Увійти


І знову про суддю Самсіна М.Л. або, Чому відбувються випадки рецидиву у Кам’янка-Бузькому відділі поліції?

СамсінЩе 23.09.2017 року до слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області керівником Львівського відділення  ВГО «Журналісти проти корупції» було скеровано повідомлення (в порядку ст.214 КПК України) про вчинене кримінальне правопорушення головою Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіним М.Л., яке полягало у порушенні вимог Законів України «Про доступ до судових рішень», «Про забезпечення права на справедливий суд»- шість років суддя Самсін М.Л. чекав поки журналісти спонукають його до  виконання  своїх посадових обов’язків, щоб він нарешті спромігся внести до РЕЄСТРУ, ухвалені ним  ще у 2011 році судові рішення.

Що ж зробив слідчий Кам’янка-Бузького ВП Костюк Н.І., отримавши згадане повідомлення? Чи він виконав  покладені на нього ст.214 КПК України  обов’язки? Ні. Він цього навіть не думав робити! Читаємо у Висновку поліції:

«В ході проведення перевірки було встановлено, що в компетенцію працівників Національної поліції України н входить розгляд скарг на дії чи бездіяльність суддів, а підлягає під компетенцію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Ось таке «просте, примітивно-дитяче» пояснення виклав згаданий слідчий у Висновку, який 05.10.2017 року затвердив начальник Кам’янка-Бузького ВП полковник поліції Підлужний І.В. 

А тепер прошу уявити, який професійний рівень згаданих чиновників, якщо вони не можуть відрізнити скаргу від повідомлення? Це де ж вчили слідчого і начальника поліції таким «премудростям»? Хотів би знати у якому документі (Законі) написано що заява (повідомлення) про кримінальне правопорушення- це скарга на  бездіяльність або дії? Чи це ще один із способів «задурманення» мізків громадян, щоб відписатись і нічого не робити? Заступник начальника Кам’янка-Бузького ВП- начальник слідчого відділу  Нестерук С.В. пішов ще далі у своєму дрімучому незнанні кримінально-процесуального законодавства, скерувавши листом на адресу Підлужного І.В. матеріали перевірки мого повідомлення,у якому зазначив про відсутність даних, які б вказували на наявність кримінальних правопорушень та неможливістю у зв’язку з цим внесення відповідної інформації до ЄРДР. В цьому ж листі головний «слідак» районної поліції вказав, що моє повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення підлягає розгляду у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». Отакої! Це вже напрацьована злочинна схема ухилення від реєстрації злочинів.

Ось у такий спосіб чинить беззаконня слідчий відділ Кам’янка-Бузької поліції.  Чому? Невже керівництво поліції забуло, як 10.02.2017 року вони виправдовувались перед учасниками акції  громадських активістів на вулиці перед приміщенням поліції за  аналогічні правопорушення? Невже забули, що причиною проведення згаданої акції  якраз і були згадані порушення? Невже забули, як обіцяли не допускати порушень, щодо невнесення  заяв і повідомлень про злочини до ЄРДР? Чи  в той час вони з переляку наобіцяли цілу «торбу обіцянок»? Як би не було, а маємо на лице факти «рецидиву» порушень з боку чиновників цього правоохоронного органу? Невже у Кам’янка-Бузькій поліції працюють «рецидивісти»? Невже керівництво обласної поліції не знає про це? Невже не було скарг від громадян на працівників слідчого відділу цього органу поліції? Були і не один раз. Може назвати прізвища? Але керівництво слідчого управління прикриває ці порушення з боку слідчих Кам’янка-Бузького ВП, про що мені відомо достеменно.

Хто дозволив  слідчому Костюку Н.І. порушувати вимоги ст.214 КПК України і  проводити досудове розслідування  за моєю заявою без внесення відомостей до ЄРДР?  Може начальник слідчого відділу Нестерук С.В? Може начальник відділу поліції Підлужний І.В.?  Якщо вже проводили перевірку- то принаймні вона мала би бути належною( за тиждень  перевірки слідчий спромігся написати тільки один висновок, а начальник слідства- тільки один лист). Ось така перевірка? Це ж звичайна корупція, яка має назву- «ти мені, а я тобі». Сьогодня слідство поліції «закрило очі» на порушення голови суду, а завтра голова суду винесе «потрібне» для слідчого судове рішення. Так і живемо?!

Враховуючи цю відверту бездіяльність слідства, щодо розгляду мого повідомлення, мною 27.09.2017р. у відповідності до вимог чинного законодавства до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області подано скаргу на бездіяльність слідчого Кам’янка-Бузького ВП, щодо невнесення відомостей, викладених у моєму повідомленні до ЄРДР. А що ж було потім? Невже суд з дотриманням чинного процесуального законодавства розглянув скаргу? Ні, цього не відбулось.   Потім цю скаргу з порушенням процесуального законодавства почали «футболити» від судді до судді  у Кам’янка-Бузькому  районному суді, потім її скерували до Апеляційного суду Львівської області, потім скерували для розгляду - судді Радехівського районного суду Мулявці О.В., потім скарга знову повернулась до Апеляційного суду Львівської області і  нарешті вона опинилась у Жовківському районному суді Львівської області.

Чому моя скарга  не розглядалась майже 5 місяців, адже згідно вимог КПК України такі скарги розглядаються впродовж 72 годин? Відповідь дуже проста. Розгляд скарги умисно затягувався суддями самого Кам’янка-Бузького районного суду- спрацьовувала корпоративна солідарність та почуття товариства(мабуть від «лукавого»), адже вони разом працюють, можуть  разом святкувати день  народження колеги  в робочий час в залі судових засідань , може разом ще щось роблять!? Тому кожен суддя брав самовідвід від розгляду цієї справи, але навіть у законний спосіб не  змогли оформити ці самовідводи.

23.02.2018 року слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні мою скаргу на бездіяльність слідчого постановив ухвалу, якою зобов’язав уповноважених осіб Кам’янка-Бузького ВП внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення вказані у повідомленні від 23.09.2017 року про вчинення суддею Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіним М.Л. кримінального правопорушення.

Перебуваючи у залі судового засідання звернув увагу на поведінку судді Мікули А.Є., коли останній зачитував судове рішення. Мабуть, в нашій судовій системі ще не все так погано, якщо суддя  визнає і дає належну оцінку  порушенням Закону з боку іншого судді, не піддавшись спокусі «замарафетити» судове рішення. На такий вчинок  в судді теж повинна бути відповідна сміливість, мужність, хоч до цього спонукає сам Закон.

Що буде далі побачимо. Це вже не перше кримінальне провадження відкрите на суддю Самсіна М.Л. за  його службове недбальство в роботі з РЕЄСТРОМ та інші правопорушення, які  прокуратура області закриває .

А що робить Рада суддів України? Чому не вживає заходів для наведення порядку в роботі з РЕЄСТРОМ? Скільки ще часу потрібно, щоб нарешті  відбулись зрушення у цьому напрямку?

Скільки ще потрібно відкрити кримінальних проваджень на суддів ?

Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок

Люди в цій бесіді

  • Гість - Старий друг

    Та скільки можна про тих суддів слухати. ті ****раси давно б могли би очі потупити та виправити свої помилки - а то як кота, носом в гавно пхаєш і пхаєш, а вони і далі на коврик серуть

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 57 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник