Увійти


Що Чекає Суддю Савицьку Л.Й.- штраф, виправні роботи, чи обмеження волі?

САВИЦЬКАУ минулій публікації «Чому суддя Баанівського районного суду Житомирської області бреше іменем України?» ми згадували про обставини, за яких 21.07.2017р. не відбувся розгляд кримінальної справи у режимі відеоконференції за нашою скаргою на бездіяльність слідчого Новоград-Волинського відділу поліції по вині Баранівського районного суду- не вийшов на зв’язок. Нагадаю читачам, що мова ведеться про бездіяльність слідчого Новоград-Волинського відділу поліції, щодо невнесення до ЄРДР відомостей про кримінальне правопорушення, вчинене суддею Новоград-Волинськог міськрайонного суду Житомирської області Савицькою Л.Й. Ця сторона згаданого питання ще підлягає дослідженню, адже просто так не буває, щоб відео конференція не відбулась. В судах взагалі просто так нічого не буває, так, чи ні?

28.07.2017 року відео конференція з Баранівським районним судом все ж відбулась, справа розглядалась у Залізничному районному суді м.Львова.

Зауважу, що 16.06.2017 року активісти нашої організації звернулись у слідчий відділ Новоград-Волинського відділу поліції з повідомленням про вчинені кримінальні правопорушення суддею Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Савицькою Л.Й., яка з 2010 року до теперішнього часу не включила до РЕЄСТРУ жодної ухвали про відкриття провадження у справі по цілому ряду цивільних справ.

Слідчий поліції не виконав своїх службових обов’язків і не вніс відомості, вказані у повідомленні про кримінальне правопорушення до ЄРДР, не розпочав досудове розслідування, чим вчинив порушення вимог ст.214 КПК України.

Суддя Баранівського районного суду Житомирської області Новицький Є.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 285/2249/17 за скаргою керівника Львівського відділення нашої організації на бездіяльність слідчого Новоград-Волинського відділу поліції, щодо невнесення відомостей . викладених у повідомленні про злочин до ЄРДР постановив ухвалу, якою зобов’язав службову особу Новоград-Волинського ВП, уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення включити до ЄРДР відомості викладені у моєму повідомленні від 16.06.2017 року.

Це значить, що слідчий вказаного органу поліції зобов’язаний зареєструвати згадане повідомлення у ЄРДР та розпочати досудове розслідування обставин вчинення суддею Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області дій, які підпадають під ознаки злочину встановленого ст.367 КК України –службова недбалість. Тобто слідчим поліції потрібно вияснити , чому суддя Савицька Л.Й. впродовж семи років ігнорувала вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень»- не включала до РЕЄСТРУ судові рішення, які у відповідності до відповідних нормативних документів підлягали обов’язковому включенню до РЕЄСТРУ. Це означає, що слідчі поліції повинні з’ясувати причини невиконання суддею Савицькою Л.Й. вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», який зобов’язував всі суди(всіх суддів) до 28.09.2015 року включити всі раніше невключені судові рішення, починаючи з 01.01.2010 року. Нарешті слідчі поліції повинні з’ясувати, чому всупереч вимог п.3 ст.6 Закону України «Про доступ до судових рішень» суддя Савицька Л.Й. по всіх справах, по яких у РЕЄСТРІ відсутні ухвали про відкриття провадження незаконно чинила судочинство, адже вона не мала права без внесення до РЕЄСТРУ копії ухвали про відкриття провадження ухвалювати рішення по справі. Мабуть під час слідства суддя Савицька Л.Й. змушена буде надати відповідь на багато інших питань, адже розслідування передбачає процедуру спілкування слідчого та судді.

Одночасно, у зв’язку з постановленням суддею Новицьким Є.А. згаданої ухвали виникає багато інших запитань. Наприклад, хто з посадових осіб слідчого відділу Новоград-Волинськог ВП дав вказівку не реєструвати повідомлення у ЄРДР? Начальник слідства? Начальник відділу поліції? Хто з процесуальних прокурорів «схвалив- погодив» питання не реєстрації у ЄРДР відомостей, викладених у заяві про злочин? Хто буде нести відповідальність за вказані правопорушення? Чи потрібно буде проводити службове розслідування? Чи може потрібно також відкрити кримінальне провадження на слідчого та процесуального прокурора? Всі ці питання нами ще будуть підняті на поверхню для дослідження, щоб зрозуміти «хто є хто». Але про ще одну обставину потрібно згадати, адже 10.07.2017 року слідчий суддя Залізничного районного суду м.Львова Боровков Д.О. задоволив нашу аналогічну скаргу на бездіяльність слідчого Залізничного ВП, щодо невнесення до ЄРДР відомостей про кримінальні правопорушення, які містяться у повідомленні від 02.07.2017 року про кримінальні правопорушення вчинені суддею Новоград- Волинського міськрайонного суду Житомирської області Савицькою Л.Й. і постановив ухвалу, якою зобов’язав службову особу Залізничного ВП внести до ЄРДР відомості, що містяться у заяві про злочин. Мабуть читачам стало зрозуміло, що різні Суди прийняли однакові судові рішення стосовно одного предмету оскарження – бездіяльності слідчих різних органів поліції- Новоград-Волинського та Залізничного. Це, що система? Злочинна? Це всі органи поліції працюють по одній вказівці зверху проти народу?

При найсприятливіших умовах, щодо внесення згаданих відомостей до ЄРДР та оперативному розслідуванні цієї справи виникає риторичне запитання, а що ж буде з суддею Свицькою Л.Й., санкція ст.367 передбачає штраф, виправні роботи або обмеження волі до трьох років. Як Ви думаєте, шановні, що чекає на неї? Невже посадять? Невже оштрафують?Невже дадуть кайло, щоб вона граніт рубала? А може звільнять з посади і заборонять на три роки бути суддею? Майбутнє покаже розвиток подій. А тепер пропонується оглянути відео конференцію про розгляд згаданої справи.

Львівське відділення ВГО
“Журналісти проти корупції»
ГО «Коло НЕдовіри»
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708411

Лічильник