Увійти


Журналістами стосовно судді Коваля Р.Г. відкрито кримінальне провадження.

ХОЧУ БУТИ СУДДЕЮ28.02.2017 року на сайтах «Журналісти проти корупції» та «Коло НЕдовіри» оприлюднена публікація «Журналісти в Дрогобичі, або що приховують судді?», в якій ми розповіли про незаконні дії судді Дргобицького міськрайонного суду Львівської області Коваля Р.Г., що своєю ухвалою на прохання адвоката Колібанича О.Я. заборонив присутнім у залі судового засідання проводити відеозапис розгляду цивільної справи, стороною провадження по якій є Карпин М.М.


Для фіксації незаконних дій згаданого судді телефоном до Суду був викликаний наряд поліції, який отримав відповідні пояснення від присутніх у залі свідків, що підтверджували згадане правопорушення. Крім того нами були підготовлені інші відповідні документи, що підтверджували незаконні дії згаданого судді Коваля Р.Г., який перешкодив законній професійній діяльності журналістів, порушив конституційні права громадян та вимоги ЦПК України щодо гласності та відкритості судового процесу.

Повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення суддею Ковалем Р.Г. (ознаки ст.375 КК України - постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) було скероване до слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, який успішно вчинив укриття цього злочину від розслідування і не вчинив дій встановлених ст.214 КПК України- не вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За підписом начальника Залізничного відділу поліції Гарасима П.С. наше повідомлення «від футболили» до Львівської місцевої прокуратури № 2, керівництво якої також «успішно» вчинило укриття цього злочину(до ЄРДР не внесло) і скерувало матеріали до Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області.


А в цей час про згадані незаконні дії судді Коваля Р.Г. з НАБУ на адресу Львівської прокуратури надійшло електронне звернення і начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури слідчого управління прокуратури області С.Довжик «скинув» його розгляд на Дрогобицьку прокуратуру. Майже місяць наші «славні» правоохоронні органи «футболять» документи про вчинений злочин суддею Ковалем Р.Г. з одного відомства до іншого і ніхто не приймає рішення про внесення відомостей до ЄРДР. Чому? Кожний із згаданих керівників поліції та прокуратури знає про вимоги ст.214 КПК України, але вперто не хоче їх виконувати. Навіть Залізничний районний суд м.Львова (суддя Колодяжний С.Ю.) відмовив нам у задоволенні скарги на бездіяльність слідчого. Чому?

Здавалось би, що нового у цьому? Нічого. Всім давно відомо, що суд, прокуратура та поліція- захищають свої інтереси як одне ціле, тому і вдаються до подвійних стандартів у своїй діяльності, т.з. вибіркового правосуддя, вибіркового застосування норм чинного законодавства, тощо. Що ж лишається робити у такій ситуації прости громадянам? Може теж вдаватись до подвійних стандартів? Як вони до нас, так ми до них? Ми вирішили перевірити справжність(працездатність) такої системи. Хто може заборонити громадянину України звернутись про вчинене кримінальне правопорушення, яке вчинене на території Львівської області до правоохоронного органу, наприклад, на території Херсонської області? Ніхто. Вимоги кримінального процесуального кодексу України розповсюджуються на територію всієї України. Тому ми маємо право звернутись до будь-якого відділу поліції, навіть в іншій області з заявою про злочин. Що нами і було зроблено.

У відповідності до вимог ст.214 КПК України відділ поліції сусідньої області зареєстрував повідомлення ВГО «Журналісти проти корупції» про вчинене кримінальне правопорушення суддею Ковалем Р.Г. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст.375 КК України та розпочав досудове розслідування, скерувавши матеріали по підслідності.

Після цього у нас виникло багато різних думок і запитань:

  1. Чому Залізничний відділ поліції не зареєстрував і не вніс повідомлення до ЄРДР, як це зробив відділ поліції у сусідній області? Хто з посадових осіб відділу буде відповідати за це правопорушення?
  2. Чому Львівська місцева прокуратура № 2 не внесла до РЕЄСТРУ відомості про скоєний злочин, а у сусідній області відділ поліції зареєстрував і вніс відомості до РЕЄСТРУ?
  3. Чому Львівська обласна прокуратура не включила до РЕЄСТРУ відомості після отримання листа з НАБУ, а «від футболила» його до прокуратури Дрогобицького району?
  4. Чому Залізничний суд м.Львова виніс завідомо неправосудне рішення?

Цей список «чому» можна продовжити і ми до нього обов’язково ще повернемось. Справа у тому, що таких порушень засад гласності та відкритості судових процесів у Дрогобицькому суді багато, на даний час нам відомо, що до цього причетні судді Хомик А.П., Нагірна О.Б. та Гарасимків Л.І. А може є і інші факти? Може хтось із читачів зголоситься про це?

Користуючись нагодою, ми звертаємось до всіх суддів із застереженням не порушувати вимоги ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та не чинити у майбутньому незаконних дій по забороні відеозаписів судових засідань , як це зробив суддя Коваль Р.Г.

Львівське відділення ВГО «Журналісти проти корупції»
ГО «Коло НЕдовіри»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 39 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558307

Лічильник