім не вказує норму Закону(КУпАП), на підставі якої він робить самовідвід?

Після ознайомлення із текстами вказаних Постанов в мене виникла переконлива думка, що в даному випадку суддя Самсін М.Л. ухвалюючи вказані постанови  вчинив якраз  навпаки, ніж задекларував у тексті цих судових рішень.  Вказані декларативні гасла судді нічим не підкріплені і жодних ознак на справедливий суд я не побачив у судовому засіданні і в тексті цих документів. Навпаки я побачив в особі голови суду - упереджений Суд.

ПО-перше. Я переглянув велику кількість судових рішень вказаного судді за 2013-2014-2015 роки.  За виключенням двох-трьох  судових рішень про самовідвід судді Самсіна М.Л. по цивільних справах  я більше не знайшов. Що ж це за судові рішення? Одне судове рішення торкається справи, щодо позовної заяви прокуратури району  до учасників  ходи в м. Кам’янка-Бузька (справу після самовідводу розглядав Радехівський суд), дві ухвали -  про самовідвід по справах, які відкриті за позовом начальника МКП УЖКГ м.Кам’янка-Бузька  до Міської ради (теж розглядає Радехівський суд). Все , більше я не знайшов жодної ухвали про самовідвід.

По справах , що відкриті за позовом МКП УЖКГ суддя Самсін М.Л. теж взяв самовідвід на тій підставі, що він як голова суду знаходиться в особливих стосунках з міським головою. Характер цих особливих стосунків в ухвалі не розкривається. Але напрошується запитання, що це за особливі стосунки у голови суду з міським головою, секретарем Жовтанецької сільської ради, головою Жовтанецької сільської ради? В чому ці особливі стосунки полягають-  він є родичом , членом сім’ї, опікуном , піклувальником, хрещеним батьком дітей вказаних осіб, коханцем, чи відмічає разом з ними дні народження, тощо?

Ст.20 ЦПК встановлено підстави для відводу судді і його перебування на посаді в.о. голови суду не є підставою для відводу. Якщо слідувати цій логіці, то суддя Самсін М.Л не мав би розглядати жодної справи в суді, стороною провадження у яких є державні органи, органи самоврядування і їх посадові особи.

Кожного року суддя Самсін М.Л. розглядає десятки таких справ і  не виникає питань про самовідвід. Викладені роздуми якраз дають підстави стверджувати, що суддя Самсін М.Л. обрав таку тактику - заявляти самовідводи по справах, які він не хоче  розглядати. Ця тактика є незаконною, адже він поставлений державою  на цю посаду і повинен виконувати покладені на нього обов’язки незалежно від того, подобається йому сторона провадження чи ні, тим більше, що я мав більше підстав  висловити йому НЕдовіру і заявити відвід, ніж він, бо впевнений у тому, що він заінтересований  у результаті розгляду справи (зважаючи на мої численні критичні публікації в Інтернеті стосовно порушень  закону з його боку.).

По-друге. Справи, які описані мною є справами про адміністративні правопорушення. У згаданому КУпАП немає вимоги, щодо самовідводу - відводу суддів. Ця вимога торкається тільки цивільних справ. Це самодіяльність судді Самсіна М.Л. – самовідвід по цих справах! Адже по всіх інших аналогічних справах суддя Самсін М.Л. жодного разу не заявляв самовідвід, чого не робили і інші судді суду. Навіть по інших судах області та України я не зустрічав такого  рішення суду по адміністративних справах.  Про що це свідчить? Про те, що Кам’янка-Бузький суд зовсім не справедливий суд, як декларує п.Самсін М.Л. у своїх Постановах, а самий що не є  ганебний і упереджений суд, рішення якого залежать від настрою судді Самсіна М.Л.(у даному випадку). Захотілось йому взяти самовідвід - зліпив постанову, нагородив такого у ній, що ніби він працює у Європейському суді  і захищає права і свободи людей – Українців від свавілля судової гілки влади в Україні. Захоче, завтра  утне щось інше. Хто йому щось зробить, адже він має суддівську недоторканність.

По–третє. Вказаними діями суддя Самсін М.Л. затягує розгляд вказаних справ, створюючи тим самим перепони для  здійснення правосуддя на засадах поваги до честі і гідності, рівності перед законом і судом.

Ось так і живуть громадяни України - з усіх боків їх тиснуть: безробіття росте; монополісти піднімають ціни на продукти харчування, комунальні послуги; рівень заробітних плат  заморожений;  кожен чиновник на своєму робочому місці-цар і бог (кожен хоче отримати хабаря), правоохоронна система не працює - всі чекають реформування; судова система працює у звичайному режимі, пристосовуючи ментальність колишніх часів до сучасних реалій (у судах така  утаємничена система доступу до публічної інформації, майже вся інформація є службовою, щоб громадяни менше знали про їх діяльність,  нібито кожен районний або міський чи інший суд - це філіал радянського військового заводу), не дай бог шпигуни закордонних розвідок взнають таємні  схеми заробляння (отримання хабарів) грошей суддями?

Сподіваюсь на те, що викладена інформація рано чи пізно буде використана певними особами, що поставлені  для притягнення винних у правопорушеннях  до відповідальності.

Далі буде!
Жуков Олександр
М.Львів

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 253 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709675

Лічильник