Увійти


Чи повинен вибачатись суддя?

To be a Judge BookЧи повинен вибачатись суддя перед стороною провадження, якщо з його вини відбувається запізнення розгляду справи у судовому засіданні? Таке риторичне запитання задав собі, коли кілька разів поспіль на власному досвіді переконався, як судді не цінять не тільки свій, але й час учасників судового провадження.Двічі підряд спостерігав за цими діями з боку судді Залізничного районного суду м.Львова Боровкова Л.О. (про розгляд справи «Посольства Божого» Сихівським районним судом м.Львова згадувалось у попередніх публікаціях). Наша справа була призначена на 11-00 год. не відкривалась, виявляється всі зали судових засідань у суді були зайняті.

Суддя приймає рішення провести розгляд нашої скарги у своєму кабінеті (незаконно). Секретар судового засідання запрошує до кабінету судді Боровкова Д.О., зайшовши у приміщення починаю налаштовувати засоби для відео фіксації розгляду справи (монтую штатив, прикручую відеокамеру і попутно заявляємо судді про порушення ним норм Закону – розгляд справ повинен здійснюватись тільки у спеціально облаштованих судових залах, а не у службових кабінетах суддів). Суддя Боровков Д.О. , розуміючи, що він вчинив порушення, дав «задній хід» і заявив, що буде розглядати справи через годину, коли звільниться один із залів судового засідання. Звертаюсь із запитанням до судді- для чого мене запрошували на судове засідання на 11-00 год? Відповідь така закручена, що нагадує мені викрутаси вужа на вилах, але зрозуміла- відбувався розгляд неочікуваної справи. Довелось чекати зайву годину до судового засідання. Мабуть, як у кожної нормальної людини після цього виникло б багато запитань:

Хто винен у тому , що зали судового засідання виявились зайнятими у визначену годину?

Чи правильно суддя Боровков Д.О. призначив справу до розгляду?

Чому у Залізничному суді це явище носить системний характер (судді Колодяжний С.Ю., Ліуш А.І. та інші постійно розглядають справи у своїх кабінетах)?

Чому керівництво Суду не вживає належних заходів для припинення згаданих порушень?

Чому…

Чому… і таких чому є дуже багато. Чому ніхто із сторін провадження не робить суддям з цього приводу жодних зауважень?


21.07.2017 року суддя Боровков Д.О. з запізненням на 10-15хв. відкрив судове засідання по розгляду нашої скарги. У залі судових засідань йому було зроблено зауваження з цього приводу, висловлено прохання пояснити природу запізнення та вибачитись за це. Суддя Боровков Д.О. заявив, що виконує обов’язки голови Суду і тому має багато інших справ. Ну то й що? Це його проблеми! Це він мав би вдома своїй дружині розповідати або дітям - як тяжко працювати, виконуючи обов’язки голови суду. Принагідно згадую, що у ці дні приблизно об 11-00 год. звертався до Суду і при вході до кабінету стикнувся із згаданим суддею Боровковим Д.О., який тільки з’явився на роботі (дуже важка робота приходити на роботу об 11-00 год.)? Отож, судді так завантажені по роботі, що не мають часу своєчасно включати до РЕЄСТРУ судові рішення - так пояснює згадані порушення голова суду Бориславський Ю.Л. у відповідях на запити. І це в той час, як значна частина з них (особливо без повноважень) взагалі на роботу не виходять.

Для чого згаданий суддя перекладає свої проблеми на мене? Чи мене цікавить , що він виконує обов’язки голови Суду? Ні, не цікавлять! Чи цікавить це когось з інших сторін провадження? Мабуть, що теж ні! Чи цікавлять суддю Боровкова Д.О. мої проблеми? Я їх йому не розповідаю у судових засіданнях. Мабуть, що його вони теж не цікавлять? Мене цікавить своєчасне відкриття судового засідання- це мій час і я не хочу, щоб його використовували на свій лад інші особи, в тому числі і судді! Чому суддя повинен красти в мене 10-15 хв. мого часу? Хто йому на це дав право? Він призначив справу до розгляду на 11-30 год.- повинен своєчасно розпочати розгляд справи, тим більше що до Суду з’являюсь завчасно. Хочу відмітити, що суддя Боровков Д.О. вибачився у мене за запізнення з відкриттям розгляду скарги з огляду на мою «принципову», як він виразився позицію. Мабуть справа не в принципі, хоч і це питання не останнє.

Справа у тому, що судді та інші учасники процесу повинні поважати один другого. Чи не так? Якщо суддя дивиться на сторону провадження, як на «бидло» або, як на «джерело» , то й різне ставлення до людей. Може це така собі тактика, яку обирають судді?

Одночасно хочу зауважити, що суддя Боровков Д.О., мабуть, один із перших суддів Львівщини, що ухвалив судове рішення, яким зобов’язав слідчий відділ Залізничного ВП розглянути наше повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франкіської області Антоняка Т.М. у відповідності до вимог ст.214 КПК України (внести відомості до ЄРДР).

Попри вказане питання дотримання взаємоповаги у стосунках суддів та учасників провадження лишається відкритим і, на мою думку, більше побажань щодо ввічливості, чомусь виникає до суддів. Так, чи ні? Звідси і виникає наступне запитання- чи повинен вибачатись публічно суддя за несвоєчасне відкриття судового засідання? Корона не впаде? Позитиву буде більше!

Пропонується переглянути процес вибачення судді Боровкова Д.О. за запізнення відкриття судового засідання, що зафіксовано відеокамерою.

 

О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 13 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670934

Лічильник