Увійти


Що буде робити вища рада правосуддя за системні порушення судді Самсіна М.Л.?

Кам Бузький судПродовжуючи висвітлення теми про обставини розгляду скарг Вищою радою правосуддя, щодо незаконних дій судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна М.Л. та притягнення його до дисциплінарної відповідальності знову ознайомився із рішенням Другої Дисциплінарної палати № 741/2дп/15-18 від 14.03.2018 року. Нагадаю читачам, що за наслідками розгляду дисциплінарної справи суддя Самсін М.Л. був притягнутий до дисциплінарної відповідальності та до нього було застосоване дисциплінарне стягнення у виді суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.
 
При прийнятті рішення, на мою думку, ВРП приймала до уваги характеристику судді Самсіна М.Л., що йому надав голова апеляційного суду Львівської області, у якій зокрема вказано наступне:
 
«До виконання своїх обов’язків ставиться сумлінно, забезпечує якісний розгляд справ. Працьовитий, цілеспрямований, дисциплінований, порушень етики судді не допускає. Справи до розгляду готує ретельно, грамотно складає процесуальні документи. Постійно працює над підвищенням професійного рівня, систематично вивчає судову практику, слідкує за змінами в законодавстві».
 
Наявність інформації про систематичні порушення чинного законодавства з боку судді Самсіна М.Л. (впродовж кількох років інформація про ці порушення висвітлюється на сторінках Інтернету, а на адресу органів прокуратури, поліції, СБУ, ДСА, ВРП, Ради суддів України скеровано десятки скарг- реакції жодної. Тож я продовжую оприлюднювати «цілеспрямованість, дисциплінованість, сумлінність ставлення до своїх обов’язків, забезпечення якісного розгляду справ» судді Самсіна М.Л. на основі наявної в РЕЄСТРІ інформації. Для цього опрацював судові рішення, ухвалені суддями апеляційного суду Львівської області (починаючи з 2010 року), за наслідком розгляду скарг на дії судді –головуючого у першій інстанції Самсіна М.Л., які, на мою думку, дають вичерпну характеристику його діям, що суперечать згаданій характеристиці Львівської апеляції.
Почнемо з 2010 року, сааме з цього року(з 01.01.2010 року) Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» всі судді України були зобов’язані у строк до 28.09.2015 року включити до РЕЄСТРУ всі невключені з 01.01.2010 року судові рішення до РЕЄСТРУ(хочу зауважити, що навіть за наявності вимог цього Закону ніхто не відміняв вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень», якими судді зобов'язані вносити судові рішення до РЕЄСТРУ на наступний день після ухвалення його в суді). Тому суддя Самсін М.Л. теж зобов’язаний виконувати вимоги чинного законодавства, хоч наявна інформація засвідчує протилежне- повне ігнорування з його боку вказаними Законами України.
 
У 2010 році суддя Самсін М.Л. «байдикував», це видно з РЕЄСТРУ- включив всього 82 судових рішення і то- 52 судових рішення включив до РЕЄСТРУ у 2017-2018 роках. А знаєте скільки цей «трудяга» оприлюднив судових рішень у 2010 році? Аж 16 судових рішень!!! Ну такі трудові «подвиги» цього судді легко можна пояснити- брат Самсін І.Л. на той час керував Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, тож менший брат мав «кришу»- хто б посмів на нього «наїхати» за якісь там невнесені копії судових рішень? Та й зрештою, вже у 2013 році я направляв скарги до ВККСУ за ці порушення Закону на меншого Самсіна – «старший» прикривав меншого і скарги, як вода в пісок!!!
 
Скільки ж скарг на рішення судді Самсіна М.Л. скеровано сторонами провадження під його головуванням до апеляційного суду Львівської області у 2010 році? Аж – 2 скарги. Або це дійсно висококваліфікований суддя- якісний розгляд справ, дисциплінований, сумлінний суддя, що грамотно складає процесуальні документи, постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, порушень етики судді не допускає, тощо.

Тож звернемо увагу на згадані два судових рішення апеляційної інстанції, що ухвалені за наслідком скарг на дії судді Самсіна М.Л.:
 

54489675

Постанова

11.05.2010

11.05.2010

Справи про адміністративні правопорушення

33-327/10

Апеляційний суд Львівської області

Перетятько В. О.

55715515

Ухвала

21.12.2010

21.12.2010

Кримінальне

11а-888/10

Апеляційний суд Львівської області

Михайлишин Г. Я.

 
Постановою від 11.05.2010 року ОСОБІ поновлено строк на апеляційне оскарження постанови Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області від 03.06.2008 року. Намагаючись ознайомитись із вказаною постановою Суду запросив РЕЄСТР по номеру справи (№ 33-327/10)- РЕЄСТР наддав інформацію про відсутність запитуваної інформації (справи або судових рішень Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області за вказаним номером немає). Мої намагання знайти згадану постанову Суду за датою її прийняття(03.06.2010 року) теж закінчились невдачею- немає у РЕЄСТРІ жодної постанови Суду за 03.06.2010 року. Виникає логічне запитання- чому суддя в порушення вимог кількох Законів України до цього часу не включив до РЕЄСТРУ судове рішення, яке оскаржувалось у апеляційній інстанції( апеляційна скарга задоволена) ще у 2010 році? Як кваліфікувати його дії- дисциплінованістю, сумлінним ставленням до своїх посадових обов’язків, постійною роботою над підвищенням свого професійного рівня? Чи це звичайна службова недбалість та зловживання своїм службовим становищем?

Виникає ще одне риторичне запитання. У відповідності до вимог ст.106 Закону України «Про судоустрій і статус судів» такі дії судді(несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до ЄДРСР є підставою для дисциплінарної відповідальності судді. У відповідності до вимог ч.8 ст.109 дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади застосовується у разі:
 
  1. вчинення суддею істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді. Чи є систематичність в діях судді Самсіна М.Л., якщо на протязі десяти років він нехтує Законами України(невнесеними до РЕЄСТРУ лишились сотні судових рішень)? Чому Вища рада правосуддя при розгляді моїх скарг ігнорує системність протиправних вчинків судді Самсіна М.Л., посилаючись на ч.11 ст.109 Закону(дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше трьох років з дня вчинення проступку…). Невже члени ВРП підкуплені суддею? Чи згадані високопосадовці з грамотами та нагородами не розуміють поняття системності?
 
Торкаючись другої справи- № 11а-888/10 потрібно відмітити, що у РЕЄСТРІ вона числиться під номером з літерою «а», як адміністративна справа, а не кримінальна. У апеляційній інстанції оскаржувався вирок Кам’янка-Бузькогo районного суду по цій справі від 20 серпня 2010 року. Мої намагання ознайомитись із вироком по цій справі виявились марними- вирок Кам’янка-Бузького районного суду від 20.08.2010 року по цьому номеру справи не ухвалювався. Спроба віднайти вирок за датою ухвалення увінчалась успіхом- було встановлено, що вирок 20.08.2010 року був постановлений Судом по справі № 1-195/10, копія якого була надіслана до РЕЄСТРУ тільки 15.05.2018 року, тобто майже через 8 років після ухвалення в суді. Але залишилось питання- чому вирок у суді ухвалювався під одним номером справи, а в апеляційній інстанції справа числилась під іншим номером? Це порушення Закону, чи дисциплінованість і сумлінне ставлення судді до своїх обов’язків?
 
Можливо, в уяві окремих чиновників судової гілки влади саме такі дії суддів і є лише позитив, за який потрібно представляти до нагород, а не накладати дисциплінарні стягнення? Як кваліфікувати дії судді Самсіна М.Л. , що вісім років не вносив до РЕЄСТРУ судове рішення? Невже немає порушення Закону? Можливо слід оголосити таким суддям « амністію»? Всім суддям України можна взагалі не вносити судові рішення до РЕЄСТРУ? Через вісім років всі судді гамузом будуть вносити судові рішення до РЕЄСТРУ і за це порушення нікого до відповідальності не притягнуть, адже трьох річний термін притягнення до відповідальності спливе? Чому ВРП не оголосить про трьох річні «канікули» суддям? Буде дуже прикольно!!! Більшість суддів не будуть вносити ці копії судових рішень до РЕЄСТРУ. І ВРП за такі незаконні дії не зможе притягнути до відповідальності жодного суддю. Що буде з РЕЄСТРОМ у такому випадку? Може Вища рада правосуддя навмисно цього домагається, ухвалюючи згадані рішення про сплив строків давності притягнення до відповідальності для того, щоб взагалі припинити існування РЕЄСТРУ?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 63 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник