Увійти


Суддя Музика Я.М.- теж порушник Закону?

СУДДЯ МУЗИКАКажуть, якщо в одній установі сталась якась подія, то це випадок. А якщо сталось дві однакових події- то це система?!Для того, щоб перевірити, чи у Бережанському районному суді Тернопільської області немає інших порушників Законів України, крім судді Шміло В.І. , ми вирішили перевірити, а як дотримується вимог чинного законодавства інший суддя, наприклад Музика Ярослав Михайлович.
В Інтернеті знаходимо короткі біографічні дані- народився у 1980 році, Указом Президента України від 20.02.2010 року призначений на посаду судді Бережанського районного суду , у 2014 році ВККСУ надала йому рекомендації на обрання на посаду судді безстроково, причому тільки йому з Бережанського суду, біографія якого є бездоганною. Приємно, якщо дійсно знаходяться судді з бездоганною біографією, а ще краще – з репутацією?

Ми перевірили, як суддя Музика Я.М. чинив судочинство у згадані роки, починаючи з 2010 року? Через Єдиний державний реєстр судових рішень встановили наступні показники діяльності згаданого судді:

 • 2010 рік- ухвалив 837 судових рішень;
 • 2011 рік- 4 429 судових рішень;
 • 2012 рік- 965 судових рішень;
 • 2013 рік- 1 107 судових рішень;
 • 2014 рік- 849 судових рішень;
 • 2015 рік- 30 судових рішень.

Для більш детального аналізу ми обрали 2010 рік, у якому суддя ухвалив 123 рішення Суду по цивільних справах, які внесені до РЕЄСТРУ. Наступний крок-перевіряємо, а скільки ухвал про відкриття проваджень по згаданих цивільних справах ухвалив суддя Музика Я.М. , і скільки таких ухвал внесено до РЕЄСТРУ? Для цього ми перевіряємо по РЕЄСТРУ кожну цивільну справу. Що ж виявляється внаслідок такої перевірки? Результат «Зеро»-0. Тобто жодної ухвали про відкриття провадження у 2010 році суддя Музика Я.М. не ухвалював і до РЕЄСТРУ не вносив. А для чого? Можна одразу «клепати» рішення суду, мабуть так його навчив голова суду суддя Шміло В.І.? Але ж це порушення Закону? Ну то й що?

В лютому 2015 року вимогами Закону України «Про забезпечення права на справедливе судочинство» всі місцеві суди були зобов’язані впродовж шести місяців з дня набуття чинності цим законом(до кінця вересня 2015 року) включити до РЕЄСТРУ всі раніше невключені судові рішення, починаючи з 01.01.2010 року. ДСА України та Рада суддів України скерувала відповідні листи до голів Судів з вимогою неухильного дотримання зазначених вимог(дивись рішення Ради суддів України № 49 від 04.06.2015р.). Що ж маємо в даний час? Закон України самі судді не виконують? Рішення Ради суддів України теж не виконують? Знаєте, шановні читачі, як вони це пояснюють?

На запити про причини невнесення згаданих судових рішень до РЕЄСТРУ голови судів бідкаються, що мовляв у 2010 році в суді не була задіяна автоматизована система документообігу суду, що тепер потрібно вносити всі невнесені судові рішення тяжкою працею( добувати в архіві, сканувати, реєструвати, завіряти ЕЦП уповноваженої особи, направляти до Адміністратора РЕЄСТРУ, тощо). Ну і що з того? Система почала працювати з 2011 року. Тобто судді з 2011 року всі як один чітко виконували вимоги відповідного Положення? А нічого подібного! Вони і у 2011 році і наступних роках не поспішали виконувати вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень». Замість того, щоб на наступний день після ухвалення судового рішення , як того вимагає Закон, внести його копію до РЕЄСТРУ, судді роками «плюють собі на бороду» і навіть пальцем не поворухнуть, щоб в носі почухати і внести своєчасно рішення до РЕЄСТРУ. З «бездоганною біографією» суддя Музика Я.М. із 123 рішень Суду за 2010 рік – 16 вніс у вересні 2015р. Це треба було 5 років витримки, щоб внести до РЕЄСТРУ ці судові рішення? Мабуть рішення мали набрати «державної» ваги та «коньячної» витримки- «5 зірок». А скільки ж тоді «зірок» мають не оприлюднені ухвали про відкриття провадження-«6» чи «7»? Чи мають такі приховані судові рішення еквівалент в умовних одиницях?

Після оприлюдненої інформації виникає риторичне запитання, а чи цікавилась(цікавиться) ВККСУ або Вища рада юстиції(правосуддя) такими питаннями при призначенні суддів на посади до судів іншого рівня( підвищення)? Я глибоко переконаний, що цього ніхто не робить. А чому? Це що не показник діяльності судді? Це не є показником його ставлення до своїх посадових (службових) обов»язків?

Суддя, в нашому випадку Музика Я.М. вчинив службове (системне) кримінальне правопорушення, яке тягнеться впродовж семи років, що має назву- службова недбалість. А в 2014 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендує його на посаду безстроково(по життєво). За які заслуги? Саме за те, що він вчинив кримінальне правопорушення? А скількох ще суддів ВККСУ призначила не перевіривши їх на причетність до порушення Закону України «Про доступ до судових рішень»? Та жодного не перевіряла? Оце показник роботи ВККСУ та ВРЮ- класика беззаконня? А Рада суддів України, що думає з цього приводу? А ця «високоповажна» і недосяжна до простих громадян структура вже скоро буде рік, як дає вказівки ДСА України (це для проформи та створення видимості реагування на звернення журналістів та «локшино навішування») створити комісію, щоб перевірити відповідність інформації про порушення згаданих норм Закону, включити до складу комісії члена Ради Алейнікова Г.І. Ми вже маємо кілька таких відповідей за підписом голови Ради В.Симоненко, а «потяг» беззаконня продовжує працювати, негативні тенденції наростають і кількість громадян , що «признаються» у відвертому суддівському свавіллі не зменшується, а зростає. Тому відкриті листи Ради, які ця пані розсилає по Судах- як соломинка для потопельника- лікуйте причини , а не наслідки! Чи може Вам теж важливіша посада судді у Верховному Суді України, ніж питання наведення порядку у судовій системі? Що своя сорочка ближча до тіла(Як говорив герой фільму «Місце зустрічі змінити не можна» Шарапов про ощадну книжку- «Вона мені душу буде зігрівати»)?

Повертаючись до Бережанського районного суду. Священних корів не буває! Всі судді цього суду мають «гріхи» перед РЕЄСТРОМ і це можна доказати дуже просто. І це не просто гріхи, а кримінальні правопорушення. Мені для цього достатньо кілька десятків хвилин, щоб ознайомитись з «господаркою» того чи іншого судді.

Питання полягає не в цьому, щоб ткнути того чи іншого суддю носом у його «господарство», а в тому щоб припинити це беззаконня. Тому звертаюсь до суддів Щміла В.І., Музики Я.М., інших суддів - наведіть порядок у Суді самі, щоб замість Вас його не наводив хтось інший. Повірте мені, тому що говорю щиро і відверто.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708435

Лічильник