Увійти


Роздвоєння особистості судді Масендича, або чому суддя Масендич відмовив журналістам у доступі до правосуддя?

Масендич В

19.03.2017 року  до слідчого Залізничного відділу поліції ГУ НП у Львівській області скеровано повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, встановлене ст.  367 КК України  заступником керівника Львівської  місцевої прокуратури № 2 Бабієм А.М.Згаданим повідомленням ми просили  внести відомості про вказані кримінальні правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування. Слідчий Залізничного відділу поліції  відомості до ЄРДР не вніс, що послужило підставою для скерування скарги на бездіяльність  слідчого Залізничного ВП щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до Залізничного Суду.

03.04.2017р. слідчий суддя Залізничного районного суду м.Львова Колодяжний С.Ю. розглянув у відкритому судовому засіданні нашу скаргу по справі № 462/1417/17  і постановив ухвалу, якою незаконно відмовив у задоволенні моєї скарги на бездіяльність слідчого Залізничного ВП. Вказані дії судді Колодяжного С.Ю. містять ознаки  злочину , встановленого ст.375 КК України. Постановлення суддею Колодяжним С.Ю. завідомо неправосудного судового рішення підтверджується  висновками Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладених у листі № 9-49/0/4-17 від 12.01.2017р. «Узагальнення про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів судового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування». Зокрема,  у  листі вказано: «з метою належного дотримання процесуальних вимог щодо розгляду скарг на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у  невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчим суддям необхідно зважати на те, що такі вимоги не передбачають здійснення оцінки обгрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов’язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження».

13.05.2017 року  нами наручно  до чергової частини Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області скеровано повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень ,  передбачених  ст. 375  КК України суддею Залізничного районного суду Львівської області Колодяжним С.Ю.

Згадане повідомлення 13.05.2017р. о 10-50 год. зареєстроване у ЖЄО за № 12107, що зафіксовано у талоні-повідомленні № 11 Залізничного відділу поліції.

У відповідності до вимог ч.1 ст.214 КПК України «слідчий, прокурор  невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення… зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування».

Станом на 15.05.2017р. згадане повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення  до ЄРДР не включено і досудове розслідування не розпочате.  

Таким чином, жодних вимог, встановлених  КПК України  слідчим   Залізничного ВП не виконано-  заява(повідомлення)  впродовж 24 годин у відповідності до вимог ч.1 ст.214 до Єдиного реєстру досудових розслідувань не включена, досудове розслідування не розпочате, процесуальні строки вчинення  дій по внесенню до РЕЄСТРУ відомостей вказаних у повідомленні  та скеруванню матеріалів по підслідності не дотримані. Вказані дії  свідчать про порушення слідчим  Залізничного ВП своїх службових обов’язків та вимог Закону.

Невиконання слідчим  вимог закону, відповідно до п.1 ст.303 КПК України нами оскаржено до суду.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади, в т.ч. і правоохоронні органи діють на підставі закону, у спосіб визначений законом та в межах закону.

Таким чином, станом на 15.05.2017р. слідчий, маючи оформлене належним чином повідомлення про кримінальне правопорушення, маючи законом встановлений обов’язок внести інформацію про це повідомлення до ЄРДР, не вніс інформацію в РЕЄСТР, що є незаконною бездіяльністю  слідчого. Викладені відомості  дали підставу скерувати скаргу,  щодо ухвалення суддею Колодяжним С.Ю. завідомо неправосудного судового рішення стосовно бездіяльності слідчого Залізничного ВП.

Через Апеляцій ний суд Львівської області скарга була направлена до судді Франківського районного суду м.Львова Масендича В.В., яку ніби-то було призначено до розгляду га 10-00 год. 02.06.2017 року( повідомив по телефону невідомий мужчина, що представився працівником Суду).

Перед 10-00 год.  при вході в Суд на дошці оголошень ми мали намір ознайомитись із списком справ призначених до розгляду на 02.06.2017р. суддею Масендичем В.В.  Поцілували дулю! Вказаний суддя  жодної справи на цей день не призначав до розгляду- списку справ призначених до розгляду вказаним суддею на дошці оголошень не було( зуважу, що і на сайті Суду у списках справ відсутня справа № 462/2099/17-к, щодо якої ми звернулись до Суду).  Ми почали шукати зали засідань(на стінах фасаду суду стрілки ведуть  у подвір’я Суду). Поки ходили –шукали, запізнились на 5 хв. до призначеної години, секретар судового засідання повідомила, що справа відкладена через моє запізнення та клопотання слідчого про перенесення розгляду справи (зауважу, що у матеріалах справи клопотання слідчого відсутнє). Як можна підтвердити, що справа призначалась до розгляду саме на 10-00 год. 02.06.2017 року? На наше зауваження стосовно відсутності списку справ секретар судового засідання Левицький  М.І. пояснив , що не встиг їх вивісити( сприски справ всіх інших суддів СУДУ були оприлюднені своєчасно). Що це нехлюйство чи недбальство? А може небажання судді Масендича В.В. оприлюднювати  розгляд  цієї справи(всі справи, які торкаються дій суддів у Залізничному та Франківському районних судах не оприлюднювались у списках справ, призначених для розгляду  на дошках оголошень і тільки після втручання  журналістів ці справи включались до списків , які  вивішувались для оприлюднення- судді Боровков Д.О., Бориславський Ю.Л., Колодяжний С.Ю.). ЦЕ системність  чи випадковість?

Враховуючи незаконну відмову  у доступі до правосуддя з боку судді Масендича В.В. щодо не розгляду справи № 462/2099/17-к ми вирішили поцікавитись, як буде здійснюватись згаданим суддею розгляд інших справ. Довідались, що наступна справа  призначена до розгляду на 10-30 год. Але ні через 10, ні через 15 хвилин після вказаної голини розгляд справи не розпочався, тільки о 10-50 год. до залу судового засідання зайшов суддя Масендич В.В., що підтверджується відповідною відео фіксацією згаданого судового засідання. Як  же розцінювати ці два  окремі факти- 5хв. запізнення і  справа відкладається для розгляду на іншу дату та 20 хв.  відсутності судді у залі судового засідання для розгляду іншої справи. Суддя мав би принаймні вибачитись перед присутніми у залі та сторонами провадження. Так нам здається. Але й сторони провадження , поводились, як бидло- мабуть, звикли до такого хамського відношення суддів до них і жодний адвокат (представник) навіть слова зауваження не висловив судді. Це що , здійснення правосуддя на засадах поваги до честі, гідності, рівності перед законом і судом? Чи щось інше?

Так чи інакше згадані події були предметом скарги, яку ми усно заявили голові Суду Мартьяновій С.М., що у нашій присутності дала вказівки заступнику керівника апарату суду на наступній оперативній нараді Суду розглянути ці події, встановити винних та позбавити їх премії.  На наше прохання надати нам копію протоколу цієї оперативної наради голова Суду Мартьянова С.М. зауважила, що протоколи на таких нарадах в судах не ведуться. Ось тут і згадалась відповідь голови Залізничного районного суду Бориславського Ю.Л., який на такий самий запит, стосовно отримання копії протоколу оперативної наради повідомив нам, що такі документи є службовими та не підлягають оприлюдненню. Так, хто ж з них бреше,  Бориславський Ю.Л. чи Мартьянова С.М.?

З викладеного вбачається, що в Суді «стрілочник» вже намалювався-секретар судового засідання та помічник суду, а як бути з суддею Масендичем В.В.? Саме суддя Масендич В.В. головний «герой» нашої публікації. Як він може  призначати кілька справ до розгляду на одну і ту ж годину? Він, що може родвоюватись і одночасно бути головуючим у кількох судових засіданнях? Чому о 10-00 год. 02.06.2017 року не розглянув жодної із  призначених до розгляду справ (плюс до нашої справи до розгляду була призначена справа № 465/7041/16-ц)? Мабуть  Вища Рада Правосуддя чекає наше повідомлення про незаконні дії судді Масендича? А може  його дії підпадають під ознаки кримінального правопорушення? Чому прокуратура  «дрімає»? На що чекає?

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник