Увійти


Таємними лабіринтами Дрогобицького суду?

ПРОЗОРИЙ СУДУ публікації «Журналісти у Дрогобичі, або що приховують судді?» ми згадували, як суддя цього суду Коваль Р.Г. незаконно заборонив здійснювати відеозапис судового засідання , яке відбулось 24.02.2017 року при розгляді цивільної справи № 442/4611/16-ц, яка відкрита за позовом Язловського О.О. до Карпин М.М. про виселення без надання іншого приміщення.

Після згаданої публікації ВГО «Журналісти поти корупції» отримали відомості про те, що 22.08.2016 року голова Суду Хомик Андрій Петрович, теж порушуючи норми Закону України «Про судоустрій і статус суддів», заборонив редактору львівського інтенет-видання «Правком» Віктору Корнієнко проводити відеозапис судового засідання при розгляді цивільної справи № 442/2099/16-ц. Ми поцікавились наявністю цієї ухвали у Єдиному державному реєстрі судових рішень і встановили, що таке судове рішення до РЕЄСТРУ до цього часу не включене. Чому? Що заважає голові Суду оприлюднити таку просту ухвалу? Може суддя Хомик А.П. не знає, як вчинити, щоб не оприлюднювати цю ухвалу? Адже Віктор Корнієнко у інтернеті поділився своїми припущеннями, які на нашу думку вписуються до можливих системних злочинно-шахрайських дій окремих осіб, що реалізуються через таких суддів, як Гайдук А.М. та помічників суддів, як Якимів І.П. та інших(схема така: позика-іпотека-суд(мирова угода)- майно у позикодавця- знову суд-стягнення боргу). Наведу витяг з оприлюдненої згаданим журналістом інформації:


- Під час судового засідання, яке відбувалося не у залі, а в кабінеті голови суду розглядалася справа за позовною заявою ТзОВ «Маслоленд» до гр. Поптика І.М. про компенсацію судових витрат відповідача. – розповів «Гал-інфо» Віктор Корнієнко. – Дана справа мені цікавила у зв’язку з проведенням журналістського розслідування, під час якого було встановлено, що в Дрогобичі тривалий час діє група осіб, яка позичає місцевим мешканцям під проценти грошові кошти, а потім привласнює їхні майно. Ідеться про схему, що схожа на продумане шахрайство. Реалізується вона шляхом отримання від позичальників розписок про одержання грошових сум, які опісля (після того як борг віддається іншим майном – товарами, заставним майном) позичальникам не повертаються та за якими через Дрогобицький міськрайонний суд вирішується питання про стягнення боргу. Таким чином борг стягується у подвійному розмірі.


Ми поцікавились наявністю в РЕЄСТРІ інших подібних справ і виявили більше десяти, тільки тих, які були у провадженні колишнього судді Дубеля Р.М. Уявіть, яку кількість нерухомості могли незаконно «віджати»? Що це випадковий збіг обставин? Чи може закономірність? Чи не пора зацікавитись цими справами прокуратурі або НАБУ? Чому судді жодного разу не звернули увагу на те, що фізичні особи, які навіть не мають статусу ФОП(в тому числі неодноразово) без відповідного дозволу здійснюють банківські операції- надають грошові позики(сотні тисяч доларів) під проценти, укладаючи з позикоодержувачами договори іпотеки, а потім привласнюють їх майно. Чи може судді не хотіли цього бачити? Мабуть так треба було? Мабуть така схема влаштовувала позикодавців і суддів, що могли перебувати у договірних стосунках?

Якщо сприймати цю інформацію такою, що має право на існування- тоді виглядає логічним бажання суддів не виносити за межі Суду інформацію, яка так, чи інакше оприлюднюється у судових засіданнях, накладаючи заборону фіксувати її з допомогою відеозаписувальних пристроїв і, ухвалюючи відповідні судові рішення. При цьому бажання заборонити відеозаписи розгляду справ такі великі, що судді не звертають уваги на незаконність своїх дій і перевищення службових повноважень. Мабуть власні інтереси вартують того ризику, на який вони наражаються?

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 534 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642536

Лічильник