Увійти


Чому суддя Самсін М.Л. видалив із залу суду журналіста?

Кам Бузький судУ Єдиному державному реєстрі судових рішень ознайомився із переліком судових рішень Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області по справі № 446/163/17, яких станом на 07.06.18р. налічується 4:

  •  64442145 Ухвала 02.01.2016 Кримінальне 446/163/17 Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області Самсін М. Л.
  • 64603573 Ухвала 02.02.2017 Кримінальне 446/163/17 Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області Самсін М. Л.
  • 65027733 Ухвала 28.02.2017 Кримінальне 446/163/17 Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області Самсін М. Л.
  • 67809201 Ухвала 18.07.2017 Кримінальне 446/163/17 Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області Самсін М. Л.  

Одночасно у списку авто призначених справ, що надійшли до суду вперше значиться, що 26.01.2017 року до суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за № 12014140220000808 від 20.10.2014р за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27; ч.4 ст.358 КК України.

Звертаю увагу читачів, що перша за порядком ухвала від 02.01.2016 року по справі має назву - Про призначення підготовчого судового засідання, яке цим судовим рішенням суддя Самсін М.Л. призначив на 06 липня 2016 року (???). Як можна призначати судове засідання, якщо обвинувального акта по справі в суді ще не було і сама справа ще  у суді не зареєстрована? Може так треба? Може  закралась якась помилка?  Але ж суддя порушив норму ч.1 ст.314 КПК України?

Крім того, електронну копію цього судового рішення вніс до РЕЄСТРУ тільки через рік після ухвалення судового рішення- надіславши до АДМІНІСТРАТОРА РЕЄСТРУ 02.02.2017 року. Це є грубе порушення вимог Закону України «Про доступ до судових рішень», адже у відповідності до його вимог  суддя надсилає копію судового рішення не пізніше наступного дня після проголошення судового рішення у суді.

Через рік, 02.02.2017 року суддя Самсін М.Л. знову постановив ухвалу про призначення підготовчого судового засідання у цьому кримінальному провадженні. А що від робив з часу  постановлення попередньої ухвали? Чому рік не розглядав справу? Так  ось, згаданою ухвалою суддя Самсін М.Л. призначив підготовче судове засідання на 06.02.2017 року, на цей час  дотримавши вимог ч.1 ст.314 КПК України, але знову  порушив вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень», скерувавши електронну копію до РЕЄСТРУ тільки 08.02.2017 року.

Чи виконав суддя Самсін М.Л. рішення суду? Чи  відбулось підготовче  судове засідання 06.02.2017 року? Ні, у вказану дату воно не відбулось!!! Воно відбулось 28.02.2017 року, тобто з порушенням строків, встановлених вимогами КПК України . У тексті вказаного судового рішення суддя зазначив, що обвинувальний акт поступив до суду 26.01.2017 року, а ухвалою суду від 02.01.2016 року по даному кримінальному провадженню було призначено підготовче судове засідання. Що це таке? Хто може пояснити неадекватність згаданих судових рішень? Але й це ще не всі «перлини» суддівської майстерності . Незважаючи на вимоги ч.2 ст.316 КПК України (судовий розгляд має бути призначений не пізніше 10 днів після постановлення ухвали про його призначення) суддя Самсін М.Л. згаданою ухвалою призначив розгляд кримінального провадження на 23 березня 2017 року (???). Чому такі порушення вимог Закону допускає згаданий суддя?

Далі по справі відбувались  ще більш цікаві події. У вказану дату(23.03.2017 року) розгляд справи не відбувався (причина не відома).  18.07.2017 року у судовому засіданні  розглядалось клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБИ-1 у зв’язку з закінченням строків давності. Суд ухвалою відмовив у задоволенні клопотання. Все, на цьому розгляд справи у судових засіданнях закінчився. Про це може свідчити відсутність будь-яких інших судових рішень у РЕЄСТРІ. Але мені відомо, що розгляд справи продовжується. Значить судові рішення по справі не приймаються і до РЕЄСТРУ не вносяться? Двічі в цьому році мені довелось бути присутнім на цих судових засіданнях з проведенням відео фіксації. Дивною виглядає поведінка судді Самсіна М.Л. на цих засіданнях, який після відкриття судових засідань та розгляду клопотань, не розглядаючи їх по суті, виходить  із залу судового засідання без оголошення про його закриття . Так ніби-то нікого не було  в залі- встав і пішов, буркнувши під ніс, щось не зрозуміле на кшталт –«треба подумати», чи  «прийняти рішення».

Ще раз, хочу наголосити, що жодного судового рішення у 2018 році по справі № 446/163/17 суддя Самсін М.Л. не ухвалив і до РЕЄСТРУ не вніс. А що він робить з клопотаннями, які сторони провадження скеровують йому для розгляду та прийняття відповідних рішень? Зокрема, 15.05.2018 року адвокат Гірник В.М. подав  клопотання, яке не розглянуте до цього часу?

Хочу наголосити на тому, що  14.03.2018 року  Вища рада правосуддя прийняла рішення, яким оголосила  судді Самсіну М.Л. сувору догану  з позбавленням права отримання доплат до посадового окладу протягом трьох місяців за систематичне вчинення ним порушень пов’язаних з неналежним ставленням до службових обв’язків(затягування розгляду справ понад строки,  встановлені законом).

07.06.2018 року у Кам’янка-Бузькому районному суді відбулось  судове засідання,  у якому суддя Самсін М.Л.  безпідставно, без ухвалення судового рішення видалив із залу судового засідання журналіста ІА «Журналісти проти корупції» Жукова О.С. тільки за те, що останній «насмілився» без дозволу суду   робити відео фіксацію процесу розгляду справи на портативний відео записуючий пристрій(відеокамеру). Ініціатором цього «дійства»,  як не дивно виступив прокурор Дрозд, якого чомусь  «зачепило» питання гласності та відкритості судового процесу, а адвокат Гірник В.М. напряму закликав суддю заборонити процес відео зйомки. Дивною виявилась поведінка і судді Самсіна М.Л.( 12.04.2018 року у  судовому засіданні він  не висловлював заперечень, щодо заборони відеофіксації судового засідання), а  у згаданому  судовому засіданні надав мені можливість висловити своє відношення до цього питання і,  не вислухавши до кінця мої пояснення  наказав  мені вийти із залу судового засідання. Незважаючи на прохання пояснити,  в чому полягають мої порушення суддя  Самсін М.Л. не став вдаватись у дискусію і вийшов із залу судового засідання,  навіть не приступивши до розгляду справи.(Відеозапис додається).

Вважаю такі дії сторін провадження (прокурора, адвоката та судді ) наперед спланованими, щоб зірвати судове засідання і звинуватити  мене у цьому. З другого боку, такими діями суддя Самсін М.Л. вчинив кримінальне правопорушення, направлене на перешкоджання моїй законній журналістській діяльності. У відповідності до вимог ч.4 ст.11 Закону України  «Про судоустрій і статус суддів»(від 02.06.2016 року) –

 «особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом».

В залі судового засідання я не перешкоджав проведенню судового засідання, не чинив будь-яких незаконних дій, які можна  було би трактувати, як неповагу до Суду. Мене навіть не було попереджено про вчинення мною будь-яких порушень Закону.  Чи може суддя Самсін М.Л. потрактував мої дії  у відповідності до вимог ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», як неповагу до Суду? Я вважаю, що незнання згаданих вимог Закону прокурором та адвокатом не мали би створювати  таку негативну реакцію судді Самсіна М.Л.- видаляти із залу судового засідання журналіста, хіба, що і згаданий суддя теж не обізнаний з вимогою цього Закону? Чи може  судді, прокурори та адвокати керуються одним Законом, а я, як журналіст, іншим? Чи може вимоги Закону, на який я посилався у залі судового засідання скасовані? Чи може суддя Самсін М.Л. за наслідком обговорення питання про відео фіксацію судового засідання  прийняв відповідну ухвалу про  заборону проведення відеозйомки? Ні, такого судового  рішення він не приймав, він просто наказав мені вийти із залу судового засідання! Причому не пояснив причин  прийняття такого рішення! Може він керувався особистою неприязню до мене у зв’язку з численними  скаргами на його адресу? То це зовсім інша справа,  але як суддя,  не мав би  плутати особисте із службовими обов’язками? Чи може він рахує Суд і посаду своєю власністю?

Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 98 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник