Увійти


СЕНСАЦІЯ! судді ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО СУДУ м. ЛЬВОВА СКАСУВАЛИ ВИМОГИ ТРЬОХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ?!!, а просто так, бо не хочеться працювати

СЕНСАЦІЯ судді ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО СУДУ м. ЛЬВОВА СКАСУВАЛИ ВИМОГИ ТРЬОХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИВпродовж січня-лютого 2017 року активістами ВГО «Журналісти проти корупції» на адресу Шевченківського районного суду м. Львова скеровано ряд інформаційних запитів з приводу  невиконання суддями цього Суду вимог Законів України: «Про доступ до судових рішень», «Про доступ до публічної інформації», «Про забезпечення права на справедливий суд».

Згадані Закони регламентують порядок включення до Єдиного Державного Реєстру Судових Рішень (ЄДРСР) електронних копій судових рішень (згідно окремого переліку), їх оприлюднення та використання.

Перехідними та прикінцевими положеннями Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» встановлена вимога, у відповідності до якої ВСІ СУДИ загальної юрисдикції повинні були  впродовж шести місяців з дня набуття чинності цим законом включити до ЄДРСР ВСІ раніше невключені Судові рішення починаючи з 01.01.2010 року.

На виконання згаданих вимог цього Закону України Рада суддів України винесла рішення №49 від 04.06.2015 року, а Державна судова адміністрація (ДСА) України скерувала всім головам судів  листи № !5-9839/15 від 25.05.2015 року та № 15-11277 /15 від 16.06.2015 року для використання в роботі та виконання вказаних вимог.

У згаданих інформаційних запитах “Журналісти проти корупції” просили надати відповіді про причини порушення суддями Суду вимог вказаних Законів та не включення до РЕЄСТРУ ухвал про відкриття провадження у справах цивільної форми судочинства:

  • за 2010 рік суддями Шевченківського районного суду м.Львова Білінською Г.Б. – 309 ухвал; Кавацюком В.І. – 115 ухвал; Баєвою О.І. – 224 ухвали.
  • за 2011 рік – суддею Білінською Г.Б. – 107 ухвал; суддею Кавацюком В.І. – 39 ухвал
  • інші судді не перевірялись.

16.02.2017 року, з порушенням строків надання відповіді на запит, встановлених Законом України «Про доступ до публічної інформації» (пройшло більш ніж 5 днів), Шевченківський районний суд м. Львова надав відповіді на всі 13 запитів.

Таке  недбале відношення Суду до виконання вимог згаданого Закону нами  віднесено на  адресу голови Суду  Білінської Г.Б. (мабуть довго шукала причину своїх порушень).

Отже читаємо одну з відповідей Суду (вони по змісту ідентичні, але стосуються різних суддей), які скеровані на адресу ВГО “Журналісти проти корупції”  за підписом голови суду:


Прочитавши цей документ – «перлину -діамант» органу суддівського самоврядування,  журналісти не повірили своїм очам – Збори суддів Шевченківського суду м. Львова скасували вимоги одразу трьох Законів України?!!

Невже таке можливе? Невже суддям цього Суду наплювати на Президента України, на Верховну Раду України, на Кабінет Міністрів України?

Ця ж влада їм платить заробітну плату! Та й зрештою згаданий документ  підготовлений не у поліції, і навіть  не в прокуратурі, у СУДІ!

Може судді перепили з вечора і зранку таке втнули? Більше десятка високопрофесійних юристів  збираються, щоб відмінити вимоги Законів України?

Я вирішив перевірити, чи це відповідає дійсності через РЕЄСТР?

В РЕЄСТРІ за період часу з 01.012015 р. по 31.12.2015 р. обліковується 3228 Ухвал про відкриття проваджень у справі.

Тож судді вносять Ухвали про відкриття провадження у справі до РЕЄСТРУ і не звертають уваги на Рішення Зборів Суду від 23.07.2015р. про те, що ці судові рішення не є остаточними  процесуальними рішеннями по справі і не повинні направлятись до ЄДРСР.

А що було до того?

В РЕЄСТРІ за 2010 та 2011 роки дійсно відсутні ухвали Суду про відкриття провадження.

Але у  2012-2013 році  всі судді, в тому числі Білінська Г.Б., Кавацюк В.І. та інші вносять ухвали про відкриття провадження у справі до РЕЄСТРУ (справи № 1328/3179/1012; 1328/37Є/12; 1328/4659/12; 466/156/13-ц; 466/314/13-ц). Як же так?

Судді  проголосували за невнесення до РЕЄСТРУ  ухвал про відкриття провадження за попередні роки, а за 2015 рік не голосували? Так чи ні? Чому?

Що це за збори суддів «ледарів-однодумців», які для того щоб  створити собі комфортні умови праці без напружень, прикриваються колективним рішенням – Зборами суддів.

Чому ці судді не внесли до РЕЄСТРУ згадані судові рішення до скликання цих зборів, адже Закон України «Про доступ до судових рішень» прийнятий у 2006 році.

З 2010 року до 2015 року було більш ніж достатньо часу для внесення цих судових рішень до РЕЄСТРУ.

А де була голова цього Суду, на яку Законом покладено обов’язки контролювати процес внесення судових рішень до РЕЄСТРУ?

Стаття 16. Контроль за надсиланням судами електронних копій судових рішень адміністраторові Реєстру здійснює голова відповідного суду або особа, що тимчасово виконує його обов’язки та несе персональну
відповідальність, встановлену законодавством.

Що голова Суду Білінська Г.Б. забула про цей обов’язок?

Мабуть сценарій Зборів був такий:

«Відкриває збори голова Суду і повідомляє присутніх суддів про те, що якась всеукраїнська журналістська організація «Журналісти проти корупції» дістала Суд запитами про  невнесені ухвали про відкриття проваджень, яких з 2010 року накопичилась  велика кількість.

Що будемо робити?

Є пропозиція «мати в носі» журналістів, депутатів, Президента, Кабінет Міністрів. Нехай вони керують у своїх кабінетах! Ми своє робитимемо!

Чому маємо у 2015 році вносити до РЕЄСТРУ судові рішення з 2010 року? Складемо протокол загальних зборів суддів Суду заднім числом, в якому вкажемо  про прийняте зборами  рішення не включати проміжні судові рішення до РЕЄСТРУ, в тому числі ухвали про відкриття провадження.

Хто за таку пропозицію? Одноголосно! Попереджаю про нерозголошення процедури цих зборів, закінчує свій виступ голова зборів (мабуть рівнозначно – голова Суду)».

Мабуть, приблизно у такий спосіб відбувались збори.

Це перші Збори суддів в Україні, які  скасували вимоги трьох Законів України. Можливо хтось знає інші приклади? Це ж кримінальний злочин!

Що ж будемо робити далі? Адже не можна залишити безкарними такі зухвалі протиправні дії  голови зборів цього Суду. Попереднього разу (до речі це не перший випадок) судді цього ж Суду, прикриваючись  Загальними зборами вже скасовували норми ЦПК України, з приводу чого я вже звертався до голови Ради Суддів України, реакція нульова. А далі що буде? Буде суддівська вакханалія?

Ми скерували публікацію та звернення до Голови Ради Суддів України та Голови ДСА України та неодмінно скеруємо до ВРУ, Президента України та інших органів судової влади з проханням вжити заходів реагування на це «законогвалтування»,  але чи це допоможе?

Чи відгукнуться депутати  ВРУ, яких голова Шевченківського районного суду м.Львова Білінська Г.Б. має глибоко в одному місці? Так само, як і Президента України з його Адміністрацією та КМУ?

Там само вона тримає і Раду суддів України, Вищу раду правосуддя та Державну судову адміністрацію. Про прокуратуру, поліцію, СБУ та НАБУ навіть не згадуємо! Чому так?

В минулому почув від одного банкіра такий вислів: «Гроші ріжуть сталь»! Мабуть у голови Суду є дуже багато грошей, щоб залагодити всі  ці питання? Нехай їй щастить у цьому безмежному плаванні, тільки б не нарватись на мілину!

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник