Увійти


«Риба гниє з голови» (суду)?

суддя хомикПродовжуючи дослідження Єдиного державного реєстру судових рішень ознайомився із рішеннями судді- голови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області за 2010 рік Хомика Андрія Петровича. В Інтернеті оприлюднена коротенька довідка - Хомик А.П. суддя міськрайонного суду з 03.2004р, з 09.2005р. - заступник голови, а з 11.2011р. - голова Суду.

Тож маємо справу з досвідченим суддею, який повинен справедливо і об’єктивно чинити судочинство. А що маємо насправді? У 2010 році суддя Хомик А.П. , зокрема ухвалив 143 рішення суду по цивільних справах, які внесені до РЕЄСТРУ. Ознайомившись із кожною з вказаних справ отримав досить сумну картину - у РЕЄСТРІ відсутні інші судові рішення по них, в тому числі ухвали про відкриття провадження у справі. Що це означає?

Це означає, що невідомо, коли поступила заява до суду, предмет позову, хто є сторонами провадження, тощо. Це означає, що суддя всі 142 рішення суду незаконно ухвалив, адже справа не відкрита, а рішення є. Це так само, як поставити воза без коней і їхати ним. Мабуть це суддя Хомик А.П., як заступник голови Суду на той час (2010р.) навчив всіх суддів Суду не включати до РЕЄСТРУ ухвали про відкриття провадження та й сам у цьому показав приклад?

Мені можуть заперечити, що згадана ухвала не є обов’язковою для включення до РЕЄСТРУ? Але судді знають, що така ухвала підлягає внесенню до РЕЄСТРУ. Більше того, вони знають, що п.3 ст.6 Закону України «Про доступ до судових рішень» встановлена вимога, у відповідності до якої «суди при здійснені судочинства можуть використовувати текст судового рішення , що офіційно оприлюднений або внесений до РЕЄСТРУ». Це не моя вигадка, так гласить Закон.

Тобто повертаючись до згаданого слід зауважити, що без внесення ухвали про відкриття провадження до РЕЄСТРУ суддя не мав права ухвалювати рішення суду по справі. Але суддя Хомик А.П. у 2010 році порушив цю вимогу 142 рази. Чому? Чому впродовж наступних шість років суддя Хомик А.П. не виправив це порушення Закону і не вніс копії судових рішень до РЕЄСТРУ? Чому такі самі порушення допускають інші судді Суду, в тому числі і ті, що вже звільнились з займаних посад? Наприклад суддя Дубель Р.М. вже звільнений з посади, а судові рішення за 2010 рік до РЕЄСТРУ ним не включені! Хочу також зауважити, що згаданим Законом на голову суду покладено обов’язки контролювати суддів за включення ними судових рішень до РЕЄСТРУ і за це він несе персональну відповідальність.

Таким чином можна констатувати, що в діях згаданого чиновника вбачаються ознаки кримінального правопорушення , передбаченого ст.367 КК України (Службова недбалість)- невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них… Кожна особа, якій стало відомо про вчинене кримінальне правопорушення може заявити про це до найближчого відділу поліції, оформивши це повідомленням про вчинений злочин, в тому числі про вищевказаний.

Законом України «Про доступ до судових рішень» встановлена вимога, у відповідності до якої судді повинні направляти копії судових рішень до Адміністратора РЕЄСТРУ на наступний день після ухвалення в Суді. Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» встановлена вимога до всіх судів загальної юрисдикції у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом( до 28.09.2015р.) всі судові рішення, які не були внесеними до РЕЄСТРУ з 01.01.2010 року направити та внести до РЕЄСТРУ. Аналогічні вимоги до судів викладені у рішенні Ради суддів України № 49 від 04.06.2015 року, у листах ДСА України № 15-9839/15 від 25.05.2015 року, № 15-11277/15 від 16.06.2015 року, які скеровані головам місцевих судів.

До цього часу вказані вимоги Законів суддею Хомиком А.П. та іншими суддями Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області не виконані. Чому? «Риба гниє з голови»!? З голови Суду? Значить голова Суду не може вжити організаційних заходів для виконання Судом вимог Законів? Для чого тоді він обіймає цю посаду? Чому на ці порушення не реагує Державна судова адміністрація України, Рада суддів України, Вища рада юстиції(правосуддя)? Значить їх влаштовує такий порядок? Значить так потрібно? Значить вони теж в долі?

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 163 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
638
Перегляди статей
653794

Лічильник