Увійти


КРИМІНАЛ ПОСОЛЬСТВА БОЖОГО?

ПАСТИРІ ПОСОЛЬСТВА БОЖОГОУ Сихівському районному суді м.Львова розглядається кримінальна справа відносно колишніх пасторів церкви «Посольство Боже» О.Олексюка, Л. Олексюк, Р. Ривки та С.Лардугіна за фактом заволодіння грошовими коштами прихожан релігійних громад «Посольства Боже» та «Нове покоління» за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, здобутих злочинним шляхом.

На запрошення колишніх прихожан згаданих релігійних громад активісти ВГО «Журналісти проти корупції» побували на одному з судових засідань, яке так і не розпочалось вчасно у зв’язку з ДТП, у яке потрапив адвокат обвинувачених по справі.

Цікавою виявилась поведінка головуючого по цій справі судді Теслюка Д.Ю., який впродовж більше ніж півгодини не розпочинав судове засідання, мовляв адвокат попав у ДТП. Ну той що? Хто дав право судді Теслюку Д.Ю. не розпочинати призначене судове засідання? Суддя Масендич В.В. з Франківського районного суду м.Львова за 5 хвилин запізнення позбавив активістів нашої громадської організації доступу до правосуддя. Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Кавацюк В.І. запізнившись із розглядом нашої справи на 5 хвилин вибачився від імені Суду перед стороною провадження. А суддя Теслюк Д.Ю. сприйняв зауваження журналістів з приводу не відкриття судового засідання, як втручання у діяльність Суду, мовляв, що Ви нас вчите юристи? Хоч саме у зв’язку із нашим зауваженням через кілька хвилин він змушений був відкрити судове засідання, пояснити присутнім у залі причину не відкриття судового засідання, але навіть і не подумав принести вибачення за порушення Закону. А хто ми для нього, щоб він вибачався? Мабуть, він вважає, це завеликою честю для нас? Але десять громадян України прийшли своєчасно, а судді на них … Потерпілі кажуть , що згадані та інші порушення ввійшли в систему. Комусь і для чогось це потрібно?

Ось так цікаво проходить розгляд цієї справи ( в кулуарах суду кажуть, що готується «деребан» цієї справи- ділення на кілька справ, щоб обвинувачені уникли відповідальності).Може це брехня? Повернемось до суті. Які ж порушення Закону допустили колишні пастирі ? В чому їх вина?

Відповідь на згадані питання ми почули від жительки м.Львова Регіни Іванівни Саноцької, яка є однією із потерпілих по цій кримінальній справі. Вона розповіла, що згадані лідери релігійних громад використовуючи свій вплив шляхом обману заставляли прихожан укладати кредитні договори на великі суми коштів, а тих які не підпадали під умови кредитування, як кредитоодержувачі, спонукали до укладання договорів поруки або застави нерухомого майна, щоб у такий спосіб потрібні прихожани отримували грошові кошти, які використовувались згаданими керівниками ніби-то на організацію центру реабілітації алко-наркозалежних громадян, а насправді ці кошти використовувались згаданими ділками-шахраями для власних цілей та для їх бізнесу.

На початку своєї діяльності згадані пастори зарекомендували себе з позитивної сторони, авторитет серед віруючих у них був великий і вони цим користувались . Поступово їх релігійна діяльність почала переростати у бізнесову, поєднуючи релігійні проповіді з комерцією- закликали прихожан шукати кошти для молодої церкви, запровадили т.з. «десятину»- 10% від пенсії, стипендії, заробітної плати вимагали перераховувати(сплачувати) на користь церкви. Того хто не міг сплачувати обробляли психологічно, вчиняли маніпуляції та різного роду образливі дії для спонукання до сплати коштів або через тиск примушували покинути релігійну громаду. Скільки ж прихожан постраждало внаслідок злочинної діяльності кримінальних авторитетів – колишніх пастирів? На це питання відповіді мабуть ніхто вже не надасть, адже багато постраждалих просто відмовились звертатись до правоохоронних органів чи до Суду.

Згадані керівники цих релігійних громад та Д.Жук налагодили контакт з працівниками банків «Універсальний» та «Приватбанк», у яких віруючі «Посольства боже» та «Нове покоління» отримували кредити для побудови «Храму покоління» та реабілітаційних центрів, в тому числі з порушенням вимог Законів. А де ж цей храм? Де реабілітаційні центри? Віруючі під час зібрань здавали на користь цих церков не тільки грошові кошти, але й ювелірні вироби їз золота, платини , тощо. Куди це все поділось? Хто привласнив? У випадку з Саноцькою Р.І. нотаріус Нор Н.Ф. викривила факти у заяві її чоловіка, пенсіонера і засвідчила своєю печаткою, що сприяло незаконній видачі кредиту гр.Гоздог М.Є. Подібних випадків дуже багато. Ми пропонуємо подивитись відеозапис розмови з гр.Саноцькою Р.І., яка розповіла викладені та інші факти кримінальної діяльності пасторів «Посольства Боже».У наступних публікаціях ми оприлюднимо прізвища відомих в Україні львів’ян (дизайнери, судді, артисти), які теж причетні до кримінальної діяльності згаданих релігійних керівників та багато цікавих інших обставин про діяльність «Посольства Божого».

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок

Люди в цій бесіді

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 138 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник