Увійти


Свій до свого, по своє?!

СВІЙ ДО СВОГО ПО СВОЄНа сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України ознайомився із списком членів цього органу самоврядування судової гілки влади. Мене зацікавило, хто ж здійснює кваліфікаційне оцінювання суддів України, хто формує професіональний корпус суддів. Кваліфікаційна палата складається із наступних членів:

Щотка Станіслав Олексійович, Заступник Голови Комісії - голова кваліфікаційної палати.
Суддя у відставці

Устименко Валентина Євгенівна, Секретар кваліфікаційної палати
Суддя у відставці

Козлов Андрій Георгійович, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Луцюк Павло Сергійович, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Мішин Микола Іванович, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Суддя у відставці

Прилипко Сергій Миколайович, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Академік Національної академії правових наук України

Тітов Юрій Георгійович, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Суддя у відставці

Шилова Тетяна Семенівна, Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Суддя у відставці

У біографії Устименко В.Є. вказано, що у 1980 році закінчила Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е. Дзержинського. З 1980 року по 1982 рік проходила стажування у Дзержинському районному суді м. Харкова. З 1982 року по 1986 рік обіймала посаду народного судді Московського районного суду м. Харкова. З 1986 р. по 2016 р. – суддя апеляційного суду Харківської області.Рішенням XІІ позачергового з'їзду суддів України від 25 вересня 2014 року обрана членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Через Єдиний державний реєстр судових рішень встановив, що останні судові рішення, які суддя Апеляційного суду Харківської області Устименко В.Є вносила до РЕЄСТРУ датовані 2014 роком - всього внесено 156 судових ріщень.

Моніторинг дотримання вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» згаданою суддею показав наступне: 12 судових рішень внесені до РЕЄСТРУ з дотриманням вимог Закону; 144 судових рішення внесені до РЕЄСТРУ з порушенням вимог Закону, в тому числі 80 судових рішень внесені до РЕЄСТРУ у 2015 році(через рік після ухвалення в суді) та 3 судових рішення – у 2018 році (через чотири роки після ухвалення в суді).
 
Наявна інформація дає мені право задати самому собі запитання - яким чином член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (секретар кваліфікаційної палати) Устименко В.Є. з 2014 року впродовж 2015-2018 років за ЕЦП судді Апеляційного суду Харківської області Устименко В.Є. вносить судові рішення до РЕЄСТРУ? Можливо керівництво апеляційної інстанції поклали обов’язки на іншого суддю, щоб за підписом колишнього судді Устименко В.Є. направляла невнесені копії судових рішень до РЕЄСТРУ? Напрошується інше логічне запитання - Чому суддя Устименко В.Є. після обрання її членом ВККСУ не «підчистила свої хвости»?
 
Фактично вона приховала від оприлюднення згадані копії судових рішень покинувши напризволяще з цією проблемою Апеляційний суд Харківської області. 
 
За що ж така невдячність за 30 років праці у стінах згаданого Суду? А може після обрання на високу посаду Устименко В.Є. прониклася думкою- «не царське діло члену ВККСУ вносити судові рішення до РЕЄСТРУ»? Але й це ще не всі «гріхи» Устименко В.Є на посаді судді. Детальне ознайомлення із кожним згаданим судовим рішенням показало, що по 59 судових рішеннях суддя внесла до РЕЄСТРУ відомості щодо дат їх ухвалення, які не відповідають дійсності. Наприклад:
  • Ухвала р.н. 36548734 направлена до РЕЄСТРУ датою ухвалення- 08.01.2014 року, хоч фактично у тексті цього судового рішення фігурує дата ухвалення - 24.12.2013 року;
  • Ухвала р.н.36548742 направлена до РЕЄСТРУ датою ухвалення- 08.01.2014 року, хоч фактично у тексті цього судового рішення фігурує дата ухвалення - 17.12.2013 року(таких фальсифікацій 59).

Це суддя Устименко В.Є у 2014 році таким чином «підганяла» дати ухвалення під вимоги Закону (щоб виглядало ніби дата направлення судового рішення до РЕЄСТРУ вписувалась у вимоги Закону і не перевищувала строку в один день після ухвалення судового рішення в суді). Як можна назвати такі дії службової особи? Або службове недбальство, або службове підроблення вкупі із зловживанням службовим становищем? Кримінал на криміналі. Але це ж вчинила суддя, яка невдовзі була обрана членом ВККСУ? Мені, навіть якось незручно за цю посадову особу!!! Мабуть має нагороди, звання і т.п.? А по суті – вчинила протиправні (злочинні) дії.

А тепер накладемо на ці дії члена ВККСУ Устименко В.Є. проведення кваліфікаційного оцінювання згаданою палатою судді Харківського апеляційного суду Швецової Л.А. (колеги по цеху - яка у березні 2018 року обрана членом ВРП).
 
Під час проведеного кваліфікаційного оцінювання суддя Швецова Л.А. рішенням ВККСУ від 27.07.2017 року визнана такою, що підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду. І це при тому, що ця службова особа впродовж 2016-2017 років систематично порушувала вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень». Про це мною детально описано у недавній публікації під назвою «Слабо члену Вищої ради правосуддя» відповідати перед Законом»? Нагадаю лише один штрих із згаданих відомостей - з 1439 судових рішень, включених до РЕЄСТРУ у 2017 році - 937 судових рішень суддя Швецова Л.А. включила до РЕЄСТРУ з порушенням вимог згаданого Закону, а у 2016 році - 80% судових рішень включено до РЕЄСТРУ з порушеннями чинного законодавства.

Ось і виникає цікава ситуація. Дві колеги з одного суддівського цеху- Апеляційного суду Харківської області. Поможе одна іншій, чи ні? Хіба, рука руку не миє? Одна вже тривалий час (два роки) працює у ВККСУ. А друга тільки збирається скочити до ВРП. Бракує одного –відповідного кваліфікаційного оцінювання. Хіба це проблема для двох суддів – вихідців з одного суду? Жодних проблем немає! І суддя Швецова Л.А. - систематична порушниця Закону, яка у відповідності до всіх вимог чинного законодавства мала би вилетіти за межі судової гілки влади з «тріском» (відкриттям кримінального провадження або притягненням до дисциплінарної відповідальності із звільненням з посади судді) легко проходить кваліфікаційне оцінювання (мабуть постаралась колега) і підтвердила здатність здійснення правосуддя (щоб привнести свої навики порушень Закону у Верховний Суд). А, як може порушниця Закону Устименко В.Є. не допомогти такій самі порушниці Закону судді Швецовій Л.А.?
 
«Яке їхало - таке й здибало»,
«Свій до свого, по своє»,
так кажуть люди. А в наш час це є прикладом «дрімучої» корупції у судовій гілці влади.

Виникає запитання до членів ВККСУ. А хто ж буде пильнувати дотримання вимог Закону, шановні? Чому пан Козьяков С.Ю. не пильнує цієї роботи? Чи може кваліфікаційна палата стала «підсліпкуватою» на час проведення кваліфікаційного оцінювання судді Швецової Л.А. в силу «певних» обставин? Як інакше пояснити зловживання службовим становищем з боку членів ВККСУ, що не звернули увагу на такі кричущі факти порушень Закону з боку судді Швецової Л.А.? Чи, для членів ВККСУ порушення суддею Швецовою Л.А. впродовж 2016-2017 років вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» не є предметом кваліфікаційного оцінювання?

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 298 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
709698

Лічильник