Увійти


Що приснилось члену вищої ради правосуддя?

ШевцоваУ перших рядках Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказано, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

До повноважень Вищої ради правосуддя відносяться в тому числі:
  • забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді;
  • вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів

Дисциплінарне провадження розпочинається за скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарна скарга), поданою відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", або за ініціативою Дисциплінарної палати чи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у випадках, визначених законом.

Дисциплінарне провадження здійснюється у розумний строк. Строки здійснення дисциплінарного провадження визначаються цим Законом та регламентом Вищої ради правосуддя.

Підставами для відмови у відкритті дисциплінарної справи може бути:
  • подання скарги з метою спонукання судді до ухвалення певного судового рішення;
  • суть скарги зводиться лише до незгоди із судовим рішенням.

Оприлюднюю норми цього Закону, щоб читачі могли зрозуміти суть подій, про які мова піде нижче. 06.06.2018 року на адресу Вищої ради правосуддя мною, як журналістом ІА «Журналісти проти корупції» скеровано скаргу про вчинення суддею Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Помогаєвим А.В. кримінальних правопорушень, в тому числі вчинення службового підроблення – внесення до судового рішення по справі № 285/3151/17 відомостей, що не відповідають дійсності (ст.366 КК України).
 
17.09.2017 року мною в порядку ст.214 КПК України до Новоград-Волинського ВП скеровано повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення суддею Помогаєвим А.В., яке слідчим згаданого правоохоронного органу було проігноровано і до ЄРДР не внесено. За наслідком розгляду моєї скарги на бездіяльність слідчого 06.02.2018 року Ємільчинським районним судом Житомирської області було постановлено судове рішення, яким зобов’язано слідчого Новоград-Волинського ВП внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення щодо судді Помогаєва А.В., які містяться у згаданому повідомленні.
 
Хочу зауважити, що за офіційною інформацією заступника начальника ГУ НП у Житомирській області Радченка О.П. 14.03.2018 року Слідчим Управлінням за результатами моєї скарги складено висновок службової перевірки, за результатами якої до слідчого Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області Данильчука М.П. вжито заходів дисциплінарного впливу (за відмову у внесенні відомостей, викладених у повідомленні про вчинення суддею Помогаєвим А.В. відомостей до ЄРДР).

Крім того, у скарзі до ВРП на суддю Помогаєва А.В. викладено ще ряд фактів, що свідчать про вчинення ним інших кримінальних правопорушень, в тому числі - перешкоджання моїй професійній діяльності, як журналіста, щоб примусити припинити оприлюднення у Інтернеті фактів порушень Законів згаданим суддею та іншими суддями цього суду.
 
Для цього суддя Помогаєв А.В. вдався до скерування надуманого повідомлення про вчинення мною кримінальних правопорушень до прокуратури (22.09.2017 року Новоград-Волинська місцева прокуратура на підставі викладеної мною у Інтернеті публікації з критикою на його адресу «Який засіб ефективніший-скарга до Вищої ради Правосуддя, чи «в пику»? відкрила щодо мене кримінальне провадження за ознаками ст.376 (втручання у діяльність судових органів) та ст.377 (погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) КК України. Яке втручання, які погрози? Але цим суддя Помогаєв А.В. не обмежився і 23.10.2017 року направив до суду цивільний позов про захист честі, гідності та ділової репутації, оцінивши його у 100 000 грн.
 
Іншими словами, вчинивши службове підроблення, порушивши норми процесуального законодавства (незаконно обмеживши моє право на доступ до правосуддя шляхом внесення до судового рішення неправдивих відомостей про проведення судового засідання по справі № 285/3151/17 у режимі відео конференції ) у відповідь на критичну публікацію у мережі Інтернету суддя Помогаєв А.В. звинуватив мене у всіх своїх гріхах ( до ВРП та ГПУ скерував скаргу, відкрив кримінальне провадження у Новоград-Волинській прокуратурі, до Суду скеровано цивільний позов). Як можна назвати такі дії судді? Захистом честі та гідності? Чи може позитивною діловою репутацією? Чи може - зловживання службовим становищем? Чи вирішив у такий спосіб «збрити» з мене трохи грошей (100 000 грн.)? Сам порушив Закон, а крайнім намагається зробити (звинувачує) мене?

Ось тепер підійшли до самого головного. Скарга із згаданими фактами незаконної діяльності судді Помогаєва А.В. з червня 2018 року перебувала на розгляді у члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Швецової Л.А. Порушено мої права та свободи людини представником державного органу владних повноважень – суддею. Ну і що? Їй від цього і не холодно, і не гаряче. Чотири рази я звертався до ВРП з запитами, щодо надання інформації про причини порушення вимог Закону України «Про судоустрій статус суддів» про розумність строків розгляду скарги - як вода в пісок, все утаємничене, ніби-то це не ВРП, яка існує на принципах підзвітності суспільству, а ЦРУ (Центральне Розвідувальне Управління США- на кожному кроці секрет). В кого перебуває на розгляді скарга- секрет! Розумні строки розгляду скарги-секрет! Висновок попередньої перевірки-секрет! Чому скарга не розглядається-секрет!Секрет на секреті!!!

24.10.2018 року (порушивши всі розумні строки) Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (Мамонтова І.Ю., Гречківський П.М., Мірошниченко А.М., Овсієнко А.А.) постановила ухвалу, якою відмовила у відкритті дисциплінарної справи за моєю скаргою стосовно судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Помогаєва А.В.
Зокрема у цій ухвалі вказано наступне:

«За результатами попередньої перевірки дисциплінарної скарги доповідачем-членом Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Швецовою Л.А. складено висновок від 8 жовтня 2018 року про відсутність підстав для відкриття дисциплінарної справи, оскільки доводи скарги зводяться до незгоди із судовим рішенням (пункт 4 частини першої статті Закону України «Про Вищу раду правосуддя»). Хто перевіряв висновок Швецової Л.А.- це її суб’єктивна думка!?

Ознайомившись із цією ухвалою ВРП ще раз перечитав свою скаргу і не знайшов жодного слова про те, що я висловив незгоду із судовим рішенням судді Помогаєва А.В., чи я спонукав його до прийняття незаконного судового рішення. Червоною ниткою моєї скарги є факти вчинення згаданим суддею порушень Закону при здійсненні судочинства, порушенні моїх праві і свобод людини, які ВРП зобов’язана розглянути в силу своїх повноважень, а не приховувати від перевірки. А член ВРП Швецова Л.А. стверджує, що у моїй скарзі містяться доводи щодо незгоди із судовим рішенням по справі № 285/3151/17. Як це розуміти? Намагання видати бажане за дійсне, чи їй приснився такий сон? Хочу зауважити, що член ВРП Швецова Л.А. вже досвідчений юрист, нагороджена Почесними грамотами Ради суддів України та Національної школи суддів України, пройшла трудовий шлях від методиста Інституту до судді апеляційного суду Харківської області. Тож висновок викликає певне здивування- невідповідність викладеної інформації доводам Швецової Л.А.
 
В мене виникає риторичне запитання до члена ВРП Швецової Л.А., як тоді розуміти ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 05.10.2018 року по справі № 127/24849/18, з якої вбачається що суддя Помогаєв А.В. в числі інших суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Нагорнюка Ю.В. та Савицької Л.Й., окремих суддів апеляційного суду Житомирської області та судді апеляційного суду Вінницької області Бурденюка С.І. входить до злочинної організації, що складається з службових осіб найвищого рівня органів влади . Згадана ухвала теж наслідок моєї незгоди на рішення судді Помогаєва А.В.?
 
Як розуміти таке незряче службове недбальство з боку Вищої ради правосуддя щодо порушення суддею Помогаєвим А.В. вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», викладених мною у скарзі від 22.01.2018 року. Чому ця скарга до цього часу не розглянута (скарга від 06.06.2018 року вже розглянута)? Це якісь «зальоти» з Автоматизованою системою документообігу ВРП? Чи це корупційна складова «людського» фактору? Невже підкупили члена ВРП? Чому ВРП не реагує на систематичні порушення вимог процесуального законодавства впродовж 2015-2017 років з боку судді Помогаєва А.В. при вчиненні судочинства по справах наказового провадження (з року в рік суддя Помогаєв А.В. порушує вимоги Закону). Про це мною вказано у скарзі до ВРП від 12.11.2018 року. Про це мною згадувалось у відповідних публікаціях на сторінках Інтернету.
 
26.10.2018 року на адресу слідчого Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області скеровано повідомлення про вчинення суддею Помогаєвим А.В. кримінальних правопорушень, встановлених ст.366 та ст. 364 КК України. Це теж буде розглядатись Вищою радою правосуддя, як незгода з судовими рішеннями судді Помогаєва А.В.?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 95 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558269

Лічильник