Увійти


Підслуховування, незаконний збір інформації чи незалежне слідство?

ПІДСЛУХОВУВАННЯ НЕЗАКОННЕ ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЧИ НЕЗАЛЕЖНЕ СЛІДСТВО

На сторінках наших дописів ми вже згадували про те, як суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Бакай І.А. ухвалювала судові рішення про надання дозволу слідчим міліції (поліції) на тимчасовий доступ до документів, в тому числі тих, які містять охоронювану законом таємницю. Після наших публікацій суддя Бакай І.А. тишком-нишком зреагувала на публікації і з оприлюднених у РЕЄСТРІ судових рішень зникли номера мобільних телефонів, власники яких підозрювались у скоєнні кримінальних злочинів. Причому це було зроблено з порушенням вимог Закону України «Про доступ до судових рішень», адже п.3 ст.8 Закону забороняє вилучення із судового рішення інформації:

Стаття 8. Захист інформації, внесеної до Реєстру

3. Не допускається внесення будь-яких змін до судових рішень,
які внесені до Реєстру, крім випадків, що пов'язані з необхідністю
виправлення помилки, допущеної під час внесення судового рішення
до Реєстру чи ведення Реєстру.Продовжуючи дослідження цієї теми ми знову звернулись до РЕЄСТРУ, у якому зберігаються копії ухвал судді Бакай І.А. щодо надання дозволів на тимчасовий доступ до документів.

23.07.2014 року суддя Камянка-Бузького районного суду Львівської області Бакай І.А. постановила 6 ухвал про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю по справах № 446/1509-1514/14-к. Оскільки ці згаданий Суд (суддя) так нехлюйськи ставляться до збереження згаданої таємниці, ми маємо змогу ознайомитись з нею.

По справі № 446/1509/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл на вилучення у відділі освіти Кам’янка-Бузької райдержадміністрації документів, поданих 24.12.2011 року Фізичною особою-підприємцем на участь у проведенні відкритих торгів з процедури щодо забезпечення послуг харчування за контрактом, у зв’язку з поданням до конкурсних торгів завідомо неправдивої інформації щодо наявності кваліфікованих працівників (чисельність, кваліфікація, стаж роботи).

По справі № 446/1510/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл слідчому Кам’янка-Бузького РВ ГУМВСУ доступ до інформації про абонентів мобільного зв’язку, що перебували 17.05.2014р. в с.Малі Нагірці в районі крадіжки з будинку ОСОБИ бензопили, дискової пили та шліфувальної машинки.

По справі № 446/1511/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл слідчому райвідділу міліції дозвіл на доступ до інформації про абонентів мобільних телефонів, які 02.06.2014р. перебували в районі скоєння крадіжки з території господарства на вул.Тихій, 7ж в с.Банюнин Кам’янка-Бузького району водяного насосу, шлангу, двох електричних продовжувачів, тощо.

По справі № 446/1512/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл слідчому райвідділу міліції на доступ до інформації, щодо абонентів власників мобільних телефонів,які 03.06.2014р. перебували в районі крадіжки в с.Банюнин Кам’янка-Бузького району з території господарства по вул. Курортній, 2-п бензопили, електричного продовжувача, тощо.

По справі № 446/1513/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл слідчому райвідділу міліції на доступ до інформації, щодо абонентів мобільних телефонів, які у період з 08.02.2014р по 14.02.2014 року знаходились в районі скоєння крадіжки електродвигуна-редуктора з дозатором в с.Нова Лодина Кам’янка-Бузького району.

По справі № 446/1514/14-к суддя Бакай І.А. надала дозвіл слідчому райвідділу міліції на доступ до інформації про абонентів мобільних телефонів, що 18.02.2014р. перебували в районі скоєння крадіжки бензопили в с.Хренів Кам’янка-Бузького району.

Таким чином можна було би привітати наші правоохоронні органи з успішною боротьбою з злочинністю на території Кам’янка-Бузького району- бачите скільки таємних заходів вжили для розкриття цих злочинів? Але питання полягає у наступному. А чи мали місце ці злочини взагалі? Якщо злочин стався-його реєструють у ЄРДР і після цього проводиться досудове розслідування. По згаданих справах немає жодного сліду, що були відкриті кримінальні провадження, чому? Невже суддя Бакай І.А. надавала дозвіл слідчому на доступ до речей і документів, тільки на підставі того, що слідчий вказав наявність тої чи іншої крадіжки? А де номер кримінального провадження? Жодного разу у ухвалі суду суддя Бакай І.А. не вказала, що відкрите кримінальне провадження? То що це - незаконне ухвалення суддею Бакай І.А. судових рішень на надання доступу до охоронюваної законом інформації?

Ми вирішили перевірити, а як судді інших, найбільш наближених до Кам’янка-Бузького району, ухвалювали подібні судові рішення у 2014 році.

Буський районний суд Львівської області, суддя Мельник С.Р.(справи № 440/49/14-к; 440/50/14-к; 440/52/14-к) у всіх ухвалах про надання тимчасового доступу до документів вказував підставу- номер кримінального провадження та дату його відкриття.

Бродівський районний суд Львівської області, суддя Кваша В.О. (справи № 439/42/14-к; 439/140/14-к; 439/1224/14-к) у всіх ухвалах про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів вказував підставу- номер кримінального провадження та дату його відкриття.

Таким чином маємо наявне грубе порушення суддею Бакай І.А. принципів демократичного судочинства- безпідставне надання слідчим райвідділу міліції доступу до інформації, яка охороняється Законом. Як можна кваліфікувати такі дії судді Бакай І.А.? Нехлюйство? Злочинна недбалість? Службове підроблення? Перевищення службових повноважень? Ухвалення завідомо неправосудного судового рішення? Вона фактично сприяла беззаконню з боку міліції? А може сама ініціювала? Чи хоч один вказаний злочин розкритий? Чи хоч один вказаний злочин зареєстрований у ЄРДР?

Ще один штрих до цього букету зло- порушень судді! Всі вказані ухвали суддя Бакай І.А. постановила 23.07.2014року. А включила до РЕЄСТРУ тільки 30.01.2017 року. Чому три роки не вносила до РЕЄСТРУ? Чому порушила вимоги Законів України «Про доступ до судових рішень», «Про забезпечення права на справедливий суд», «Про доступ до публічної інформації»? Щоб приховати свою протиправну діяльність? А може за це вона щось отримала взамін? Може замість слідства по справі міліція «рішала» свої шкурні питання шляхом отримання таємної інформації на осіб, яких потрібно «притиснути»?

І це цю посадову особу Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала на посаду до суду вищого рівня- Львівський апеляційний адміністративний суд? Що ж це за протеже судді Бакай І.А. у ВККСУ? За які заслуги її тягнуть до апеляційної інстанції? Може працівники ВККСУ теж беруть хабарі за рекомендації суддям? Може за вищезгадані «махлювання»? А де ж поділись кілька десятків скарг на неї у ВККСУ? Що приховані тією посадовою особою, яка надала їй рекомендацію? Суддя , що стала білою у пухнастою після цих скарг? Чи може стала чесною і сумлінною? Чи може люди не «стогнуть» від її нелюдського ставлення до сторін провадження?

Так що ж відбувалось насправді- підслуховування, незаконний збір інформації чи незалежне слідство?

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 84 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555815

Лічильник