Увійти


Кого обрали до Вищої Ради Правосуддя?

ВРПУ попередній публікації «Гвалтівники» закону в мантіях?» я згадував про обрання на посаду члена ВРП систематичного порушника Закону України «Про доступ до судових рішень» суддю апеляційного суду Харківської області Швецову Л.А., яка у 2016 році з 914 судових рішень, включених до РЕЄСТРУ тільки 178 спромоглась внести з дотриманням строків, встановлених вимогами згаданого Закону.
 
У березні поточного року XV черговим з’їздом суддів України згадана суддя була обрана членом Вищої ради правосуддя. Можемо тепер представити (я вже на собі пересвідчився), як ця особа може вершити вище правосуддя у такій поважній установі України при тому, що сама являється запеклим і системним порушником Закону, а за вчинення цих порушень мала би бути притягнутою до дисциплінарної відповідальності і звільнена з посади судді за систематичне зловживання службовим становищем та зневажливе ставлення до чинного законодавства, що є несумісним із статусом судді.

Яке моральне право має ця екс-суддя, ставши членом ВРП чинити судочинство над іншими суддями - такими самими порушниками Закону? В будь-який момент суддя, якого мають притягувати до дисциплінарної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» може заявити цьому члену ВРП (Швецовій Л.А.) - «ти сама така ж порушниця закону і, яке право маєш вимагати від мене його виконання !?». І це було б правильно згідно логіки, хоч і не правильно по суті. Ну самі подумайте - для чого порушник Закону пхається у лави вищих посадовців органів судового самоврядування? Заробітна плата (винагорода) в кілька разів вища і буде становити близько 200 000 грн. на місяць! Цей фактор важливий? Безперечно! Статус посади теж має значення ? Мабуть, що так! А які можливості відкриваються на горизонті???

Варто зауважити, що Вища рада правосуддя призначає, звільняє, карає за дисциплінарні проступки та дає дозвіл на арешт та затримання суддів. Можливо тому на чотири вакантних місця до ВРП було 34 кандидати. Так і здається, що крісло такого чиновника намазане медом? А може обклеєне купюрами вічнозеленого дерева з США? Чому такий великий конкурс? Що мотивує суддів брати участь у конкурсах на ці посади - ідея, патріотизм чи меркантильні інтереси?

На сторінках Інтернету ознайомився з інформацією, що під час згаданого з’їзду суддів України активісти громадської організації «Чесно» висловили претензії до 18 із 34 кандидатів у Вищу раду правосуддя – начебто ті заплямували свою репутацію ухваленням неправомірних рішень, зокрема, і щодо євромайданівців. А ще – деякі з цих суддів мають непрозорі статки та політично заангажоване минуле. Дійсно на сторінках Інтернету є чимало цікавої інформації на суддю Швецову Л.А. (і про будинки, і про автомобілі, і про судочинство), той хто бажає легко знайде ці відомості.

Також членом ВРП з’їзд обрав суддю Апеляційного суду Київської області Говоруху В.І., у біографії якого вказані наступні етапи кар’єрного зросту:
- навчання у Військовому Червонопрапорному інституті (1985р.), служба у військовому трибуналі Самаркандського гарнізону та Туркменського військовогo округу (1985-1993), робота на посадах судді військового суду Центрального регіону України, судді Апеляційного суду Київської області(1993-2017рр).
 
У мотиваційному листі кандидата на посаду члена ВРП від 31.01.2018 року читаємо наступне:
 
«Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним органом державної влади та суддівського самоврядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової гілки влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів та прокурорів.»
 
«… маю намір працювати у Вищій раді правосуддя для утвердження самостійності та незалежності судової гілки влади, формування професійного суддівського корпусу, а також захисту суддів і прокурорів від будь-якого тиску та іншого незаконного впливу».

Прочитавши ці рядки я вирішив переглянути досягнення цього судді в роботі на посаді у Апеляційному суді Київської області за 2017 рік, що відображені у Єдиному державному реєстрі судових рішень. За 2017 рік суддя Говоруха В.І. включив до РЕЄСТРУ 543 судових рішення, з яких 309 (58%) судових рішень включено до РЕЄСТРУ з дотриманням строків, встановлених вимогами ч.3 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень», а решту 234 судових рішення (42%) включені до РЕЄСТРУ з порушенням вимог згаданого закону.
 
Як оцінювати згадані цифри? Як на мене, пересічного громадянина, вони засвідчують систематичне зловживання суддею Говорухою В.І. своїм службовим становищем всупереч інтересам служби. Закон чітко встановив правила - вимоги: копія судового рішення направляється до РЕЄСТРУ на наступний день після ухвалення його в суді. 234 судових рішення внесені до РЕЄСТРУ з порушенням вимог цього Закону? Чому суддя Говоруха В.І. порушував ці вимоги Закону? Ким порушені ці вимоги ? Колишнім військовим юристом, генерал-майором юстиції у відставці, суддею, що мав би уособлювати дисципліну та порядок в роботі з документами, в тому числі і у питанні дотримання вимог згаданого Закону. Значить в цих порушеннях він був зацікавлений? Але викладена у мотиваційному листі Говорухи В.І. інформація про його наміри явно суперечить тим реальним відомостям, які знаходяться у РЕЄСТРІ, що свідчать про системні порушення ним вимог Закону.
 
Що випливає з викладеного? Лукавство і непорядність! Про яке утвердження самостійності і незалежності судової гілки влади та формування професійного суддівського корпусу може говорити суддя, який є «взірцем- порушником» Закону. Як ця службова особа в стінах Вищої ради правосуддя може вимагати від інших суддів доброчесності, порядності, виконання вимог Законів? У такий самий спосіб як і я, суддя-порушник промоніторить судові рішення Говорухи В.І. у Єдиному державному реєстрі судових рішень і отримає ту саму інформацію, що і я про його систематичні зловживання службовим станом і напряму може вказати на це? Яке моральне право має цей суддя чинити вище правосуддя над іншими суддями, якщо він теж є порушником Закону? А як же принципи верховенства права, рівності всіх перед законом? Може потрібно спочатку самому очиститись від того суддівського «бруду», щоб чинити справедливе судочинство над іншими суддями!!! Хіба, що суддя Говоруха В.І. мав інший намір та кінцеву мету для обрання його членом ВРП?

Викладена інформація дає мені право висловити риторичне запитання до інших (старших за стажем перебування) членів ВРП. Чому вони не провели таку саму, як і я перевірку суддів Швецової Л.А. та Говорухи В.І. і не викрили, не оприлюднили згадані порушення Закону з їх боку до голосування за їх кандидатури на з’їздi? Невже не можна було вказати цим суддям на їх правопорушення (за ними кримінальне провадження «плаче», а їх обрали членами ВРП) і підказати їм,що з такими негативними «показниками» в роботі їм не місце у цій установі. Чи може ВРП не зацікавлена у виявленні таких порушень і очищенні судової гілки влади від скомпрометованих порушників Закону? Якщо так- тоді все зрозуміло!!! Принаймні моє офіційне звернення з цього приводу до ВРП покаже «ХУ із ХУ» і засвідчить корумпованість або чесність, прозорість та відкритість цієї структури перед суспільством.

Продовження буде.
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 79 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
634
Перегляди статей
650796

Лічильник