Увійти


Як суддя Кам’янка-Бузького районного суду Бакай І.А. визнала своє упереджене ставлення до позивача по справі?

12.08.2014р. жителькою  м.Львова Хом'як Р.С. до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області скеровано позовну заяву про визнання недійсним та скасування рішення Новояричівської селищної ради від 26.10.2009р. № 7, від 07.12.2009р. № 4 про передачу земельної ділянки у власність Бородію М.А. та інші вимоги.

З часу відкриття провадження (22.08.2014р.) по справі № 446/1643/14-ц суддя Бакай І.А. ухвалила ще три судових рішення, що включені до ЄДРСР-

30.09.2014р- ухвала про витребування з Червоноградського МБТІ технічної документації;
06.03.2015р.- ухвала про витребування з Львівської  регіональної філії центу державного кадастру копії документів із землеустрою;

17.12.2015р.- ухвала про витребування із Львівського державного архіву спадкових справ. Після цього чотири місяці справа не розглядалась взагалі, жодних викликів до Суду не було, що позивачем  розцінено , як безпідставне порушення суддею Бакай І.А. законодавчо встановлених строків розгляду справи- 2 місяці, але навіть  письмове звернення позивача до Суду з клопотанням про призначення справи до розгляду не змусило суддю Бакай І.А зреагувати відповідним чином. 

Не отримавши письмової відповіді на клопотання, позивач змушена була зателефонувати до Суду з проханням повідомити  дату судового засідання і лише після цього  їй надали інформацію, що розгляд справи призначено на 03.06.2016р. Це, мабуть, тільки в Кам'янка-Бузькому суді позивачі просять Суд призначити справу до розгляду. Як Вам подобається така поставка питання? Позивач просить Суд призначити справу до розгляду? Я вперше стикнувся з таким явищем!  У ЦПК України не згадується про такі дії учасників процесу!  Таке нехлюйське ставлення судді Бакай І.А. до виконання своїх посадових обов’язків , мабуть, обурило б будь-кого, хто опинився на місці позивачки. Замість того, щоб оперативно розглянути  справу суддя безпідставно затягувала  розгляд справи, тим більше що вже приймала участь у розгляді кримінального провадження, щодо підроблення документів, внаслідок яких акт на право власності на згадану земельну ділянку був оформлений на померлого (на той час) Бородія М.А

Таке ставлення вказаної судді  до судочинства суперечить вимогам ст.92 Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», за такі дії її може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності (п.1.2 ст.92 Закону)-

«Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження з таких підстав: безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом…».

Крім того постало питання, чому Кам’янка-Бузький районний суд  приховував  від оприлюднення судову справу № 1311/1045/12, суддя Горошко Л.Б., заочним рішенням по якій від 16.10.2012р. житель селища Новий Яричів Кам’янка-Бузького району Москва І.В. незаконно набув у власність оспорювань земельну ділянку (за таке судове рішення  бувша суддя Горошко Л.Б. мала би бути притягнута до кримінальної відповідальності). 

Саме з цього рішення випливають всі інші незаконні рішення Суду та інших чиновників  правоохоронних органів та органів самоврядування. Після звернення автора цих рядків із аналогічною скаргою на дії судді Бакай І.А.  Суд в РЕЄСТРІ оприлюднив  заочне рішення  по справі № 1311/1045/12. Чому цього не було зроблено раніше?
 

На підставі викладеного та вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»  у квітні-травні п.р. на адресу ВККС України позивачем та мною скеровано скарги на незаконні дії судді Бакай І.А.  Скерування цих скарг до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спонукало позивача підготувати та подати до Суду заяву про відвід судді Бакай І.А. від участі у провадженні діючої цивільної справи, адже як можна довіряти судді, яка умисно затягує розгляд справи, чим сприяє іншій стороні провадження. Для чого суддя Бакай І.А. це робила? Можливо для того, щоб надати  іншій стороні провадження час вжити необхідних заходів на свою користь? Які документи за цей час відповідач по справі , можливо, підготував на свою користь?  Це ж порушення принципів судочинства і приховані корупційні дії.

Хочу зауважити, що перед розглядом у відкритому судовому засіданні заяви про відвід судді Бакай І.А. звернув увагу на відсутність, оприлюднених на дошці оголошень Суду списку справ, призначених до розгляду на 03.06.2016 року суддею Бакай І.А. Це теж симптоматична прикмета, яка свідчить про хронічну службову недбалість вказаного судді, адже мною вже  неодноразово робились  зауваження голові  суду Самсіну М.Л. (через Інтернет та у письмовому вигляді) про порушення Судом вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Як горохом об стінку! На дошці оголошень були оприлюднені списки справ,  призначених до розгляду суддею Бакай І.А. ще на 01.03.2016р.Для підтвердження цього я зробив фотозйомку списків.

 

У судовому засіданні суддя Бакай І.А.  зробила зауваження мені, що я без її дозволу робив відео фіксацію процесу, знаючи, що ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дозволяє будь-кому  бути присутнім у судовому засіданні та робити відео-фотофіксацію судового процесу(відеоролік бажаючі можуть подивитись, він у додатку до цієї публікації). Тим не менше суддя ще намагалась заборонити мені зйомку, запитавши для цього у присутніх позивача та її захисника про можливість моїх дій, які не заперечили проти відеозапису процесу. А якщо б присутні в залі заперечили?  Для чого суддя винесла на обговорення це питання? Закон дозволяє це робити, вона , що не знає? Нагадаю, у ч.3 ст.11 Закону вказано  «учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити у залі судового засідання відео- та фотозйомку, відео-та аудіо запис з використанням відео-та аудіо технічних засобів без отримання окремого дозволу суду».

 

Продовжуючи розгляд справи суддя заслухала заяву  позивача про відвід судді Бакай І.А. від участі у розгляді справи, яка крім викладених у заяві фактів повідомила про  відсутність у справі  процесуальних документів за 23.11.2015р. та інші дати- ухвал, на підставі яких до матеріалів справи долучались документи. Їх просто не існує. На якій підставі до справи долучені  клопотання? Такі підстави у справі відсутні. Значить через певний час ці документи можуть зникнути із справи, тим більше , що суддя запровадила свої незаконні правила- розгляд  судових засідань без фіксації аудіо записом. Це яскравий приклад  одного із способів фальшування судових справ- долучення до справ документів без винесення відповідних ухвал та фіксації звукозапису( потім докажіть , що ці документи були в справі?). На мою думку, в цьому суді якраз і напрацьована така протиправна практика.

Заслухавши пояснення позивача по справі та думки представників позивача суддя Бакай І.А. вийшла в нарадчу кімнату, після повернення  оголосила судове рішення,  яким задоволила вимогу позивачки про відвід судді Бакай І.А. від участі у розгляді цієї справи.

Який висновок можна зробити з викладеного? На мою думку, якщо б не було відеозапису цього судового засідання, суддя Бакай І.А. могла б знехтувати поданою заявою про її відвід, проігнорувати та відмовити у задоволенні. Навіть при тому, що згадане судове засідання фіксувалось  програмним комплексом «Камертон», хто може дати гарантію, що у цій системі  не може відбутись «технічний збій» саме на важливому з точки зору процесу місці? Ніхто. Тому, зафіксований на відео процес розгляду справи вже не можна стерти і щось змінити, переправити або сказати, що такого не було. Це і спонукало суддю Бакай І.А. визнати обґрунтованими претензії до неї з боку позивача та її представників(визнати ставлення до позивача упередженим) і задоволити заяву про відвід від участі у розгляді справи.


Жуков О.С.  04.06.2016р.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 35 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684635

Лічильник