Увійти


Знову кримінал, знову суддя Савицька Л.Й.?

Знову кримінал знову суддя Савицька Л.ЙПроведеним моніторингом виконання суддями Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» виявлено низку порушень чинного законодавства з боку судді Савицької Л.Й. Зокрема встановлено, що у 2017 році суддею Савицькою Л.Й. включено до Єдиного державного реєстру судових рішень 28 судових наказів, значна частина яких включена до РЕЄСТРУ з порушенням строків , встановлених вимогами ч.3 ст.3 Закону.
 
Крім того встановлені порушення вимог ч.7 ст.100 ЦПК України при розгляді заяв про видачу судових наказів у 2017 році, зокрема щодо строків відкриття наказного провадження після поступлення заяви до суду. По всіх заявах про видачу судових наказів, що розглядались суддею Савицькою Л.Й. у 2017 році ухвали про відкриття провадження були постановлені з порушеннями процесуальних строків, що потягнуло за собою порушення процесуальних строків розгляду заяв та видачі судових наказів, встановлених ст.102 ЦПК України. Були зафіксовані і інші порушення чинного законодавства, в тому числі вимоги Закону України «Про судовий збір». Зібрані дані дали підстави скерувати до слідчого Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області повідомлення про вчинення кримінального правопорушення суддею Савицькою Л.Й. Що ж зробив слідчий поліції? Вніс відомості до ЄРДР і розпочав досудове розслідування? Ні. Слідчий приховав кримінальні правопорушення судді Савицької Л.Й. і в порушення вимог ст.214 КПК України не виконав, покладених на нього законом обов’язків. А це – зловживання службовим становищем.
 
Такі незаконні дії з боку слідчих Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області мною фіксуються не вперше. Можна стверджувати про порочну практику, яка існує в цьому правоохоронному органі- приховувати від реєстрації та розслідування кримінальні правопорушення з боку суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду . Звичайно такі незаконні дії з боку слідства відбуваються за участі працівників місцевої прокуратури.
20.07.2018 року мною на адресу слідчого судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області скеровано скаргу на бездіяльність слідчого поліції, щодо невнесення відомостей, викладених у повідомленні про вчинене кримінальне правопорушення суддею Савицькою Л.Й. до ЄРДР. Знову, як і у попередні рази(на Савицьку Л.Й. вже відкривалось кримінальне провадження) судді цього суду по черзі заявляли самовідводи від участі у розгляді моєї скарги. Як правило мотивація заяв суддів однакова- працюють в одній установі і є колегами по роботі, що може викликати сумніви у їх упередженості при розгляді справи. Всі ухвали Суду про розгляд заяв суддів про самовідводи написані, як під копірку, але головне полягає у тому, що замість встановлених вимогами ст.306 КПК України 72 годин моя скарга розглядалась більше двох місяців.
 
Після того, як всі судді Новоград-Волинського міськрайонного суду пройшли чергу самовідводів моя скарга була призначена до розгляду у Баранівському районому суді Житомирської області. 05 жовтня 2018 року відбулось судове засідання по розгляду моєї скарги на бездіяльність слідчого поліції, який до суду не прибув, а замість нього в судове засідання прибула прокурор Трубнікова О.О. В судовому засіданні було встановлено, що ні суд, ні прокурор не володіють інформацією про звання, посаду та прізвище слідчого, який розглядав моє повідомлення про вчинення суддею Савицькою Л.Й. кримінального правопорушення. Тим не менше прокурор Трубнікова О.О., яка не володіла згаданою інформацією в судовому засіданні заявила про те, що слідчий поліції відмовив у внесенні відомостей до ЄРДР, викладених у повідомленні про вчинене кримінальне правопорушення на підставі ст.94 КПК України. Отакої!!!
 
Щоб було зрозумілим читачам, мова ведеться про оцінку доказів слідчим при дослідженні всіх обставин кримінального провадження. З точки зору процесуальних дій слідчого дослідження доказів проводиться після відкриття кримінального провадження на стадії досудового розслідування. Мабуть, прокурор Трубнікова О.О. не відвідувала лекції та практичні заняття з кримінального процесу у навчальному закладі, який вона закінчила, інакше б не заявляла таких дурниць на цілий суд (дивно, як таких прокурорів тримають на роботі, невже немає більш грамотних?). Не знаючи слідчого, якого вона представляла в суді, прокурор Трубнікова О.О. дозволила собі заявити, що слідчий не вбачає наявність достатніх доказів у матеріалах скарги(???). Як можне прокурор таке заявляти, якщо вона не знає, кого вона представляла у суді, якщо не спілкувалась із слідчим? Вона ж взагалі і не розглядала моє повідомлення!!! Тоді виникає запитання -про які докази вона вела розмову у дебатах у суді? Звідки в неї інформація про мотиви невнесення слідчим відомостей до ЄРДР? Це, що чергова «заказуха» прокуратури для «відмазки» слідчого?

До честі головуючого у судовому засіданні судді Баранівського районного суду Житомирської області Михалюка О.П., який розібрався у матеріалах скарги і ухвалив єдине правильне та об’єктивне судове рішення - задоволив мою скаргу та постановив ухвалу, якою зобов’язав службову особу слідчого відділу Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, які містяться у повідомленні Жукова О.С. від 08.07.2018 року, зобов’язавши відповідну службову особу відділу поліції надати йому витяг з ЄРДР та пам’ятку про процесуальні права та обов’язки потерпілого.

Залишається нез’ясованим прізвище слідчого, який порушив вимоги закону і не вніс відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Але це питання теж буде з’ясоване для притягнення цього слідчого до відповідальності.
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 86 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник