Увійти


Службове недбальство, чи приклад добросовісної праці судді Каблака П.І.?

КАБЛАКУ 2006 році був прийнятий Закон України «Про доступ до судових рішень», у відповідності до вимог якого всі судді зобов’язані на наступний день після ухвалення судового рішення у суді включити його електронну копію до Єдиного державного реєстру судових рішень. На практиці в цій частині значна кількість суддів не дотримується вимог цього Закону. Чому? Невідомо!


У лютому 2015 року був прийнятий Закон України «Про забезпечення праваа на справедливий суд», яким встановлена вимога до всіх судів у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом (до 28.09.2015 року) включити до РЕЄСТРУ всі раніше невключені судові рішення, починаючи з 01.01.2010 року. Щоб перевірити виконання апеляційним судом Львівської області вимог вказаних Законів України поцікавився, як його виконує керівництво Суду?

У Єдиному державному реєстрі судових рішень ознайомився із судовими рішеннями судді апеляційного суду Львівської області (він же його голова) Каблака Петра Івановича.

Встановлено, що за 2010 рік суддею Каблаком П.І. включено до РЕЄСТРУ 253 судових рішення, з яких тільки 2 судових рішення включені до РЕЄСТРУ у 2010 році, а всі інші у 2015-2016 рр., тобто шість років судові рішення не оприлюднювались. Чому?

За 2011 рік цей же суддя ухвалив та вніс до РЕЄСТРУ 563 судових рішення, з яких213 включено до ЄДРСР у 2015 році, тобто половина всіх судових рішень за 2011 рік майже п’ять років не оприлюднювалась. Чому? За 2012 рік суддя Каблак П.І. ухвалив 547 судових рішень, з яких 53 включив до РЕЄСТРУ у 2015 році. За 2013 рік вніс до РЕЄСТРУ 412 судових рішень, з яких 22 судових рішення включені до РЕЄСТРУ у 2015 році, за 2014 рік ухвалив 22 судових рішення, за 2015 рік- 48 судових рішень, а за 2016 рік- 89 судових рішень.

Що означають вказані цифри? Вони свідчать про те, що згаданий суддя не дотримується вимог згаданих законів, тобто не виконує своїх службових обов’язків.Читаємо ст.367 КК України «Службова недбалість»-

«… невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян…».

З цього напрошується запитання. Як може суддя чинити судочинство, якщо він сам є порушником Закону і його треба притягати до кримінальної відповідальності? І не просто суддю, а голову Суду, що подає приклад своїм підлеглим.


Аналізуємо судові рішення заступника голови апеляційного суду Львівської області Ревера В.В. За 2010 рік ним включено до РЕЄСТРУ 94 судових рішення - всі включені до ЄДРСР у 2015 році. Чому вони не були включені до РЕЄСТРУ у 2011, 2012, 2013, 2014 році? Що суддя Ревер В.В. чекав прийняття ВРУ Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»? Чому суддя Ревер В.В. впродовж п’яти років не виконував закон України «Про доступ до судових рішень»? Хіба такі дії не свідчать про службову недбалість з боку вказаного cудді? Продовжую перелік службової недбалості судді Ревера В.В.- за 2011 рік до РЕЄСТРУ включено 133 судових рішення, з них -18 у 2015 році. За 2013 рік до РЕЄСТРУ включено 153 судових рішень, з них-42 у 2015 році., за 2014 рік 123 судових рішення, в тому числі – 63 у 2015 році, за 2015 рік- 60 судових рішень. Що це за такі судові рішення, які не оприлюднювались? Може це такі, по яких приймались незаконні рішення? Може по них отримувалась неправомірна вигода? Про суть цих судових рішень у цій публікації мова не ведеться.

Оглядаємо судові рішення іншого заступника голови апеляційного суду Львівської області Цяцяка Р.П. Картина аналогічна. За 2010 рік до РЕЄСТРУ вказаним суддею включено 204 судових рішення, всі включені у 2015-2016рр. Суддя Цяцяк Р.П. теж очікував прийняття згаданого Закону і не включав до РЕЄСТРУ впродовж п’яти років судові рішення? За 2011 рік до РЕЄСТРУ внесено 438 судових рішень, з них 114 судових рішень у 2015 році. Чому? За 2012 рік до РЕЄСТРУ включено 491 судове рішення, з них - 29 у 2015 році, за 2013 рік включено 548 судових рішень, з них- 25 у 2015 році.

Викладена інформація свідчить, що «риба гниє з голови». Голова Суду своїм недбалим відношенням до роботи по наповненню РЕЄСТРУ судовими рішеннями показав приклад підлеглим, не тільки своїм заступникам, але й іншим суддям. Можна проводити моніторинг з цього питання по кожному судді і помилки у виборі об’єкту дослідження не буде. Я переконався у цьому на прикладі судді Шумської Н.Л., про недбалість якої недавно згадував у попередній публікації. Майже всі судді апеляційного суду Львівської області так само недбало ставляться до роботи (своїх службових обов’язків) по включенню до РЕЄСТРУ судових рішень. Це в перспективі всі вони є клієнтами ст.367 КК України? Це всіх їх після засудження можна називати злочинцями?! А поки маємо те, що маємо! Вони судять тому, що таке правосуддя і такий рівень корупції у судовій владі! Тому, що прокуратура та НАБУ закриває очі на ці порушення Законів. Рада суддів України, Державна судова адміністрація, Вища рада правосуддя - це такі самі судді, які теж порушують згаданий Закон. Як порушник Закону буде притягати іншого порушника Закону до відповідальності? Під час розгляду справи суддя (правопорушник), дослідивши РЕЄСТР встановить порушення судді, що його судить і скаже йому , що він такий самий… А попробуйте знайти заміну на суддю, який дотримується вимог Закону? Не знайдете! Ось тому і маємо замкнуте коло, яке може розірвати тільки стороння сила, яка не є продуктом судової влади, адже «суддя не може судити іншого суддю, бо хто ж тоді буде судити простих людей?»- так сказав мені один суддя із Львівщини після ухвалення судового рішення, яким не задоволив мою скаргу на неправосудне рішення судді Кам’янка-Бузького районного суду Бакай І.А.

"суддя не може судити іншого суддю, бо хто ж тоді буде судити простих людей?"

Вихід один - тільки не байдужі громадяни, активісти можуть розірвати це коло корупції та кругової поруки, об’єднавшись в одну силу.

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 307 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709713

Лічильник