Увійти


Помилка, незнання закону, чи приховування інших порушень?

Радехівський районний судАналіз ухвал Радехівського районного суду Львівської області про тимчасовий доступ до охоронюваної законом таємниці, що внесені суддями до Єдиного державного реєстру судових рішень показав, що починаючи з 12.06.2016 року Суд систематично порушує вимоги п.4 ст.7 Закону України «Про доступ до судових рішень», засекретивши їх зміст удаваними закритими судовими засіданнями , на яких ніби-то приймались такі ухвали (всього 219 ухвал із загальної кількості - 297 судових рішень).
 
Дивним виглядає те, що до 12.06.2016 року всі судді цього суду направляли до РЕЄСТРУ тексти судових рішень про надання дозволу на доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю у відповідності до вимог згаданого Закону, а з вказаної дати ніби-то щось сталось із Законом (вимоги Закону не змінились), всі судді на чолі з головою Суду почали вносити до РЕЄСТРУ «пустишки» з текстом наступного змісту: «Інформація заборонена для оприлюднення згідно з Законом України «Про доступ до судових рішень» (п.4.7).
 
З приводу згаданих порушень я звертався до Суду ще у 2016 році, Суд не зреагував належним чином, у відповіді «повісив мені локшину» про вищезгадане. Руки не доходили завершити почате. Активіст нашої організації Лапка Б. надіслав мені на електронну пошту згадані «пустишки» , ухвалені Радехівським районним судом по справах, у яких він проходить, як сторона провадження. Розгляд клопотань слідчих поліції про надання тимчасового дозволу на доступ до охоронюваної законом таємниці, по цих справах проходили у відкритих судових засіданнях, а у РЕЄСТРІ значаться, що судові засідання були за «закритими дверима». Як таке може бути? Хто дозволив суддям цього Суду займатись самоправством? Чому вони внесли у офіційні документи (219 судових рішень)завідомо неправдиву інформацію? Чи вони забули зміст ст.366 КК України(службове підроблення)? Чому вони порушують Закон? Яке вони мають право судити інших, якщо самі підлягають притягненню до відповідальності за порушення Закону? Хто запровадив ці незаконні «новшества» у Суді? Чому за головування Міги Я.М. таких порушень не було? Чому судді цього Суду компрометують судову гілку влади? Чому, нарешті , підривають рештки довір’я до Суду?
 
16.03.2018 року мною на адресу Суду скеровано журналістське звернення з приводу вище вказаних порушень Закону, у якому я просив невідкладно оприлюднити у РЕЄСТРІ всі згадані ухвали за 2015-2017 роки, доступ до яких був обмежений незаконними діями суддів Радехівського районного суду Львівської області.
 
І що ж виявилось?
 
23.03.2018 року голова Суду Мулявка О.В. скерував на мою адресу відповідь. Якою повідомив, що «заборона оприлюднення ухвал, зазначених Вами у запиті, в ЄДРСР проставлена помилково та судом буде надіслано лист до ДП «ІСС» про зняття помилково проставленої відмітки «закрите судове засідання».
 
Мабуть, так воно і буде! Але виникає риторичне запитання. Чому «помилка» тягнеться довжиною у кілька років та розповсюджується на всіх суддів Радехівського Суду? Що, всіх суддів «запаморочило» від «помилки»? Чи всі сказали «одобрямс» на вказівку зверхника і не дивлячись на Закон заповзялись сліпо виконувати її? А як тоді вписуються у поведінки суддів принципи судочинства (законність, верховенство права, тощо)? А куди поділи захист прав та основоположних свобод людини? Сховали в одне місце? Куди поділи доступ до публічної інформації? Чому ці права та свободи суддями цього суду систематично порушуються? А може за цими «помилками» приховуються інші порушення, наприклад слідчих поліції або прокуратури?
Як ініціатор звернення з цього питання залишаю за собою право проконтролювати виконання Судом взятого на себе зобов’язання про «зняття помилково проставленої відмітки «закрите судове засідання» з усіх згаданих судових рішень Радехівського районного суду.
 
Сподіваюсь, що Суд найближчим часом оприлюднить всі згадані ухвали і ми матимемо можливість доступу до них, про що повідомимо читачів сайту.
Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник