Увійти


Чому і від кого ховався суддя Дрогобицького суду Коваль Р.Г.

30.03.2017 року журналісти та активісти ГО об 11-25 год. прибули до приміщення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області по вул. Л. Українки, 32 в м.Дрогобичі, щоб в якості вільних слухачів бути присутніми у судовому засіданні при розгляді цивільної справи 442/4711/16-ц, суддя Коваль Р.Г., розгляд якої був призначений на 11-30 год. Ми були вкрай здивовані інформацією, яку секретар судового засідання Бучак М.Л. повідомила стороні провадження Карпин М.М. про те, що судове засідання вже відбулось о 10-00год. Зі слів Бучак М.Л. стало відомо, що ніби-то Карпин М.М. надала до Суду клопотання про відкладення розгляду справи. Остання у нашій присутності заявила Бучак М.Л., що такого клопотання не надавала до Суду (мається відеозапис).

На відповідну вимогу Карпин М.М. секретар судового засідання Бучак М.Л. надала журнал судового засідання, з якого вбачається, що згадане судове засідання дійсно відбулось, але у зовсім інший час- розпочалось об 11-03 год. і закінчилось об 11-05 год. 30.03.2017р. В цей же день Карпин М.М. отримала копію аудіо диску по справі з записом судового засідання по цій справі. На 2-й хвилині розгляду справи суддя Коваль Р.Г. заявив , що до Суду надійшло клопотання відповідачки по справі- Карпин М.М. про відкладення розгляду справи.

Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутне клопотання (заява) Карпи М.М. про відкладення судового засідання, наявне у справі повідомлення Суду від 28.02.2017р. скероване до сторони провадження Карпин М.М. про призначення справи до розгляду на 11-30 год.30.03.2017 р., наявність розписки Карпин М.М. від 21.03.2017р. про те, що справа призначена до розгляду на 11-30 год. 30.03.2017р., можна дійти висновку, що судове засідання суддею Ковалем Р.Г. було незаконно проведено об 11-03 год. 30.03.2017р. Це підтверджується наступними фактами, повторимось.

Коли прибули до Суду у залі судового засідання нікого не було. Відповідач по справі звернулась до секретаря судового засідання Бучак М.Л. з приводу розгляду справи. Остання їй повідомила, що судове відбулось о 10-00 год. за клопотанням Карпин М.М. У справі згадане клопотання відсутнє, тому що такого клопотання до Суду згадана сторона провадження не подавала. Що це означає? Хотіли в судді Коваля Р.Г. вияснити причину проведення судового засідання раніше, ніж у вказаний у повідомленні Суду час. Двері до кабінету судді зачинені, секретар судового засідання не знає місцеперебування згаданого судді і плутається у відповідях, видно що знервується. На подвір’ї суду стоїть автомобіль згаданого судді Коваля Р.Г., що дає підстави громадським активістам запідозрити працівників суду у навмисному приховуванні інформації про дійсний стан речей стосовно розгляду згаданої справи. Нами був складений протокол громадської комісії учасників ВГО «Журналісти проти корупції», ГО «Коло НЕдовіри» та ВГО «Міжрегірнального народного контролю», ким підтверджено відсутність у матеріалах справи інших документів, про виклик сторін провадження на судове засідання на 30.03.2017р., про проведення судового засідання об 11-03 год. 30.03.2017р., про відсутність клопотань Карпин М.М. щодо зміни часу і дати розгляду справ.

Одночасно, враховуючи наявні ознаки вчинення суддею Ковалем Р.Г. та секретарем судового засідання Бучак М.Л. кримінальних правопорушень по тел.102 скерована відповідна заява для виклику наряду поліції до Суду. В очікуванні працівників поліції активісти стали домагатись через зачинені двері, щоб суддя Коваль Р.Г. вийшов їз службового кабінету і пояснив присутнім причини вчинення незаконних дій. Лише після того, як нами через закриті двері суддя Коваль Р.Г. був попереджений про можливий виклик до Суду пожежників( активісти почули запах горілої проводки з кабінету судді Коваля Р.Г.) двері відчинились, вийшов невідомий працівник Суду, а суддя Коваль Р.Г. знову замкнув двері з середини(Цей процес зафіксований на відеокамеру). Після приїзду працівників поліції були складені заяви про вчинення кримінальних правопорушень судді та секретаря судового засідання з відповідними поясненнями.

А тепер переходимо до кримінальних порушень. Справа призначена до розгляду на 11-30 год. 30.03.2017р., а насправді судове засідання незаконно проведено об 11-03 год.(підтверджено журналом судового засідання та копією аудіо диску). Суддя Коваль Р.Г. вчинив службове підроблення- проголосивши в судовому засіданні про наявне клопотання відповідачки Мартин М.М. про перенесення слухання справи на іншу дату. Одночасно, суддя Коваль Р.Г. провів судове засідання у час, який не був визначений судом для розгляду справи. Крім того, справа № 442/4711/16-ц взагалі не числиться у списку справ призначених до розгляду Судом на 30.03.2017 року, що оприлюднений на сайті Суду в Інтернеті. Немає такої справи у списку? Що можуть означати згадані дії судді – ознаки ст.366 КК України(службове підроблення), ст.375 КК України(постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, ухвали..». А як кваліфікувати хованку судді від активістів? Як кваліфікувати розгляд ним у судовому засіданні справи, яка не була призначена до розгляду?

А тепер підійдемо до розгляду цієї ситуації з іншого боку. Півтори години громадські активісти очікували виходу судді Коваля Р.Г. з свого кабінету, щоб запитатись у нього про причину переносу судового засідання без відповідних на те документів(підстав). Суддя Коваль Р.Г. зачинився у кабінеті і незважаючи на наші голосні вимоги не відкривав кабінет. Чому він не вийшов з кабінету об 11-30 год. і не пояснив стороні провадження Карпин М.М. про відкладення розгляду справи на іншу дату? Чи не свідчить це про наперед сплановані дії? Чи не свідчить це про напрацьовану схему ухвалення незаконних судових рішень- ще одне таке «клопотання» від Карпин М.М. і справа була б розглянута за відсутності сторони провадження, яка була належним чином повідомлена. Чи може я щось вигадую? Чи може у Дрогобицькому суді секретарі судових засідань призначають дати судових засідань, а не судді? Якщо так, то всі претензії до п.Бучак М.Л.? Це вона у всьому винна? Але ми чули аудіо запис судового засідання. Суддя Коваль Р.Г. оголошує про надходження клопотання Карпин М.М. про відкладення розгляду(секретар судового засідання тепер пояснює, що таке клопотання надійшло по телефону). Хотів би я знати, про ще хоч один Суд в України, який би телефонні клопотання сторін провадження розглядав у судових засіданнях?

А тепер поміркуємо над тим, як суддя може ховатись у кабінеті в робочий час від людей?
Чим він там займався з молодим чоловіком? Що його спонукало до цього? Може розпивали спиртне? Може мали інші утіхи? Може складали надзвичайно заплутане судове рішення? То може взагалі робота судді є утаємничена від людей, громадян , сторін провадження, тощо? Для чого закриватись серед біла дня? Що приховувалось? Робота? Значить вона таємна? Уявімо, що всі судді стануть закриватись в робочий час в кабінетах зсередини? Що буде?

А тепер задам всі читачам запитання(не прокурорам, не поліцаям, не суддям). Ми подали заяви до правоохоронних органів. Як, на Вашу думку, зреагує прокуратура, суд, поліція на згадане правопорушення судді Коваля Р.Г.? Відповідь правильна! А, як на Вашу думку, мала би зреагувати?

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 97 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555815

Лічильник