Увійти


Перший пішов, хто другий?

Перший пішов25.04.2017 року на сайті Вищої Ради правосуддя ознайомились із довгоочікуваним документом, який нарешті «народила» згадана установа на численні запити ВГО «Журналісти проти корупції та ГО «Коло НЕдовіри», щодо звільнення з займаної посади судді Верховного Суду України Самсіна Ігора Леоновича, колишнього керівника Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, брата голови Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна Маркіяна Леоновича.

Чому довгоочікуваним? Справа у тому, що впродовж 2013-2014 рр. нами до ВККСУ було скеровано ряд заяв, щодо незаконних дій суддів Кам’янка-Бузького районного суду Самсіна М.Л., Бакай І.А. та Костюк У.І. І що з того вийшло? А нічого! Голова ВККСУ Самсін І.Л., як старший брат не давав можливості притягнути меншого брата та його колег по суду до дисциплінарної відповідальності. Всі наші скарги, як вода в пісок. Після втечі Януковича В.Ф. з України всі його поплічники теж почали втікати з своїх посад. Тож Самсін І.Л. з посади керівника ВККСУ втік до ВСУ. Чому і яким чином його пригрів голова Верховного Суду України – мабуть потрібно було би ще встановити? Як це чиновник такого високого рангу , як Самсін І.Л. без проходження люстрації по Закону України «Про очищення влади» отримує посаду у Верховному Суді України? Як він впродовж двох років незаконно отримує заробітну плату? Який розмір збитків нанесено державі? Всі ці питання, на мою думку, потрібно ще вивчити і притягнути до кримінальної відповідальності не тільки самого Самсіна І.Л., а тих посадовців-корупціонрів, які сприяли його незаконному перебуванню на згаданій посаді.

Але повернемось до рішення ВРП. Читаємо документ:

«Перебування судді Самсіна І.Л. на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України понад рік у період, визначений пунктом 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади», неподання ним заяви, передбаченої частиною першою статті 4 цього Закону, є підставою застосування щодо нього заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади», що є несумісним із перебуванням на посаді професійного судді і є підставою для звільнення Самсіна І.Л. з посади судді згідно з пунктом 4 частини п’ятої статті 126 Основного Закону України (у редакції, чинній на момент звернення) та пунктом 2 частини шостої статті 126 чинної редакції Конституції України», – підсумувала Наталя Волковицька.


Вища рада правосуддя ухвалила визнати порушення суддею Верховного Суду України Самсіним Ігорем Леоновичем вимог щодо несумісності та звільнити його з посади судді Верховного Суду України.

Тепер виникає запитання до міністра юстиції та голови ВРП- чому впродовж майже двох років Мінюст та ВРЮ(ВРП) не реагували на численні порушення Закону з боку Самсіна І.Л.? Чому впродовж двох років не реагували відповідним чином на звернення активістів ВГО «Журналісти проти корупції та ГО «Коло НЕдовіри», щодо звільнення Самсіна І.Л. з займаної посади? Невже потрібно було два роки, щоб встановити очевидні факти – незаконного перебування Самсіна І.Л. на посаді судді ВСУ?

Чому міністерство юстиції тільки після п’ятого чи шостого нашого запиту скерувало подання про звільнення Самсіна І.Л. з займаної посади до ВРЮ? Чому член ВРП Волковицька Н. більше року розглядала подання Мінюсту? Чому ВРЮ двічі відмовляла у відкритті дисциплінарного провадження на Самсіна І.Л.:

25.05.2016р. по справі № 1066/0/15-16 та 27.09.2016р. по справі № 2967/0/15-16? Своєчасне звільнення судді Самсіна І.Л. з займаної посади дозволило б зекономити для бюджету кілька сотень тисяч (можливо мільйонів) гривень незаконно виплаченої йому заробітної плати. Хіба це державницький підхід чиновників такого високого рангу до виконання своїх службових обов’язків впродовж двох років «тягнути кота за хвіст»?

Але маємо те, що маємо! Хочеться вірити в те, що справедливість буде поновлена і в Кам’янка-Бузькому районому суді нарешті зникла «криша», якою прикривався голова Суду Самсін М.Л. впродовж тривалого часу.

Хочемо оприлюднити кілька документів ВРЮ та Мінюсту , які підтверджують затягування часу розгляду подання про звільнення Самсіна І.Л. з займаної посади. Одночасно пропоную читачам архівну публікацію І.Самсіна «Істина не терпить зволікань», вона яскраво засвідчує «Хто-є хто»? Можливо , ці документи будуть цікавими для НАБУ, СБУ чи інших структур, які займаються викоріненням корупції у вищих ешелонах влади?

ВІДПОВІДЬ ВИЩОЇ РАДИ ЮСТИЦІЇ

 

ВІДПОВІДЬ ВРЮ

 

Міністерство Юстиції України

Міністерство Юстиції України 2

 

Вища рада ЮстиціїВища рада Юстиції 1

 

 Істина про Самсіна І.Л 1

Істина про Самсіна І.Л 2

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
ГО «Коло НЕдовіри»
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708447

Лічильник