Увійти


На городі бузина, а у ВРП д…ко?

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯЄ таке українське прислів’я, яке вживається тоді коли стикаємось з чудернацькими подіями. Мені також довелось зустрітись з подібними при зверненні до Вищої ради правосуддя.
27.08.2018 року я звернувся із запитом до згаданої установи з проханням надати інформацію про причини не розгляду впродовж більше трьох місяців скарги на незаконні дії судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Помогаєва А.В. 31.08.2018 року заступник начальника управління- завідувач відділу по роботі зі зверненнями управління по роботі зі зверненнями , запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян Яким’як Л.Р. надав відповідь на запит, якою повідомив про статус, повноваження, засади організації та діяльності ВРП.
 
Окрім того згаданий чиновник пояснив етапи дисциплінарного провадження:
 
 • попереднє вивчення та перевірка дисциплінарної скарги; відкриття дисциплінарної справи;
 • розгляд дисциплінарної скарги та ухвалення рішення про притягнення або відмову в притягненні судді до дисциплінарної відповідальності та наявність розумних строків (визначаються Законом та регламентом ВРП).
 
В кінці листа Яким’як Л.Р. нагадала мені про незалежність члена Вищої ради правосуддя від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання, повідомивши одночасно про те, що моя скарга знаходиться у члена Ради на попередньому вивченні та перевірці і про прийняте рішення мене буде повідомлено.
 
Фактично ця відповідь називається «казала мазала», адже причини не розгляду моєї скарги впродовж більше трьох місяців я не отримав. У такий простий спосіб згаданий чиновник «запудрив» мізки скаржнику.
 
01.09.2018 року мною до ВРП скеровано запит, у якому я нагадав п.4 ст.42 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» стосовно дотримання розумних строків «попередньої перевірки скарги доповідачем». Враховуючи те, що розумні строки давно минули, а попередня перевірка скарги доповідачем так і не проведена і питання про відкриття дисциплінарної скарги у відповідності до вимог ст.46 Закону не розглянуте я просив надати мені наступну інформацію:
 
1. Прошу повідомити прізвище члена Ради, на розгляді у якого знаходиться моя скарга.
2. Прошу повідомити причини порушення згаданим членом Ради вимог Закону та Регламенту Ради, щодо дотримання розумних строків попередньої перевірки скарги.

06.09.2018 року та 17.09.2018 року на адресу ВРП скеровано нагадування про ненадання відповідей на згадані запити - як вода в пісок.
Одночасно, 01.09.2018 року мною на адресу ВРП скеровано запит щодо надання відомостей про заробітну плату члена ВРП Комкова В.К.-
 
 • причини порушення ним вимог чинного законодавства при розгляді звернення громадської організації «Довіра»;
 • про заходи вжиті до нього за допущені порушення Закону (чотири роки приховував від перевірки та розгляду звернення «Довіри»);
 • про заробітну плату Комкова В.К. впродовж 2015-2018 роки (за час розгляду ним звернення).
 
Як Ви переконались ці запити різні по суті і тому у відповідності до вимог чинного законодавства підлягали розгляду кожний окремо.

І ось 03.10.2018 року за підписом начальника управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян ВРП Максімової В.А. на мою адресу надійшла відповідь одразу на всі три запити. Як Вам, шановні читачі подобається таке? Мабуть згадана чиновниця і вдома варить борщ з котлетами? Займаючи таку поважну посаду у такій Вищій(мабуть вищішої вже немає?) інстанції правосуддя п.Максімова В.А. не звернула увагу, що котлети з мухами мішати не можна(запити про суддю Помогаєва А.В. та члена Ради Комкова В.К.- не ідентичні, а різні. Крім того, хочу нагадати цій вельмишановній пані, що відповідь на кожний запит надається окремо і з дотриманням, встановлених законом строків- читайте Закон , шановна). Невже голова ВРП п.Бенедисюк І.М. довірив підписувати відповіді на звернення громадян особі, яка не знає(не дотримується) вимог чинного законодавства? Це ж її хліб? Чи, можливо п.Максімова В.А. з власної ініціативи(самовільно) підписує документи від імені ВРП?
 
Хочу привернути увагу читачів до самого тексту відповіді ВРП на запити. Знову мені «вішають локшину» типу - «повноваження ВРП визначені статтею 131 Конституції України»; «процедурні питання здійснення нею повноважень врегульовано Регламентом Ради»; «член ВРП є незалежним від будь-якого впливу,..», «попередня перевірка дисциплінарної скарги здійснюється членом ВРП в порядку, визначеному ст.43 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
 
«Водночас зазначаємо, що тривалість розгляду у Вищій раді правосуддя звернень (скарг, Заяв) обумовлена рядом об’єктивних причин, у тому числі надходженням до Ради значної кількості матеріалів.
 
Відповідно до положень Закону України «Про інформацію» будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом. Інформацією з обмеженим доступом є , зокрема службова інформація.
 
З метою уникнення можливого тиску на членів Вищої ради правосуддя-інформація про доповідачів, визначених автоматичною системою розподілу справ, а також інформація, яка стосується питань автоматизованого розподілу матеріалів між членами Ради та міститься в протоколі, створеному автоматизованою системою, є службовою інформацією до моменту її оприлюднення на офіційному веб-порталі Вищої ради правосуддя».
Прочитавши викладені відомості у відповіді на запити в мене виникло ще більше питань ніж було. Перше питання торкається прозорості діяльності ВРП. При таких розкладах діяльності ВРП, мабуть, було б доцільно взагалі всю судову систему перевести на рейки упередження тиску не тільки членів ВРП(вони, що небожителі?), але й на всіх суддів і розподіл справ між суддями зробити таємним(по прикладу ВРП)? Хто може чинити тиск на члена ВРП? Може самі судді, щоб уникнути відповідальності? Тоді напрошується висновок про те, що всіх суддів «причесали» під непорядних для вжиття ВРП заходів безпеки від них та унеможливлення тиску з їх боку на членів ВРП. Чи, можливо при сьогодняшньому рівні корупції у судовій системі уникнути витоку інформації про члена ВРП, який розглядає ту чи іншу скаргу? Мабуть, що ні? Значить віднесення інформації про автоматизовану систему розподілу справ до службової є надуманою, незаконною і безпідставною.
 
Друге питання- дотримання розумних строків при проведенні попередньої перевірки скарги. Що це таке- розумні строки? Два місяці, три, чотири, чи шість? Чому б не конкретизувати цей строк? Навіть у Законі України «Про звернення громадян» чітко прописані строки розгляду звернення- один місяць. Чому ВРП зробила для себе виключення і непоширення цього Закону на членів ВРП? Я вже не згадую про Закон України «Про доступ до публічної інформації», він взагалі відсутній у діяльності ВРП. Чому? Невже список автопризначених скарг, що надійшли до ВРП задасть шкоди діяльності цього відомства? Чи може все це навмисно утаємничується? У мутній воді краще рибу ловити!!! А хто контролює саму ВРП? Вищішої установи над нею немає!!!
 
Ось у тексті відповіді п.Максимова В А. згадує про надходження до ВРП значної кількості матеріалів. Як відомо, всі матеріали розподіляються між доповідачами автоматизованою системою розподілу справ. Проведений поверхневий аналіз інформації, викладеної на сайті ВРП знову заставляє задуматись над прозорістю діяльності цього відомства. Чому за скаргою на дії судді Якимівського районного суду Запорізької області Гусарової В.В. від 04.05.2018 року рішення ВРП прийняла вже 15.08.2018 року(№ 2608/3дп/15-18), а скарга на дії судді Сватівського районного суду Луганської області Юрченка С.О. від 10.07.2017 року рішення ВРП прийняла теж 15.08.2018 року (№ 2609/3дп/15-18), але майже рік матеріали скарги не розглядались. Таких випадків, а може закономірностей на сайті можна знайти безліч. Чому моя скарга вже впродовж більше 5-ти місяців не розглядається? Чому скарга, яка надійшла з ВККСУ 07.06.2018 року на суддю апеляційного суду Дніпропетровської області Мудрецького Р.В.(рішення № 2478/3дп/15-18 від 01.08.2018 року) вже розглянута? Чому на запит про Комкова В.К не надана запитувана інформація? ЧОМУ???? Бо у Вищій раді правосуддя д..ко?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 94 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник