Увійти


Скільки коштує сумлінність, чесність і неупередженість члена ВРП (частина друга)?

Скільки коштує сумлінність чесність і неупередженість члена ВРП частина друга05.05.2019 року у відповідності до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та на підставі п.2 ч.1 ст.106 цього ж Закону на адресу Вищої ради правосуддя скерував скаргу, щодо дисциплінарного проступку судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна Маркіяна Леоновича, вчиненого ним при розгляді кримінальної справи № 446/661/17. Суддею Самсіним М.Л. вчинено дії щодо «безпідставного затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень».
 
При розгляді згаданої справи суддя Самсін М.Л. порушив вимоги ч.3 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень» і направив судові рішення до РЕЄСТРУ з порушенням встановлених строків від одного місяця до двох місяців. Згаданою скаргою просив притягнути суддю Самсіна М.Л. до дисциплінарної відповідальності.
 
За вих.№ 4007/0/18-19 від 04.06.2019 року на мою адресу скерована ухвала члена Вищої ради правосуддя Шапрана Віктора Валентиновича за наслідком попередньої перевірки дисциплінарної скарги стосовно згаданого судді, якою залишено її без розгляду та повернуто скаржнику.
 
Що ж стало причиною повернення скарги, чому цей член ВРП відмовив у розгляді скарги, якими підставами він керувався.
 
Читаємо мотивацію Шапрана В.В.:
 
«Пунктом 13 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 року № 740 передбачено, що електронні копії судових рішень надсилаються суддею або відповідальною особою апарату суду не пізніше наступного дня після ухвалення судового рішення або виготовлення його повного тексту».
«Для встановлення відомостей про ознаки дисциплінарного проступку важливо констатувати очевидну безпідставність недотримання строків виготовлення судового рішення. Сам лише факт недотримання строку встановленого законом для виготовлення повного тексту судового рішення не може автоматично свідчити про наявність підстави для дисциплінарної відповідальності судді».
«Для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту несвоєчасного виконання обов’язкових дій, а важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов’язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків. Значення мають юридичний зміст, значимість, тривалість та межі бездіяльності, фактичні підстави її припинення, а також шкідливість бездіяльності для прав та інтересів особи».
 
«За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, за період з 01 липня 2017 року по 31 січня 2019 року суддею Самсіним М.Л. прийнято близько 1864 судових рішення (ухвали, постанови, рішення, вироки).
 
Відповідно до статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності у випадку допущення умисного або внаслідок недбалості порушення, проте, в даному конкретному випадку автором скарги не зазначено фактичних даних на підтвердження вчинення суддею Самсіним М.Л. умисних, чи внаслідок недбалості дій щодо несвоєчасності надання копій ухвал… для їх внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень.
 
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарна скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику, якщо вона не містить посилання на фактичні дані (свідчення, докази) щодо дисциплінарного проступку судді».
 
Отже, як вбачається із згаданої ухвали член Вищої ради правосуддя вважає, що надані мною копії судових рішень по справі № 446/661/17, які оприлюднені у Єдиному державному реєстрі судових рішень, на які я посилався у своїй скарзі не є фактичними даними і доказами дисциплінарного проступку судді Самсіна М.Л. Тоді в мене напрошується запитання до цього високо посадовця наступного змісту: Якщо копія судового рішення не є доказом, то яке Ви шановні члени ВРП маєте право посилатись у Ваших ухвалах та рішеннях на дані з РЕЄСТРУ? Хто дав право цьому чиновнику писати такі дурниці у офіційних документах ВРП? Які, ще повинні бути свідчення та докази, якщо відомості внесені до РЕЄСТРУ про порушення суддею строків надсилання копії судового рішення є офіційними? Чи для члена ВРП Шапрана В.В. відомості з РЕЄСТРУ є незаконними? Мабуть, на члена ВРП Шапрана В.В. негативно впливає спека, яка триває в Україні?
 
Продовжуючи дослідження незаконної ухвали п.Шапрана В.В. дозволю собі зауважити, що згаданий член Вищої ради правосуддя вніс у текст ухвали відомості, що не відповідають дійсності, адже в ухвалі він зазначив, що за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, за період з 01.07.2017 року по 31 січня 2019 року, суддею Самсіним М.Л. прийнято близько 1 864 судових рішення. Чому, цей посадовець у тексті ухвали вживає слово "близько". Згаданий РЕЄСТР не видає інформації про кількість судових рішень із словом «близько»- це блуд пана Шапрана В.В. і такої кількості судових рішень за вказаний період часу суддя Самсін М.Л. не ухвалював. Мною перевірено і встановлено, що станом на дату написання цієї публікації суддя Самсін М.Л. вніс до РЕЄСТРУ 2052 судових рішення, ухвалених ним за вказаний проміжок часу. Чому член ВРП Шапран В.В. вніс у офіційний документ відомості, що не відповідають дійсності? Для чого він хотів мене обдурити?

Щоб приховати від притягнення до дисциплінарної відповідальності суддю Самсіна М.Л. член ВРП вдався до маніпуляцій із наданою інформацією, посилаючись на відсутність даних щодо умисності та недбалості судді Самсіна М.Л. при роботі з надсиланням копій судових рішень до РЕЄСТРУ.
 
Щоб отримати справжню картину умисних дій або недбалості судді Самсіна М.Л. члену Вищої ради правосуддя Шапрану В.В. бракнуло (мабуть він не був зацікавлений встановлювати фактичну картину порушень) через РЕЄСТР зробити перевірку кількості направлених цим суддею судових рішень у інші роки, наприклад:
 
 1. У 2012 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 288 судових рішень, з яких 2 судових рішення направлено до РЕЄСТРУ у 2013 році, 142 судових рішення у 2016 році, 130 судових рішень у 2017 році та 12 судових рішень у 2019 році. Чи, може уявити пан Шапран В.В. кількість ще невнесених суддею Самсіним М.Л. до РЕЄСТРУ судових рішень за 2012 рік, адже у 2017 році цей суддя постановив 1807 судових рішень? Невже у 2012 році він постановив тільки 288 судових рішень? А, скільки ще приховано суддею Самсіним М.Л. від направлення до РЕЄСТРУ судових рішень за 2010 та 2011 роки?
 2. У 2013 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 376 судових рішень, з яких 270 судових рішень направлено до РЕЄСТРУ у 2017 році, та 72 судових рішення – у 2019 році;
 3. У 2014 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 995 судових рішень, з яких 57 судових рішень направлено до РЕЄСТРУ у 2015 році, 146 судових рішень – у 2016 році, 398 судових рішень- у 2017 році, 1 судове рішення у 2018 році та 23 судових рішення у 2019 році.
 4. У 2015 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 581 судове рішення, з яких 58 направлено до РЕЄСТРУ у 2016 році, 62 судових рішення – у 2017 році, 5 судових рішень у 2018 році, 5 судових рішень у 2019 році;
 5. У 2016 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 1070 судових рішень, з яких 286 направлено до РЕЄСТРУ у 2017 році, 2 судових рішення – у 2018 році, 13 судових рішень- у 2019 році;
 6. У 2017 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 1807 судових рішень, з яких 206 направлено до РЕЄСТРУ у 2018 році, 98 судових рішень – у 2019 році.
 7. У 2018 році суддя Самсін М.Л. ухвалив 1027 судових рішень, з яких 140 направлено до РЕЄСТРУ у 2019 рік.
 
Мабуть, більш точних характеризуючих даних, щодо бездіяльності судді Самсіна М.Л. важко знайти з інших відкритих джерел, а згадана інформація є офіційним доказом і фактичними даними, щодо умисності його дій та недбалого ставлення до своїх обов’язків. Чи , пану Шапрану В.В. цих даних замало? Можливо, пан Шапран В.В. у такий спосіб віддячує Самсіну М.Л. за те, що проходив і пройшов кваліфікаційне оцінювання у ВККСУ перед призначенням у 2008 році на посаду судді до Київського апеляційного господарського суду(ВККСУ на той час очолював Самсін І.Л. , брат судді Самсіна М.Л.) ? Але, міг і не пройти. Чому? Тому, що ще у 2008 році, перебуваючи на посаді судді Дніпровського районного суду м. Києва Шапран В.В. навчився порушувати вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень» і місяцями міг не вносити копії судових рішень до РЕЄСТРУ. ВККСУ мала би зреагувати на такого порушника Закону і не допустити його призначення на посаду судді Київського апеляційного господарського суду за вказані порушення, щоб він потім і у цьому суді не продовжував вчиняти порушення Закону, а потім- не привніс їх до ВРП. Чому ВККСУ не зреагувала відповідним чином, чому пропустила порушника Закону на інший рівень судочинства?
 
Хочу зауважити, ще одну обставину, яка на мою думку свідчить про упереджене ставлення члена ВРП до розгляду моєї скарги. У згаданій ухвалі Шапран В.В. вказав, що «відповідно до протоколу автоматизованого розподілу матеріалу від 10.05.2019 року вказану дисциплінарну скаргу передано члену ВРП Шапрану В.В. для попередньої перевірки». Ст.43 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначений порядок попередньої перевірки дисциплінарної скарги, в тому числі перевірки на відповідність вимогам закону.
 
Проведена мною перевірка дат направлення «дуже бородатих» судових рішень суддею Самсіним М.Л. у поточному році показала, що майже всі були направлені до РЕЄСТРУ 23 та 30 травня 2019 року . Вказане, дає мені підстави підозрювати члена Вищої ради правосуддя Шапрана В.В. в тому, що він, отримавши мою скаргу попередив суддю Самсіна М.Л. про її наявність, внаслідок чого і були активізовані дії останнього , щоб «зачищати свої хвости». Що, це може означати? Корупцію! Мені видається, що така «благодійність» з боку Шапрана В.В. має матеріальне підгрунтя . Але, це все є тільки моїми припущеннями, які грунтуються на наявній інформації, щодо незаконних дій службової особи.
 
Наведена інформація явно засвідчує систематичність порушень вимог Закону з боку судді Самсіна М.Л., про що мною вже десятки разів описано у публікаціях в Інтернеті та зверненнях не тільки до ВККСУ та ВРП, але й до прокурорів різних рівнів, МВС, СБУ, ВРУ та адміністрації президента України. Тому, посилання члена ВРП Шапрана В.В. в ухвалі на відсутність в діях судді Самсіна М.Л. умисності та недбалості, надання недостовірної інформації про кількість ухвалених судових рішень суддею Самсіним М.Л. є лукавством та зловживанням службовим становищемз боку члена ВРП і свідчить про намагання цього державного службовця приховати цього суддю від притягнення до відповідальності, що дає підстави стверджувати про наявність у його діях ознак кримінальних правопорушень, встановлених ст.ст.366 та 364 КК України.
 
Виявлені обставини, вчинення членом ВРП згаданих порушень Закону спонукали мене перевірити виконання самим Шапраном В.В. вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» під час перебування на посаді судді Київського апеляційного господарського суду у 2016 році. За даним РЕЄСТРУ суддя Шапран В.В. у 2016 році постановив 491 судове рішення, які внесені до РЕЄСТРУ. Перевірка першої сотні судових рішень показала, що тільки 9 судових рішень направлені до РЕЄСТРУ з дотриманням вимог ч.3 ст.3 Закону, а решта 91 судове рішення- з порушенням строків, встановлених Законом. Про, що можна говорити з цим паном на цю тему? Він сам перебуваючи на посадах судді різних судів став злісним порушником Закону і з позиції члена ВРП продовжує порушувати Закон, але вже на іншому рівні, «формуючи корпус високопрофесійних суддів». Перевірка 91 судового рішення (постановлених суддею Шапраном В.В. у останні місяці 2016 року) показала, що 46 судових рішень направлено до РЕЄСТРУ з порушенням згаданих вимог. То ж, як можна називати суддю Шапрана В.В.- порушник Закону, який проник( був обраний) у члени ВРП і з позицій цього органу приймає незаконні рішення на користь таких самих, як і він в минулому, порушників закону? Чи на користь Україні така діяльність пана Шапрана В.В.? Чи, можуть такі дії наносити шкоду інтересам України? Ці питання я адресую адміністрації Президента України, адже своїми незаконними діями член ВРП Шапран В.В. порушив і мої конституційні права та свободи.
 
Ст.24 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлює підстави для звільнення з посади члена Вищої ради правосуддя, в тому числі:
 
«за грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісними зі статусом члена ВРП або виявило його невідповідність займаній посаді, допущення поведінки, що підриває авторитет та суспільну довіру до правосуддя та судової влади».
 
Невже викладені мною відомості про незаконні дії члена ВРП Шапрана В.В. будуть сприяти підвищенню авторитету судової гілки влади? Чи , вони свідчать про допущення ним поведінки, що підриває авторитет та суспільну довіру до правосуддя?
 
Враховуючи викладені відомості у першій та другій частині цієї публікації звертаюсь до керівництва Вищої ради правосуддя у відповідності до вимог Закону розпочати процедуру звільнення Шапрана В.В. з займаної посади члена ради.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684283

Лічильник