Увійти


Чому вища рада юстиції закрила очі на службову недбалість судді Білінської Г.Б.?

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ СУДНа сторінках Інтернету знайшов цікавий документ - рішення Вищої Ради юстиції від 05.09.2012 року № 982/0/15-12 «Про відхилення подання Ради суддів загальних судів про призначення Білінської Г.Б. на посаду голови Шевченківського районного суду м.Львова». У цьому рішенні вказано, що 17.07.2012 року Рада суддів загальних судів скерувала до ВРЮ подання про призначення на посаду голови Шевченківського районного суду м.Львова Білінську Галину Богданівну, 1964 р.н., яка Постановою Верховної Ради України обрана суддею вказаного суду безстроково. На засіданнях секції та Ради з Білінсько. Г.Б. проведено співбесіду, щодо якості роботи судді та здійснення правосуддя. За результатом персонального розгляду кандидатури та проведеної співбесіди при голосуванні рішення про призначення Білінської Г.Б. на посаду голови Шевченківського районного суду м.Львова не набрало більшості від конституційного складу ВРЮ, що стало підставою для відхилення вказаного подання.

16.10.2012 року ця ж Вища Рада юстиції за № 1145/0/15-12 приймає інше рішення «Про призначення Білінської Галини Богданіви на посаду голови Шевченківського районного суду м.Львова». У згаданому рішенні вказано, що на підставі заяви кандидата на посаду голови Суду та подання Ради суддів загальних судів, провівши співбесіду із суддею Шевченківського районного суду Білінською Г.Б. ВРЮ вирішила призначити її на посаду голови Суду строком на п'ять років – по 15.10.2017 року. На сторнках Інтернету оприлюднена інформація, з якої вбачається, що за посаду судді у ВККСУ потрібно було дати 50-100 тис дол.США, а скільки ж тоді коштує посада голови Суду?

Цікаві документи, правда? Один документ заперечує призначення Білінської Г.Б. на посаду голови Суду, а інший, що прийнятий через місяць- призначає її головою Суду. І в даному випадку нікого з з членів ВРЮ (таких поважних правознавців як, Портнова А.В., Отрош І.О., Ківалова С.В., Кобилянського М.Г., Сафулька С.Ф.) навіть не цікавили попередні висновки, щодо якості роботи та здійснення правосуддя суддею. В мене навіть закралась така думка, що Білінську Г.Б. спеціально обрали головою Суду за службову недбалість, по яку мова піде нижче. Мені видається ця ситуація вписується у класично-корупційну схему будь-якого суду ? Так само роблять судді. Вони затягують процес розгляду справи, заганяють своєю бездіяльністю в кут одну із сторін провадження, щоб спонукати до «колядування- засівання». Люди вимушені шукати незаконні шляхи вирішення справи у суді через адвокатів, помічників, секретарів і т.п. Аналогічним чином зробили і посадовці ВРЮ? Вони спочатку прийняли негативне рішення для судді Білінської Г.Б., щоб спонукати її до більш «активних» дій? Такий сценарій розвитку подій теж має право на життя? Чи може суддя Білінська Г.Б. – саме та суддя, яка потрібна була зверхникам ВРЮ на цій посаді? Чому саме вона? Про це відомо обмеженому колу осіб?

Ця інформація дала мені підставу поцікавитись, в чому полягали проблеми, щодо якості роботи судді та здійснення нею судочинства? Через Єдиний державний реєстр судових рішень поцікавився роботою судді Білінської Г.Б. за 2010 рік. Встановлено, що за 2010 рік нею включено до РЕЄСТРУ 825 судових рішень, з яких 308 судових рішень включено до РЕЄСТРУ у 2015 та 2016 роках, що становить 37% від загальної кількості(мало що бракує до 50%). У подальші роки суддя Білінська Г.Б. працювала наступним чином: за 2011 рік до РЕЄСТРУ включено- 376 судових рішень; за 2012 рік- 1143 судових рішень; за 2013 рік- 1155 судових рішень; за 2014 рік- 1562 судових рішення; за 2015 рік- 1883 судових рішення; за 2016 рік- 2189 судових рішень. Викладена інформація свідчить, що «збій» у роботі Білінської Г.Б. якраз відбувся у 2011 році, за рік перед скеруванням Радою суддів загальних судів подання до ВРЮ. Може це збіг обставин? А може і ні? Але викладені нижче відомості яскраво засвідчують службову недбалість судді Білінської Г.Б.

Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» встановлена вимога, у відповідності до якої всі суди зобов’язані до 28 вересня 2015 року включити до РЕЄСТРУ всі раніше невключені судові рішення, починаючим з 01.01.2010 року. На виконання вимог цього Закону Рада суддів України прийняла рішення № 49 від 04.06.2015 року, а ДСА України кілька листів з вимогою безумовного виконання судами загальної юрисдикції вимог вказаного Закону. Голова Шевченківського районного суду м.Львова Білінська Г.Б. (з 2012 року) на вимогу не тільки вказаного Закону України, але й Закону України «Про доступ до судових рішень»(дивись п.16 Порядку ведення ЄДРСР) повинна була організувати і контролювати виконання суддями Суду процес внесення у визначений строк всіх раніше невнесених судових рішень. Вона, як керівник згаданої судової установи не виконала цих вимог до цього часу, адже судові рішення за 2010 рік вносились до РЕЄСТРУ впродовж цілого 2016 року і у повному обсязі не внесені до цього часу. Чому? Чому голова Суду Білінська Г.Б. не виконує вимог Законів? Чому суддя Шевченківського районного суду м Львова Білінська Г.Б. не виконує вимог Законів? Що це означає? На мою думку, це означає службову недбалість цієї посадової особи, тобто «невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них..»- ст.367 КК України. Мабуть члени ВРЮ у 2012 році володіли інформацією про порушення судочинства згаданою суддею і використали її у своїх особистих цілях ?

Хочу пояснити всім читачам цієї публікації, що п.3 ст.6 Закону України «Про доступ до судових рішень» встановлена вимога, у відповідності до якої «суд при здійсненні судочинства може використовувати текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до РЕЄСТРУ». 308 згаданих судових рішень, що були ухвалені у 2010 році впродовж 5-6 років до РЕЄСТРУ не включались, але незаконно були використані судом у судочинстві(рішення, ухвали, постанови надані сторонам провадження, відкриті виконавчі провадження, постановлені вироки, накладені арешти на майно, оголошені вироки засудженим, тощо). Чи можна це назвати справедливим судочинством? Для чого це було зроблено? Можливо я щось не розумію? Що ж це за судова система і її чиновники, які не виконують вимог Законів і чинять судочинство у незаконний спосіб? Хто їм дав право це робити? Надаю окремі факти, що підтверджують викладене:

 • Чому з 05.01.2010 року до 11.11.2015 року не реєструвалась ухвала суду по справі № 2-1014/10 про повернення позовної заяви( порядковий номер справи не відповідає даті реєстрації справи)?
 • Чому з 25.01.2010 року до 11.11.2015 року по справі № 2-526/10 не реєструвалось рішення суду про стягнення з осіб заборгованості на користь КС «Львівська»? Чому без реєстрації судового рішення у РЕЄСТРІ здійснювалось судочинство по цій справі?
 • Чому з 02.03.2010 року до 02.10.2015 року не реєструвався вирок по справі № 1-45/10? Чому без реєстрації вироку у РЕЄСТРІ здійснювалось судочинство по цій справі?
 • Чому з 28.04.2010 року до 05.09.2015 року не реєструвався вирок по справі № 1-64/10? Чому без реєстрації вироку у РЕЄСТРІ здійснювалось судочинство по цій справі?
 • Чому з 27.05.2010 року до 05.09.2015 року не реєструвався вирок по справі № 1-212/10? Чому без реєстрації вироку у РЕЄСТРІ здійснювалось судочинство по цій справі?

Таких «чому» за 2010 рік є ще 303! Я би дуже хотів, щоб суддя з великим досвідом роботи,поважна пані Білінська Г.Б. пояснила, як вона в порушення вимог вказаного закону чинила судочинство у 2010 році? Чому вона це робила, а може й робить до цього часу? В мене особисто склалась думка, що така велика кількість невнесених судових рішень до РЕЄСТРУ виникла не випадково. Мені здається, що такі дії судді вчиняють з мотивів особистої зацікавленості, так як це робила суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Бакай І.А. (дивись попередню публікацію «Небезпечний суд»).

Напрошується ще один висновок з викладеного- це тільки верхівка айсберга корупції у Шевченківському районному суді м.Львова. Навіть поверхневий аналіз всіх прихованих від оприлюднення судових рішень дасть можливість спеціалісту зробити висновок про наявність інших порушень Закону, не тільки процесуального характеру, але й кримінального. Для ПОЛІЦІЇ, СБУ, ПРОКУРАТУРИ - неоране поле роботи, але нажаль посадовці цих органів займаються своїми особистими проблемами, про це яскраво свідчать численні відомості у ЗМІ про затримання на «гарячому» працівників згаданих структур, у тому чи іншому регіоні країни.
Продовження буде, читайте!

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 115 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник