Увійти


Як судді Галицького районного суду м.Львова сприяють правоохоронцям розкриттю замаху на голову міста Садового А.І.

Невідомі продірявили будинок СадовогоНа сайті «Судова влада України» ознайомився із судовими рішеннями Галицького районного суду м.Львова, що включені до Єдиного державного реєстру судових рішень. Особливо мене зацікавили ухвали суддів Суду про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення.

З поміж вказаних ухвал я опрацював всі ухвали, що були включені до РЕЄСТРУ за наслідком клопотань слідчих Управління СБУ у Львівській області, щодо надання такого доступу по кримінальних провадженнях, відкритих за ознаками ст.258 КК України (Терористичний акт). Як виявилось у РЕЄСТРІ знаходиться 145 таких ухвал, що були ухвалені слідчими суддями Галицького районного суду м.Львова у 2014-2015рр.

Більша частина згаданих ухвал (всього більше 50 ухвал) торкається одного кримінального провадження - № 12014140040002477 від 26.07.2014р., що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.2 ст.258 КК України (встановлено, що під цим номером кримінального провадження зареєстрований замах на життя мера м.Львова Садового А.І.).

Найбільше мене вразило те, що у тексті кожної ухвали написано, що вона винесена про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Насправді, у багатьох випадках судді не дотримуються цих вимог і всупереч Законам України «Про захист персональних даних», «Про доступ до публічної інформації» оприлюднюють у текстах ухвал персональні дані фізичних осіб - номера мобільних телефонів. Всі згадані судові ухвали, що оприлюднені у РЕЄСТРІ є офіційними державними документами, на кожному документі стоїть герб України.

Судом з порушенням вимог вказаних Законів України оприлюднена інформація про номера мобільних телефонів, з яких за дозволами суддів Суду Государського А.В., Юрківа О.Р., Мисько Х.М. та інших була знята необхідна інформація, що долучена до кримінального провадження. Для чого судді оприлюднили номера цих мобільних телефонів? Я спробував подзвонити до абонентів цих телефонів і у цьому режимі вияснити причину появи їх у ухвалах суду. Як правило, на моє перше запитання, чи надавали вони до суду або СБУ свій номер телефону, чи знають вони про те, що попали під контроль правоохоронців, як потенційні злочинці я отримував негативну відповідь, ніхто з них не надавав номер свого телефону працівникам СБУ, міліції або прокуратури. Ніхто з них не знає, чому їх запідозрили у скоєнні терористичного акту (де яким з них дзвонили правоохоронці і пояснювали причину зацікавленості – стрільба по будинку Садового А.І.) і всі заявили , що ці дії (оприлюднення їх телефонів у РЕЄСТРІ) є незаконними.

Про це заявили власники наступних мобільних телефонів:

 • № 095-542-28-70, по імені Сергій (справа № 461/2327/15);
 • № 067-741-53-29, по імені Катерина (справа № 461/20/15-к);
 • № 098-499-64-93, по імені Ігор (справа № 461/2332/15), колись працював на будові у мера міста;
 • № 067-262-0117 по імені Дарія (справа № 461/2600/15-к) має близько 70 років;
 • № 067-672-0222, представився Василем Михайловичем (справа № 461/4166/15-к);
 • № 098-257-89-26, представився Іваном Йосиповичем (пізніше встановлено і прізвище- Ільків), кілька днів назад приїхав з АТО, у згаданий період перебував під Слав»янськом, а потім лікувався після поранення у госпіталі;
 • № 097-410-1488, Любомир, проживаючий у Винниках, водій швидкої допомоги (справа № 461/14063/14);
 • № 067-208-87-29, Сидорович Василь Михайлович, директор ЛКП «Львівелектротранс», депутат обласної ради.

Цей список можна продовжувати, вказавши про те, що ряд телефонів вже відключені від мобільних операторів і не обслуговуються, мабуть через те, що їх власники запідозрили можливе прослуховування телефонних розмов.

По всіх вказаних ухвалах Суд надав дозвіл на зняття інформації по вхідних та вихідних дзвінках, по встановленню місця знаходження телефону у запитуваний період часу, тощо. Мабуть, з точки зору необхідності розкриття таких резонансних злочинів, як замах на життя голови міста Садового А.І. , вказані дії правоохоронців є законними і навіть необхідними, це їх робота, за це вони отримують заробітну плату. Мова ведеться про те, чому Судді не виконують встановлені Законами України вимоги? Для чого розкривати персональні дані громадян (номер мобільного телефону є власністю фізичної особи і без її згоди не може бути оприлюднений навіть по кримінальній справі)?

Для чого нам знати, що в числі підозрюваних до замаху на життя мера міста Львова є 70-літня хвора жінка, обласний депутат, водій швидкої допомоги, захисник України, що воює в АТО, спортсмен, студент, тощо? Що ці люди терористи? Що вони брали гранатомет і стріляли по будинку Садового? Для чого мені знати, що наші правоохоронці або через службову недбалість, або через зловживання своїм посадовим становищем так недобросовісно відносяться до свої посадових обов»язків? Це ж інформація, яка показує який плачевний стан професійної підготовки наших правоохоронців та суддів.

А де ж злочинці, що вчинили замах? Саме злочинці, адже в кожній ухвалі Суду зазначено, що кримінальне провадження відкрито за ознаками ч.2 ст.258 КК України, що означає дії , вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб. Я думаю, що оприлюднивши телефони згаданих осіб, тим самим судді показують, у якому напрямку працюють правоохоронці, тобто показують їх напрямок роботи. Кому показують? А де ж таємниця слідства?

А що з цього приводу може сказати голова Суду Волоско І.Р., на яку відповідними Законами та нормативними документами покладено обов'язок контролювати процес включення суддями до РЕЄСТРУ копій судових рішень? Під час однієї з розмов вона мені заявила, що не може контролювати суддів по цьому питанню. А хто ж буде контролювати? Чому голова Суду не виконує покладених на неї обов'язків?

А як до цієї проблеми поставиться сам Садовий А.І.? Вона торкається його безпосередньо. Адже висвітлене питання тільки верхівка айсбергу незаконних дій суддів, схованих у корупційних глибинах судової влади, які і приводять до таких негативних наслідків . Саме через таку службову недбалість і трапляються трагедії.

Чи може потрібна ще одна «ніч гніву» , щоб нарешті очистити «стайні» правоохоронної і судової систем?

Керівник Львівського обласного відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
Жуков О.С.
20.05.2016р.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 315 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670916

Лічильник