Увійти


Кому заважають журналісти у Дрогобичі?

Кому заважають журналісти у ДрогобичіДля перевірки звернень громадян, щодо незаконної практики Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області забороняти проводити відео фіксацію відкритих судових засідань ми побували у Дрогобичі при розгляді суддею цього Суду Ковелем Романом Григоровичем цивільної справи № 442/4611/16-ц.

На наше здивування інформація про заборону відео фіксації судового засідання знайшла своє підтвердження. Адвокат Колібанич О.Я.(публічна особа) у судовому засідання заявив, що він не хоче бути публічною людиною, щоб він, як сторона провадження у справі(представник позивача Язловського О.О.) фігурував на сторінках Інтернету, а тому категорично заперечує можливість відео фіксації розгляду справи. Суддя Коваль Р.Г., замість того, щоб оприлюднити вимогу ч.3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»-

3. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим рішенням суду може бути видалена із зали судового засідання.


Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.

якою встановлена вимога про можливість проведення в залі судового засідання відеозапис без дозволу суду і припинити дискусію на цю тему вийшов до нарадчої кімнати про прийняття рішення з цього питання. При цьому суддя навіть не поцікавився, хто робить відеозапис.

Після виходу з нарадчої кімнати суддя Коваль Р.Г. зачитав ухвалу, якою незаконно заборонив проводити відеозапис цього судового засідання. Підставою для заборони відеозапису суддя обрав вимоги п.4 та п.8 ст.6 ЦПК України, які жодного відношення до дій які відбувались у залі судового засідання не мали. П.4 ст.6 встановлена процедура дослідження звуко-і відео записів, оголошених у судовому засіданні особистих документів, листів, записів телефонних розмов, тощо. Така процедура не здійснювалась під час розгляду справи і не передбачалась, тому суддя незаконно посилався на неї при вирішенні питання про заборону відеозапису. П.8 ст.6 ЦПК України встановлена вимога, про необхідність ухвалення судом за наявності згоди осіб, що беруть участь у справі відповідної ухвали для проведення в залі судового засідання фото-і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню.

Згадана норма закону суддею Ковалем Р.Г. теж незаконно була застосована для заборони відеозапису, адже ми не мали стаціонарної апаратури, а користувались портативними засобами- планшетом. Можливо суддя не розуміє, в чому полягає різниця між портативними відеозаписами та стаціонарною апаратурою- це його проблеми? Але тоді виникає запитання- чи може такий суддя чинити правосуддя? Залишається фактом те, що суддя Коваль Р.Г. вчинив злочин проти правосуддя, встановлений ст.375 КК України- постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, тобто згадана ухвала постановлена з грубим порушенням норм процесуального права.

Викладена інформація дає підстави стверджувати, що суддя Коваль Р.Г. вчинив порушення Закону, заборонивши відеозапис розгляду справи у судовому засіданні, що спричинило порушення наших прав і свобод, встановлених Законом. З другого боку така заборона на відеозапис може свідчити про порушення засад гласності та відкритості судового процесу, упередженого ставлення судді до розгляду згаданої справи та ухвалення рішення по ній, адже такою забороню суддя порушив принцип правосуддя на засадах рівності учасників провадження перед законом і судом, незаконно заборонивши відеозапис за клопотанням протилежної сторони.

Крім того суддя Коваль Р.Г. порушив ч.9 ст.6 ЦПК України. У судовому засіданні сторона провадження Карпин М.М. усно звернулась до судді з проханням після розгляду справи невідкладно надати наручно копію ухвали про заборону проведення відеозапису. Суддя Коваль Р.Г. запевнив Карпин М.М., що копія такої ухвали буде надана за його підписом, але після закінчення розгляду справи заявив, що не зможе надати копії, зважаючи на кінець робочого дня.

Потрібно зауважити, що суддя Коваль Р.Г., заборонивши відеозапис судового засідання вчинив дії, які підпадають під ознаки злочину , встановленого ст.171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), адже тим самим порушив порядок здійснення законної професійної діяльності журналістів, який забезпечує конституційне право громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, необхідну для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Тому нами був складений протокол громадської комісії про вчинені незаконні дії судді Коваля Р.Г., по телефону повідомлено про вчинене ним кримінальне правопорушення, а потім письмова заява та копія протоколу скеровані до Дрогобицького відділу поліції для проведення досудового розслідування.

Одночасно нами готуються документи для подання звернення у правоохоронні органи про вчинене кримінальне правопорушення суддею Коваль Р.Г. , встановлене ст.171 КК України.

Пропонуємо читачам переглянути відеофайли проведення судового засідання Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, на якому суддя Коваль Р.Г. заборонив проведення відеозапису.

Ми будемо тримати на контролі хід подальших подій, пов’язаних із розглядом окремих судових справ у Суді та перевіркою наших заяв до правоохоронних органів.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

ЗАЯВА ДО ДРОГОБИЦЬКОГО ВП

 

ФОТО ПРОТОКОЛА ГРОМАДСЬКОЇ КОМІСІЇ 2 3

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 124 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник