Увійти


Нарешті сталось! Кам’янка-Бузький суд почав «родити бородатих дітей»!

справи судуУ попередній публікації «Коли «розродиться» Кам’янка-Бузький суд» від 28.01.2017 року мною згадувалось про те, що цей суд тривалий час не оприлюднює 1 675 судових рішень за 2010 рік та 1 649 судових рішень за2011 рік. Також я згадував про відповіді, які надає голова цього суду Самсін М.Л. на запити ВГО «Журналісти проти корупції» про причини невиконання вимог Законів України та невнесення судових рішень до РЕЄСТРУ та кінцеву дату внесення цих копій до ЄДРСР, тощо.


Згаданий голова Суду намагався ввести мене в оману, надаючи у відповідях всяку нісенітницю на кшталт того, що така інформація є «службовою». Потім почав відбріхуватись, що потрібно провести чималу роботу, щоб внести судові рішення за згадані роки до РЕЄСТРУ, що Суд вже займається такою роботою (кожну справу переглядають і вносять до РЕЄСТРУ).

Я впродовж чотирьох місяців уявляв собі цю роботу - як працівники Суду піднімають з архіву кожну справу, уважно вичитують, сканують, за електронним цифровим підписом судді відправляють до РЕЄСТРУ (швидше всього судді скинули цю роботу на помічників, які насправді не повинні цим займатись - вносити судові рішення до РЕЄСТРУ повинен тільки суддя, адже він ухвалював судове рішення - саме так гласить Закон). Нехай попробує помічник суду вголос сказати, що ця робота не входить до його посадових обов’язків. Що з ним буде? Завтра буде звільнений з роботи! Але з жовтня 2016 року (саме з цього часу активно моніторився РЕЄСТР) до початку лютого 2017 року жодного судового рішення за 2010 та 2011 роки до РЕЄСТРУ не внесено, числились облікованими 264 судових рішення за 2010 рік та 479 - за 2011 рік.

Після публікації «Чи наведе порядок Рада суддів України», у якій оприлюднений лист згаданого найвищого органу суддівського самоврядування про прийняте рішення провести вибіркову перевірку своєчасності та повноти внесення окремими судами судових рішень до ЄДРСР ми поцікавились можливими змінами у діях суддів Кам’янка-Бузького районного суду по цьому питанню.

Не повірите! Я теж вражений тим, що Суд почав «родити бородатих дітей» - вносити до РЕЄСТРУ судові рішення за 2010 та 2011 рік. Та й не дивно, адже за неперевіреною інформацією, після наших запитів та скарг до вищих установ судової гілки влади голова Суду Самсін М.Л. пише пояснення, кожне з яких налічує кілька десятків аркушів паперу. Схильний до думки, що такі розмови відповідають дійсності, адже станом на 04.02.2017 року в РЕЄСТРІ вже обліковується 273 судових рішення за 2010 рік та 757 судових рішень за 2011 рік, тобто за чотири місяці Суд спромігся внести 9 судових рішень за 2010 рік та 278 судових рішень за 2011 рік.

Прості арифметичні підрахунки показують, що при таких показниках роботи Суду потрібно ще 744 місяці (62 роки) для внесення всіх судових рішень до РЕЄСТРУ за 2010 рік та 20 місяців (1 рік і 8 місяців) для внесення всіх судових рішень за 2011 рік. Голова Суду Самсін М.Л. та інші судді стільки не проживуть, а хто ж буде вносити ці судові рішення до РЕЄСТРУ? Хто буде піднімати з архіву справи і наповнювати РЕЄСТР судовими рішеннями? Невже діти та внуки теперішніх суддів та помічників? Уявіть, що про них вони будуть говорити? Як вони їм подумки будуть «дякувати» за таке «свинство»? Може потрібно запросити колишню суддю Горошко Л.Б., яка залишила по собі велику кількість незареєстрованих судових рішень? Зрештою, коли вона звільнялась із Суду голова Самсін М.Л. мав би перевірити, які «хвости» за нею лишаються? Але він цього не зробив. Чому?

Логічно було би, щоб голова Суду тепер сидів вечорами і займався цієї роботою, як один з винуватців цієї проблеми, так мені здається? Мабуть тому голова Суду СамсінМ.Л. не хоче називати точну дату завершення цієї роботи. Раптом ці обов’язки впадуть на нього? А якщо буде вимога закінчити її у строк 10 днів? А хто ж тоді буде перевіряти рибні ставки? Цю роботу, у відповідності до вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», Суд повинен був завершити ще до 28 вересня 2015 року. Чому цього не зроблено? Судді Бакай І.А. та Костюк У.І. працюють у суді до цього часу, чи не так? Чому вони, як і суддя Самсін М.Л. не виконали вимоги Закону? Що стали «небожителями», ніг під землею не чують?


Як би там не було, але перші позитивні, на нашу думку, зрушення у цьому питанні є. Ми будемо тримати на контролі цю діяльність Суду і його голови, щоб довести її до логічного завершення - внесення всіх копій судових рішень до РЕЄСТРУ.

Враховуючи те, що згадані дії суддів (несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень» у відповідності до вимог ст.106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є підставою для дисциплінарної відповідальності судді ми організуємо масове скерування до Вищої ради правосуддя скарг на незаконну діяльність суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна М.Л., Бакай І.А., Костюк У.І.

Уявіть собі, що у нас є можливість скерувати до згаданої установи 1675 скарг по невнесених судових рішеннях за 2010 рік та - 1649 скарг по невнесених судових рішеннях за 2011 рік. Що буде робити Вища рада правосуддя, якщо отримає таку велику кількість скарг? А що буде робити Рада суддів України? Чи замислювались над цим питанням судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області?

Хочу завершити цю публікацію зверненням до Вищої ради правосуддя, на розгляді у якої тривалий час знаходяться мої численні скарги на дії суддів саме з цих порушень (несвоєчасне внесення до РЕЄСТРУ судових рішень), в тому числі на суддів Бакай І.А. та Самсіна М.Л. Пропоную керівництву ВРП не закривати очі на цю проблему. Вона існує в межах цілої України. Майже всі судді мають із цим проблеми. Тому всіх суддів, хто попався на цих порушеннях, потрібно притягати до відповідальності. Це не моя вигадка, а норма Закону. І не затягуйте час, не вигадуйте причин для відмови в розгляді.

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
640996

Лічильник