Увійти


Печерський суд- судочинство по шаблону, чи сприяння росту злочинності?

Печерський районний судПродовжуючи моніторинг Єдиного державного реєстру судових рішень поцікавились, як здійснюють правосуддя інші судді Печерського районного суду м.Києва. Навмання  звернули увагу на прізвище судді Москаленко К.О. Для аналізу обрали тільки ухвали, які внесені до РЕЄСТРУ у 2017 році за наслідком розгляду скарг на бездіяльність  слідчого та прокурора, щодо невнесення відомостей, викладених у повідомленні про злочини до ЄРДР.

За січень місяць суддя Москалено К.О.  включила  до РЕЄСТРУ всього 200 ухвал по кримінальних справах, в тому числі 73 ухвали- за наслідками розгляду скарг, щодо невнесення відомостей до ЄРДР, які розглядались впродовж місяця у наступні дні:

 • 03 січня- 5 ухвал(всього постановлено 28 ухвал)- внесено до РЕЄСТРУ всього 56 судових рішень.
 • 06 січня- 3 ухвали(всього постановлено 22 ухвали)- внесено до РЕЄСТРУ 34 судових рішення.
 • 10 січня – 25 ухвал(всього постановлено 32 ухвали)- внесено 37 с.р.
 • 11 січня - 18 ухвал- внесено всього 36 судових рішень.
 • 25 січня- 3 ухвали(всього постановлено 37 ухвал)- внесено 47 с.р.
 • 26 січня- 4 ухвали- внесено 16 с.р.
 • 30 січня- 13 ухвал(всього постановлено 18 ухвал)- внесено 32 с.р.
 • 31 січня- 2 ухвали(всього постановлено 25 ухвал)- внесено 42 с.р.

Як на мене цифри вражаючі, навантаження на суддів величезне. Як вони витримують  таке? Я спробував змоделювати, скільки часу потрібно судді, щоб розглянути 32 справи  у відкритому судовому засіданні (10 січня 2017р.).  Хочу нагадати, що кожна така справа розглядається суддею  одноособово за участі секретаря судового засідання, а рішення ухвалюється з виходом у нарадчу кімнату. З огляду на неодноразову особисту участь у розгляді  судом моїх скарг на бездіяльність слідчого або прокурора  при досудовому розслідуванні- на розгляд справи потрібно не менше 30 хвилин (це за умови, що суддя не заготував наперед проект судового рішення).

Отже, прості арифметичні підрахунки показують- щоб розглянути 32 справи  у судових засіданнях судді потрібно 16 годин  робочого часу, а робочий день триває 8 годин. Яким чином суддя Москаленко К.О.  розглядала  в день 28,22,32,37,18,25 справ? Вона що  не виходила до нарадчої кімнати для складання судового рішення? Вона не обідала, не справляла людських потреб? Так можна з розуму зійти! Вона, що наперед готувала ці судові рішення? Вона , що має шаблон, по якому «стриже» всіх скаржників під одну гребінку? Так,  саме так вона робить.  Для того, щоб переконатись у викладеному достатньо ознайомитись із копіями судових рішень, які внесені до РЕЄСТРУ.

Наприклад,  у січні 2017 року суддя Москаленко К.О. із вказаних 73 справ,  тільки 47 справ розглянула за скаргами голови Союзу ветеранів СБУ у Харківській області на бездіяльність Генеральної прокуратури України, щодо невнесення повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення до ЄРДР. Читаємо тексти ухвал по вказаних справах- вони всі  на одне «лице», мабуть тільки номера справ та дати скарг і заяв різні ( № 757/605/17-к; 757/775/17-к; 757/961/17-к, тощо). От в чому криється секрет «трудоголізму» судді Москаленко К.О.?  Вона заготувала шаблон судового рішення під  всі скарги, у якому прописані  одні і ті самі процесуальні норми  та правила(в жодному судовому засіданні по вказаних справах у текстах згаданих судових рішень значаться відсутніми скаржник та оскаржу вальний). Як таке може бути по  47 справах? Чому представники ГПУ не ходять на судові засідання? Чи може їх повідомляють про судові  засідання так, як мене суддя Остапчук Т.В повідомила?  Ну і яке ж тут справедливе судочинство? Як можна кваліфікувати так дії судді Москаленко К.О.- службове недбальство, службове підроблення, зловживання службовим становищем?

Крім того слід зауважити, що по всіх 47 справах суддя Москаленко К.О. порушила строки розгляду скарг, встановлених ч.2 ст.306 КПК України(навіть не дивно, адже наприклад суддя Остапчук Т.В. мою справу призначила до розгляду через два місяці після надходження скарги до суду, щоб перед розглядом добре відпочити на морях). Така практика в цьому суді? Чи може такі негласні правила? Це не один або два випадки, які можуть трапитись у практичній роботі кожного судді. Мова ведеться про системні порушення Закону  суддями, тобто про напрацьований механізм порушень, починаючи від недотримання  процесуальних строків до формалізму у судочинстві( шаблонність – це і є формалізм). Іншими словами суддя навіть не звертає увагу на суть скарг, що надходять до Суду і штампує однакові судові рішення про відмову у задоволенні скарги. На що це змахує?  Відсутність законності, верховенства права.  На існуючу домовленість між керівництвом Генеральної прокуратури України та керівництвом Печерського районного суду м.Києва про «відсікання» зайвої кількості  злочинів від реєстрації у ЄРДР. Генеральна прокуратура, мабуть,  просто не витримає того валу злочинів, які  скоюються насправді кожного дня в Україні і, які потрібно розслідувати і тому штучно створює  занижену статистику, в тому числі за допомогою суддів(а кажуть, що суди у нас незалежні), яким, мабуть, дані відповідні вказівки керівництвом? І нехай суддя Москаленко К.О. або Остапчук Т.В. попробує  вчинити, щось не так? Вони знають , що за це їм буде. Це тільки в судовому рішенні суддя Остапчук Т.В. може написати про незалежність суддів від стороннього впливу. А скільки вже оприлюднено інформації про незаконний вплив  на суддів з боку голів судів для прийняття незаконних судових рішень?  Чи може Печерський суд інакший? Отже, не реєстрація злочинів у ЄРДР,  не розслідування їх та не розкриття, сприяє  ухиленню від притягнення до відповідальності тих осіб, які їх вчинили. Тобто можна  стверджувати, що і Генеральна прокуратура України і Печерський районний суд м.Києва  своїми діями(бездіяльністю) сприяють росту злочинності в Україні. Чи на користь це громадянам держави? Чи потрібні нам такі суди і прокурори?

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 273 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709688

Лічильник