Увійти


Кримінал «Посольства Божого»-ч.8

СПРАВА БОРОВКОВ САНОЦЬКІСуддя Боровков Д.О.та інші учасники дійства.

Надаючи допомогу окремим потерпілим від афер керівництва т.з. «Посольства Божого» ми долучились до відкриття кримінального правопорушення нотаріуса Нор Н.М.

Нами було підготовлені повідомлення  про вчинені кримінальні правопорушення нотаріусом Нор Н.М., які 02.07.2017 року подали  окремо Саноцька Регіна Іванівна та Саноцький Михайло Іванович  до слідчого Залізничного ВП. Тільки завдяки моїй особистій присутності при подачі згаданих заяв подружжям Саноцьких черговий  Залізничного ВП змушений був  видати талони-повідомлення про реєстрацію згаданих повідомлень у ЖЄО.

Враховуючи, що вимоги ст.214 КПК України, щодо включення протягом 24 годин відомостей, викладених у повідомленні про злочин до ЄРДР не виконані  11.07.2017 року    мною підготовлено, а   подружжям Саноцьких  скерувано до слідчого судді Залізничного  районного суду м.Львова скарги на бездіяльність слідчого Залізничного відділу поліції, щодо бездіяльності слідчого поліції та невнесення відомостей про злочин до ЄРДР.

13.07.2017 року слідчий суддя Залізничного районного суду  м.Львова Боровков Д.О. у відкритому судовому засіданні розглянув скарги  Саноцької Р.І. та Саноцького М.І. та зобов’язав службову особу Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальне правопорушення, внести до ЄРДР відомості, які містяться у повідомленнях Саноцької Р.І. та Саноцького М.І. від 02.07.2017року про вчинене кримінальне правопорушення. Потрібно зауважити, що у судовому засіданні суддя Боровков Д.О. зачитав листи начальника Залізничного ВП Гарасима П.С. , які скеровані подружжю Саноцьких( від 03.07.2017 року № 6873/38/01-2017 та № 6872/38/01-2017), у яких повідомляється про реєстрацію згаданих повідомлень у ЖЄО та скерування матеріалів перевірки у Франківський ВП для розгляду та прийняття рішення по територіальності(начальник ВП вчинив грубе порушення вимог Закону, адже Закон не передбачає, а внутрішня Інструкція МВС забороняє органам поліції направляти заяви про злочини  у інші органи поліції по територіальності без внесення таких відомостей до ЄРДР).

               

Враховуючи наявність вказаної ухвали суду від 13.07.2017р. за моєю допомогою подружжя Саноцьких 22.07.2017 року скерувало до слідчого Залізничного ВП повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення слідчим Залізничного відділу поліції (ст.382 КПК України, невиконання рішення суду).

Впродовж 24 годин слідчий відділу поліції  відомості, вказані у заяві про злочин  від 22.07.2017 року до ЄРДР не вніс, тому  подружжя Саноцьких 26.07.2017 року скерувало до слідчого судді Залізничного районного суду м.Львова другу скаргу на бездіяльність слідчого Залізничного ВП з вимогою  включити до РЕЄСТРУ (ЄРДР) заяви про злочини від 02.07.2017 року та від 22.07.2017 року.

31.07.2017 року  слідчий суддя Боровков Д.О. у судовому засіданні розглянув скарги подружжя Саноцьких по справі 462/3371/17(скарги об’єднані  у одне кримінальне провадження).  Мені довелось бути присутнім при розгляді цієї справи та спостерігати за  процесом розгляду фіксуючи його на камеру.

Ось цю процедуру розгляду справи  хочу прокоментувати, надаючи для перегляду  відео фіксацію судового засідання.

Відкриваючи судове засідання слідчий суддя Боровков  Д.О. оголосив, що розглядаються скарги на бездіяльність Залізничного ВП, хоч насправді  у скаргах оскаржувалась бездіяльність слідчого Залізничного ВП( мабуть суддя просто автоматично висловив  це?).

Потім суддя  Боровков Д.О. оголосив, що уповноважена особа Залізничного ВП не з’явилась у судове засідання і не з’ясувавши можливість розгляду справи у  відсутність згаданої сторони провадження, перейшов до  повідомлення про надходження до Суду документів(лист адресований СаноцькійР.І. від 15.07.2017 року, витяг з ЄРДР про відкриття кримінального провадження № 12017140060003149 від 29.07.2017р., повідомлення про початок досудового розслідування від 29.07.2017р.). Хочу зауважити, що суддя Боровков Д.О. жодного разу не вживав заходів для забезпечення явки на судове засідання слідчого ВП(закон це дозволяє робити і тому суддя бере на себе всю відповідальність за розгляд таких справ- за моїми скаргами  було майже десяток судових засідань).

Запитавши про відсутність відводів суддя Боровков Д.О.перейшов до з’ясування відношення скаржників до своїх скарг у зв’язку з оприлюдненими документами. Настирливо запитував, чи будуть скаржники підтримувати свої скарги з врахуванням отриманого витягу з ЄРДР, повідомляючи що вони мають право відмовитись від скарги. Отримавши відповідь скаржниці про продовження розгляду скарг суддя Боровков Д.О. перейшов до вияснення у скаржників мети розгляду скарг- «чи, щоб більше вносили скарг до ЄРДР, чи, щоб був результат розгляду кримінального провадження»?  Враховуючи розгубленість скаржників(пенсіонери не розуміються в юридичних тонкощах ) отриманою інформацією про внесення відомосте до ЄРДР суддя Боровков Д.О. настирливо намагався вплинути на скаржників, щоб вони написали заяву про залишення скарг без розгляду, запитуючи в них, чи вони наполягають на розгляді скарг чи не наполягають?

Зрозумівши, що скаржники від своїх скарг не відступлять суддя Боровков Д.О. вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.

Той хто уважно подивиться відео зрозуміє, що дії судді Боровкова Д.О. були скеровані на те, щоб  скаржники написали заяву про залишення скарги без розгляду. Для чого? Чому?  Мотивація і аргументація проста на перший погляд- «За Вашою скаргою відкрите кримінальне провадження, що ще Вам потрібно? Вам потрібна кількість кримінальних проваджень, чи  конкретний результати від розслідування кримінального провадження?».

Я собі подумав над цими словами судді Боровкова Д.О. Так виглядає, що він одночасно працює слідчим Залізничного ВП і знає, яким чином  досягається конкретний результат по кримінальному провадженню? Суддя Боровков Д.О. знає скільки скільки відкривається кримінальних проваджень у слідстві відділу поліції? Переймається валом цих проваджень? Завантаженістю слідчих?

Схиляючи подружжя Саноцьких до написання заяви про залишення скарг без розгляду суддя Боровков  Д.О. ніби-то гарантував результативне розслідування кримінального провадження на нотаріуса Нор Н.М. Хоч я , як бувший працівник правоохоронного органу, чомусь  впевнений, що через певний проміжок часу  слідчим поліції буде знову  ухвалена постанова  про закриття цього кримінально провадження. А як думає з цього приводу суддя Боровков Д.О., який так настирливо  намагався переконати скаржників  залишити свої скарги без розгляду?  (То Ви будете наполягати на розгляді скарг, чи не будете?). Що буде говорити суддя через два- три місяці, якщо йому нагадати про це?

Для чого це йому?  Його справа справедливе судочинство, чи не так? На мою думку, йому треба пильнувати свою роботу, а не роботу слідчого Залізничного ВП. Чи не так? Закон для всіх однаковий, так чи ні пане Боровков Д.О.? Я хочу на цьому тимчасово зупинитись. Пропоную переглянути хід згаданого судового  засідання. У наступних публікаціях ми продовжимо це розслідування і покажемо ще більш «цікаві» вчинки судді Боровкова Д.О. та слідчих Залізничного ВП.

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 83 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555815

Лічильник