Увійти


Як працює залізничний суд м.Львова?

ЗАЛІЗНИЧНИЙ СУД27.07.2017 року до початку робочого дня на електронну пошту Залізничного районного суду м.Львова скерував заяву про надання для ознайомлення судових справ. Керувався  думкою- щоб не очікувати в суді, поки мою заяву зареєструють, поки розгляне керівництво Суду, - скерую заяву завчасно. Рівно о 13-45 год. (закінчилась обідня перерва в Суді) зайшов до Залізничного  суду м.Львова, намагаюсь попасти у кримінальну канцелярію, схопив за дверну ручку, зачинено. Приймальна голови Суду теж закрита, чекаю. Минуло десясять хвилин очікування, в кабінет  приймальної голови Суду заходить керівник апарату Суду  Полілух Леся Михайлівна, запитую,  чому не працює кримінальна канцелярія. Вона заходить до кабінету мовчки. Через дві-три хвилини в приміщення кримінальної канцелярії намагається попасти працівник цієї канцелярії, пробує ключем відкрити дверний замок, переконався, що двері замкнені зсередини- стукає, йому відкриває  працівниця Суду. На годиннику рівно 14-00 год. Заходжу у кримінальну канцелярію і звертаюсь з запитанням, чи можу ознайомитись із справами згідно заяви, яку я надіслав зранку. Мені дають відповідь, що голова Суду Бориславський Ю.Л. ще не розглянув заяву і тому мені не можуть надати справи для ознайомлення. Попутно запитую у працівниці канцелярії, що відкривала двері зсередини , чому о 13-45 год. вона не відкрила двері мені. Ця особа заявляє, що не відкривала приміщення тому, що була обідня перерва.  Зробивши відповідне зауваження про незнання режиму роботи Суду я попросив цю працівницю повідомити своє прізвище, вона відмовилась це робити мовчанням.

Потім я ще довго очікував голову Суду, щоб вияснити причину ненадання мені для ознайомлення  судових справ. В канцелярії керівник апарату суду Леся Михайлівна повідомила, що Бориславський Ю.Л. вийшов із залу судового засідання о 13-00 год. і пішов обідати, що мою заяву він не розглянув , тому, що зранку був у судових засіданнях, а пошту  дають йому на розгляд  після обіду.

Через веб-портал «Судова влада України» знайомлюсь із списком справ, призначених до розгляду Залізничним  районним судом м.Львова і виясняю, що суддя Бориславський Ю.Л. дійсно мав призначені до розгляду чотири справи- о 09-45 год.; о 09-50 год.; о 09-55 год.; о 10-00 год. Інших справ суддя Бориславський Ю.Л. 31.07.2017 року не розглядав, тим більше, що він в цей день вийшов з відпустки. Як би там не було, але ще о 14-30 год. суддя Бориславського Ю.Л. на робочому місці не з’явився. Була нарада? Був затяжний обід? Особисті справи? Невідомо.

Мабуть не я перший опинився у такій ситуації, коли потрібно очікувати годинами того чи іншого чиновника в Суді, чи іншій державній установі, щоб отримати довідку, дозвіл, витяг, ухвалу , рішення, тощо. Ходіння по «владних»  коридорах – стало нашим буденним стражданням, ми вже звикли і не звертаємо уваги на ці неподобства та знущання  службових осіб над нами.  Але хіба так має бути?  Недисциплінованість,  службова недбалість, брехня на кожному кроці   введена в ранг  чиновницького буття.  Що хочуть, те й виробляють. За порушення дисципліни нікого до відповідальності не притягують-бо всі однакові. Працівники Суду навіть не знають режиму роботи  установи, коли хочуть, тоді  приходять та починають роботу. Про що це може свідчити? Може про те, що «риба гниє з голови»?

Хто не вірить написаному, може сам пересвідчитись.  Попробуйте зайти в Суд в обідню перерву?  Вхідні двері до суду у обідню перерву зачиняються, ніби-то це таємний об’єкт.  А якщо є потреба  зайти? Що тоді робити? Мені  о 13-45 год. була призначена відео конференція з іншим судом. Як  можна було попасти до Суду на відео конференцію, якщо двері зачинені? Добре, що відвідувачі виходили з Суду і я таким чином встиг у визначений час на розгляд справи. А як би не було тих відвідувачів? Кому стукати, грюкати?

Щоб переконатись у тому, як чиновники Суду ходять на роботу та дотримуються режиму роботи достатньо стати перед входом до Суду зранку та  після обіду і буде все видно, як на долоні- коли судді приходять на роботу зранку, коли приходять на роботу після обіду, як використовують робочий час інші службовці Суду, коли йдуть додому. Я сам неодноразово був очевидцем  порушень режиму роботи з боку суддів та інших чиновників Суду, але ніколи не переймався тим, поки ці порушення не торкнулись мене. Думаю, що на цю тему можна фільм знімати. Але ця тема має не тільки моральний аспект, але й матеріальний. Пишу запити до Суду з приводу того чи іншого порушення, а  голова Суду Бориславський Ю.Л.  пояснює їх великою завантаженістю працівників Суду. Так може потрібно зробити моніторинг(прихований) дотримання працівниками Суду режиму роботи, показати їх «завантаженність», коли вони ходять на роботу та йдуть з роботи.  На протязі певного часу можна фіксувати прихід на роботу та вихід з роботи  працівників Суду, все це потім  викласти  на публічне обговорення, з вимогою притягнення порушників до відповідальності та стягнення  зайво отриманих коштів заробітної плати. Можна вирахувати заробітну плату того , чи іншого чиновника за годину-дві-три  прогулу?  Можна!  

Викладене спонукає мене  звернутись до читачів за допомогою.  Прошу активних людей, які зацікавлені у викритті  порушень Закону з боку суддів та працівників Залізничного районного суду м.Львова зголоситись  для того, щоб  провести таку роботу.  Хто зголоситься допомогти у такій роботі? Дзвоніть, пишіть (067-713-21-74).

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 542 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642544

Лічильник