Увійти


Хочеш відео в Дрогобицькому суді - «без проблем»?

Активісти ГО «Журналісти проти корупції» вкрай здивовані тим, що сталось у Дрогобицькому міькрайонному суді. Впродовж тривалого часу судді Коваль Р., Хомик А., Нагірна О., Гарасимків Л. забороняли проводити відео фіксацію судових засідань і раптом - щось сталось? Невже можна ? Невже заборон більше немає? Принаймні нам так здалось. 04.04.2017р. у кабінеті судді Крамара О.В. відбувався розгляд справи № 442/2045/17, знову ж таки за участі представника однієї з сторін Колібанича О.Я. Дивно, але ні суддя, ні Колібанич О.Я. не забороняли присутнім вільним слухачам проводити відеозапис судового засідання.

Ми сприйняли цей факт, як певну заслугу нашої діяльності, адже кілька наших публікацій стосовно порушень суддями цього Суду вимог ч.3 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», мабуть, зіграли свою позитивну роль. Я б навіть сказав більше, навіть голова Суду Хомик А.П. не міг нам щось конкретно пояснити про причини своїх попередніх заборон проведення відеозапису. У своєму робочому кабінеті голова Суду Хомик А.П. вперто відмовлявся коментувати ці свої «гріхи», посилаючись на офіційну відповідь на запит, якою, до речі, теж не повідомив причини заборони проведення відеозапису. Склалось враження, що голові Суду неприємно згадувати про цей факт, що він не хоче його коментувати. Так, чи ні, Андрію Петровичу?

Сподіваємось, що у майбутньому нам не доведеться бути присутніми у залі судового засідання, коли одна з сторін провадження через незнання Закону буде звертатись до головуючого в залі судді з вимогою заборонити «невідомим особам» проводити відеозапис судового процесу, «бо в нас ніхто дозволу не питав». Суддя, на нашу думку, повинен пояснити , що згаданою нормою Закону присутнім у залі судового засідання не потрібний дозвіл суду(тим більше присутніх сторін провадження) на проведення відео зйомки портативними засобами відеозапису. Суддя не повинен запитувати думку сторін провадження, щодо надання дозволу проведення відеозапису- це питання врегульовано Законодавцем.

Своїми недолугими діями окремі представники провадження у справах поставили згаданих суддів у досить неприємне становище- відкриті кримінальні провадження, по цих провадженнях потрібно проводити слідчі дії і якось виплутуватись з цієї ситуації. І це сталось саме з ініціативи дуже розумних адвокатів, що не хочуть «світитись на сторінках Інтернету». Між іншим, навіть у Верховному Суді України згадані особи не заперечували, щодо відео фіксації судового засідання. Мабуть наші публікації помогли в цьому і Верховному Суду України?

Пропонуємо переглянути відеозаписи «правильного засідання» по справі № 442/2045/17 за участі судді Крамара О.В. та відмови голови Суду Хомика А.П. пояснити причину заборони відеозапису судового засідання.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684253

Лічильник