Увійти


Хто затягує розгляд справи Карповича Н?

Хто затягує розгляд справи Карповича НДолинський районний суд Івано-Франківської області вже кілька років розглядає кримінальну справу № 343/684/15-к (суддя Лицур І.М.) за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1. ст.122 КК України, обвинуваченим по якій проходить Косило В.Б. До нас звернувся потерпілий по цій справі Карпович Назар Миронович, житель с.Гошів Івано-Франківської області, студент одного з Львівських ВИШів. На його думку розгляд справи в Суді умисно затягується, в тому числі іншою стороною провадження. Метою цього затягування строків розгляду справи є створення умов для того, щоб Косило В.Б. уник відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення. Про це Карпович Н. розповів під час зустрічі, яка фіксувалась на відео записуючий пристрій.07.06.2017 року ми побували у Долинському районному суді Івано-Франківської області і переконались у тому, що розгляд справи дійсно затягується. Перше, що кинулось в очі це те, що о призначеній годині (13-00) розгляд справи не почався. Суддя з’явився у залі судових засідань з запізненням на 15 хвилин( у Франківському районному суді м.Львова суддя Масендич В.В. за запізнення на 5 хвилин відмовив нам у доступі до правосуддя, хоч сама справа навіть не була оприлюднена у списках справ, призначених до розгляду). У залі судових засідань згаданий суддя зачитав заяву адвоката Івашківа В.М., який за дві години перед початком судового засідання повідомив Суд , що бере участь у розгляді скарги на дії слідчого, яка розглядається слідчим суддею Івано-Франківського міського суду. Викладена інформація дає підстави зайвий раз переконатись у тому, що адвокат може свідомо затягувати процес розгляду згаданої справи. Якщо дійсно адвокат ІвашківВ.М. брав участь у розгляді згаданої скарги( така скарга розглядається впродовж 72 годин), очевидно, що він був повідомлений слідчим суддею про дату та годину розгляду такої скарги пізніше ніж Долинським Судом його повідомлено про розгляд справи, у якій він є захисником. Логічним виглядали б дії адвоката Івашківа В.М., як би він звернувся у Івано-Франківський міський суд з заявою про відкладення розгляду скарги на дії слідчого, адже про годину та дату розгляду справи у Долинському районному суді йому вже було відомо. Значить для адвоката Івашківа В.М. більш важливішою є скарга на дії слідчого, ніж справа по захисту Косила В.Б.? Чи може так потрібно саме для цієї справи?

Ми мали можливість ознайомитись із скаргою Карпович Н.Б.(мати потерпілого), з якою вона звернулась до кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Івано-Франківської області на дії адвоката Івашківа В.М. для вжиття заходів дисциплінарного впливу. У згаданій скарзі вказується, що «адвокату забороняється використовувати незаконні та неетичні засоби, зокрема спонукати свідків до надання завідомо неправдивих показань, вдаватися до протизаконних методів тиску на протилежну сторону чи свідків, тощо. Проте захисником Івашківим В.М.здійснюється тиск та вплив на свідків, зокрема на свідків обвинувачення, які після розмови з захисником змінюють свої покази та дають неправдиві показання, що підтверджується матеріалами кримінального провадження», тощо.

Дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Івано-Франківської області розглянула згадану скаргу на своєму засіданні та відмовила у порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката Івашківа В.М. у зв’язку з відсутністю підстав для порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката.

Хочеться вірити в те, що згаданий випадок, це прикре спів падіння- журналісти прибули на судове засідання, яке було відкладено адвокатом? Мабуть затягування розгляду справи насправді немає? Можливо затягування розгляду справи відбулось в уяві потерпілої сторони? Але термін, впродовж якого слухається справа говорить сам за себе- більше двох років. Чому ? Хто тягне? Ми будемо і надалі здійснювати громадський контроль за розглядом цієї справи та інформувати про хід розгляду громадськість.

Пропонуємо подивитись відео розповідь Карповича Н.М.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670905

Лічильник