Увійти


Чому суддя Нагірна О.Б. «відхрещується» від заборони на відеозйомку?

Відеозйомка в судіНагадаю читачам про публікацію «Приватизований суд, чи відсутність гласності у Дрогобицькому суді?», у якій ми згадували, що крім судді Коваля Р.Г. «хворобою» під назвою заборона вчиняти відеозапис судового засідання присутнім та сторонам провадження страждає голова Суду Хомик А.П. та суддя Нагірна О.Б.

Ми звернулись із запитом до Суду для отримання пояснень, щодо причин порушення суддею Нагірною О.Б. вимог чинного законодавства та оголошення заборони на проведення відео зйомки стороною провадження під час судового засідання 25.08.2016 року по справі № 442/7821/15-ц.

На цей запит Дрогобицький міськрайонний суд, як самий «білий, ніжний, цнотливий і пухнастий суд» повідомив нас , що «жодного дозволу на проведення відео зйомки в суді не потрібно, що виключає можливість постановлення судом ухвали про дозвіл або відмову в дозволі на реалізацію такого права». Це голова суду Хомик А.П. процитував у листі-відповіді вимоги ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». А чому ж тоді суддя Нагірна О.Б. порушила ці вимоги? Чому не хоче визнати свої очевидні незаконні дії- усне постановлення ухвали , направленої на обмеження позивача Карпин М.М. у реалізації гарантованого їй права на вчинення відеозапису у судовому засіданні?

20.03.2017 року суддя Нагірна О.Б. в розмові з активістами ВГО «Журналісти проти корупції» заперечила ухвалення нею судового рішення від 25.08.2016 року по справі № 442/7821/15-ц, яким вона заборонила стороні провадження Карпин М.М. проводити відеозапис допиту у судовому засіданні двох свідків. Крім того, суддя Нагірна О.Б. категорично відмовилась надавати будь-які пояснення причин такої заборони.

Згадане «відхрещування» судді Нагірної О.Б. від вчинених нею незаконних дій спонукало нас до більш детального висвітлення порушень Закону з її боку. Нагадаю читачам, що 25.08.2016 року у судовому засіданні розглядалась справа за позовом Карпин М.М. до Поптика І.М. про визнання договору позики недійсним. На стороні відповідача у судовому засіданні заслуховувались свідчення двох свідків Малковича А.Б. та Ковальчука М.М.( один з яких є ніби-то водієм, а інший кумом Поптика І.М.). Під час допиту цих свідків у залі судового засідання позивач Карпин М.М. за допомогою портативного пристрою робила відеозапис їх допиту. Представник відповідача (адвокат Колібанич О.Я.) у судовому засіданні звернувся до судді з клопотанням заборонити Карпин М.М. проведення відео зйомки. Незважаючи на заперечення Карпин М.М. , що такі дії не заборонені Законом суддя Нагірна О.Б. незаконно заборонила відео зйомку допиту свідків. Вона у залі судового засідання проголосила наступне: «Суд забороняє знімати, оскільки згідно вимог ЦПК України відео зйомка фізичної особи проводиться тільки за її згодою. Шановна позивачка, суд забороняє відео зйомку». Як можна розуміти такі висловлювання судді у залі під час судового розгляду справи? Тільки, як вказівку- судове рішення, яке хоч і не оформлене у письмовому вигляді, але проголошене усно. Причому вказівку незаконну. Секретар судового засідання не внесла до Журналу судового засідання це заперечення, а суддя не постановила відповідної ухвали про прийняття, чи відхилення цього заперечення на дії головуючої судді. Але вказані незаконні дії судді Нагірної О.Б. зафіксовані портативним відеозаписувальним пристроєм та звукозаписувальною системою суду «Камертон» та самсими показами Карпин М.М. Сьогодні суддя Нагірна О.Б. , мабуть, хотіла б , щоб такого запису не існувало взагалі, адже розуміє, що вчинила незаконні дії, тому і заперечує їх наявність у розмові з журналістами.

А тепер уявімо, що було би, при непідкоренні Карпин М.М. вимозі судді Нагірної О.Б.? Чи могла суддя вжити до Карпин М.М. заходів з приводу відмови припинити зйомку? Очевидно, що так, могла. Мабуть у цьому випадку суддя могла притягнути Карпин М.М. до адміністративної відповідальності за неповагу до суду і накласти штраф або адміністративний арешт(такі випадки у судовій практиці є).

Суддя Нагірна О.Б. вчинила порушення вимог ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якою передбачено, що учасники судового процесу, інші особи присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео-та аудіо запис з використанням портативних відео-аудіозаписуючих засобів без отримання окремого дозволу суду.

Правилами відео фіксації в суді: роз’яснення суддям, прокурорам, адвокатам, юристам, ЗМІ, вільним слухачам встановлено, що «відмова окремих судів у застосуванні чинної норми права- ч.3 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»(та будь які обмеження зацікавленої особи у реалізації гарантованого права на вчинення відео зйомки) є такою , що не відповідає вимогам верховенства права, і такою що, має спрямування на обмеження конституційного принципу гласності судового процесу та тягнуть за собою відповідальність передбачену законодавством, в залежності від фактичних обставин протиправної поведінки(в тому числі,- постановлення завідомо неправосудного рішення)».

Незаконні дії судді Нагірної О.Б. підтверджуються аудіазаписом судового засідання 25.08.2016 року, зробленого системою «Камертон» та відеозаписом судового засідання , зробленого позивачем Карпин М.М. у судовому засіданні. На цих аудіо-відеозаписах чітко прослуховується проголошена заборона судді Нагірної О.Б. проводити відео зйомку розгляду справи. Тому намагання судді Нагірної О.Б. пояснити журналістам, що вона не вчиняла таких незаконних дій, виглядає, як спроба ухилитись від відповідальності за такі незаконні дії.

Після оприлюднення цієї публікації нами до правоохоронних органів буде подана відповідна заява для відкриття кримінального провадження стосовно неї та проведення досудового розслідування за ознаками ст.375 КК України «Постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови».

Для підтвердження викладеного надаємо для прослуховування та перегляду відео – аудіо запис судового засідання, у якому суддя Нагірна О.Б. забороняє позивачу Карпин М.М. проводити відеозапис допиту свідків у судовому засіданні та інтерв»ю з Карпин М.М.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 67 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
641017

Лічильник