Увійти


У Дрогобицькому суді група, чи угрупування?

УГРУПУВАННЯ ЧИ ГРУПАНагадаю, що у попередніх публікаціях ми оприлюднили інформацію про те, що у Дрогобицькому міськрайонному суді групою суддів напрацьована незаконна практика вчиняти заборону на проведення відео зйомок у відкритих судових засіданнях.Нами виявлені такі факти з боку суддів Коваля Р.Г., Нагірної О.Б., Хомика А.П. Найцікавішим виявляється те, що всі ці заборони судді вчиняли по цивільних  справах, стороною провадження по яких є Поптик Ігор Михайлович, а його представником у суді  Колібанич О.Я.(адвокат). Дивним є й те, що ініціатором заборон на відео фіксацію судових засідань виступає саме  Колібанич О.Я., юрист, який не може не знати вимог ч.3 ст.11 Закону України «Про судустрій і статус суддів».

           

22.08.2016 року при розгляді цивільної справи № 442/2099/16-ц  саме Колібанич О.Я.  заявив, що він не бажає, щоб журналіст Корнієнко В. проводив зйомку у судовому засіданні, яке до  того ж в  порушення вимог Закону поводив суддя Хомик А.П. у своєму службовому кабінеті. На аудіо диску, що зберігається у судовій справі  зафіксовано розмову  сторін провадження з головуючим у судовому засіданні суддею Хомиком А.П., майже дослівно викладаю зміст розмови на 3-й хвилині розгляду справи:

Корнієнко В.: Я журналіст, буду фіксувати на відеозапис.

Суддя Хомик А.П.: Ви не заперечуєте?

Представник ТзОВ «Маслоленд»: Ні.

Представник Поптика І.М. : Я заперечую. Я не бажаю, щоб мене записували. Шановний суд, прошу щоб журналіст сховав камеру, бо у попередньому судовому засіданні на другому поверсі вже був запис.

Суддя Хомик А.П.: Сторона по справі не бажає запису.Попереджаю, будь-ласка, не знімайте.

Ось таким чином суддя Хомик А.П. заборонив проводити відео фіксацію судового засідання. Законно чи ні? Звичайно, що незаконно.  Своїми словами «попереджаю, не знімайте» він фактично виніс судове рішення, яким порушив вимог ч.3 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», щодо гласності та відкритості судового процесу. Згаданою статтею не вимагається дозволу суду на відеозапис процесу з допомогою портативних пристроїв відеозапису.

На наш запит, щодо відсутності У РЕЄСТРІ відповідної ухвали суду про заборону відеозапису голова Суду Хомик А.П. повідомив, що в «матеріалах справи відсутнє письмове клопотання про проведення відеозапису судового засідання- тому відсутня ухвала про заборону відеозапису». Мені здається, що у такий спосіб  п.Хомик А.П. хоче «вмити руки», мовляв я не забороняв-бо не було клопотання. Але усне клопотання було в залі судового засідання, хоч у відповідності до вимог Закону журналіст Корнієнко В. міг і не питатись дозволу на відео зйомку. Але тим не менше він запитав. Що ж йому відповіли? Відповіли-зась! НЕ можна! Тобто вчинили перешкоджання законній професійній діяльності журналістів(ст.171 КК України). Хто ініціатор цього дійства- той же Колібанич О.Я. ? А суддя Хомик А.П. , як пацанчик(ніби не він голова Суду, а Колібанич О.Я.), негайно виконав заперечення- вказівки  сторони провадження(мабуть, не за дякую),  порушуючи Закон заборонив відео зйомку? Чи може така поведінка судді свідчити про дотримання ним верховенства права, про здійснення правосуддя на засадах рівності учасників перед законом і судом? Представник Поптика І.М. не хоче світитись  в Інтернеті? Це його проблеми! Чому суд повинен йти на поводу у Колібанича О.Я.? Чому? Він же адвокат, публічна особа! Невже він цього не розуміє? А як же правила адвокатської етики- Адвокат не повинен полишати без уваги порушення закону?

Колібанич О.Я. не тільки  систематично спонукав суддів до порушення закону, вносячи до суду пропозиції про заборону відео фіксації судових засідань, він кожного разу був ініціатором цих заборон. Чому?  Які дійства, що відбувались у суді при розгляді справ його турбували і спонукали до ініціювання заборон відеофіксації?  Його наполягання на небажанні світитись у Інтернеті безпідставні, адже він публічна особа. Може Колібанич О.Я. не хотів, щоб на сторінках Інтернету з’явилась інформація про суми коштів, які Поптик І.М. надавав  в позику? Дійсно суми шалені- 100-200-300 тисяч доларів США і більше? Одразу виникає, можливо нетактовне, але цілком слушне риторичне запитання. А звідки у Поптика І.М. такі шалені кошти у валюті? Він що олігарх? Де він їх взяв? Чому він їх, як у банку дає під відсотки? Якщо це кошти інших осіб, то чому ці особи ховаються за Поптиком І.М.? Що держава має з таких операцій? Скільки податкова інспекція нарахувала йому штрафів за таку незаконну діяльність?Скільки він заплатив податків за такі операції? Хто це контролює, або чому не контролює? А може така діяльність підпадає під ознаки кримінальних правопорушень? Таких питань виникає дуже багато. Якщо підходити до цієї інформації з такого боку очевидно, що є певні підстави бажати не надавати особливої публічності цим відомостям. Цілком очевидно, що з цих міркувань і виходив представник Поптика І.М. , кожного разу, вносячи до Суду згадані пропозиції про заборону відео фіксації судового процесу?

Прошу звернути увагу на ще одну деталь в цих абстрактно-логічно-послідовних діях суддів. Чому вони всі  виконують  вимоги Колібанича О.Я.- Коваль Р.Г., Нагірна О.Б., навіть Хомик А.П.  по забороні відеозаписів  в судових засіданнях? Колібанич О.Я. не начальник над ними.  Але всі судді чомусь прислуховуються до його клопотань, незважаючи на те, що вони є незаконними -вчиняють незаконні дії? Це, що сеанси Гіпнозу? Чи сеанси наперед узгоджених дій? Може тоді потрібно підійти до цього питання з другого боку? Яка роль кожної з діючих осіб  у цих судових засіданнях?  Хто «замовляє музику»- той і платить? А хто замовник? А хто організатор? А хто виконавець? То ж чи це група, чи угрупування?

Мабуть це питання адресуємо до правоохоронних органів, у нас їх є багато- НАБУ, прокуратура , МВС, СБУ, тощо. Нехай вони розгадують ці ребуси.

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642837

Лічильник