Увійти


Член вищої ради правосуддя - порушник закону?

Член вищої ради правосуддя порушник законуВ кінці березня п.р. була оприлюднена публікація під назвою «ВРП, «хроніки» та рецидиви суду»?, у якій згадувалось про обставини не розгляду моєї скарги на незаконні дії судді Кам’янка-Бузького районного суду Бакай І.А. членом ВРП Прудивусом О.В.
 
Оскільки мої скарги на суддів Кам’янка-Бузького районного суду торкаються в основному питань порушення вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» в мене виникла необхідність перевірити, а як дотримувався вимог цього Закону член ВРП Прудивус О.В. , перебуваючи на посаді судді та голови Запорізького окружного адміністративного суду.
 
З біографічних даних члена ВРП Прудивуса О.В. вбачається, що він з 2007 року по кінець 2018 року очолював згадану судову установу. Через Єдиний державний реєстр судових рішень встановлено, що у 2018 році ним ухвалено та внесено до РЕЄСТРУ 425 судових рішень, з яких мною опрацьовано 400 судових рішень. Внаслідок проведеної роботи можна констатувати, що на посаді голови згаданого суду Прудивус О.В. систематично зловживав службовим становищем та порушував строки направлення електронних копій судових рішень до РЕЄСТРУ, які встановлені вимогами ч.3 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень».
 
Для підтвердження викладеної інформації наведу такі цифри:
 • Із 400 судових рішень за 2018 рік тільки 110 судових рішень направлені до РЕЄСТРУ у строки встановлені Законом, а решту 290 судових рішень суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прудивус О.В. направив до РЕЄСТРУ з порушенням вимог Закону.
Згадана кількість порушень Закону становить 72 % від загальної кількості перевірених судових рішень. Мало це, чи багато? Якщо брати за основу вимоги Закону- це свідчення системного нехтування своїми службовими обов’язками (читай службове недбальство або зловживання службовим становищем) та порушення вимог Закону.
 
Чи може така особа, що впродовж багатьох років систематично порушувала Закон, перебуваючи на посаді члена ВРП, вбачати в аналогічних діях інших суддів порушення Закону? Мабуть, що у Прудивуса О.В. виробився «імунітет» до згаданого Закону і він його сприймає, як папірець, на який не потрібно звертати увагу.
 
Тільки за те, що він у 2018 році 290 разів порушив Закон України «Про доступ до судових рішень» його не мали би прийняти на посаду члена Вищої ради правосуддя. Ну, як він може викривати порушників-суддів згаданого Закону, якщо сам є затятим порушником?

Щоб встановити причини порушень Закону з боку голови Запорізького окружного адміністративного суду Прудивуса О.В. під час його перебування на посаді, 28.03.2020 року звернувся до цього Суду із відповідним запитом на інформацію. Вже минули (10 робочих днів з часу отримання судом запиту) строки, встановлені Законом для надання відповіді на запит, а відповіді на поставлені питання я не отримав. Складається враження, що Суд до цього часу знаходиться під впливом Прудивуса О.В. і не знає, яку інформацію надавати на запит стосовно колишнього «шефа».

Вказані відомості про порушення Закону Прудивусом О.В. викликали в мене відчуття , щодо не доброчесності згаданого посадовця.
 
На сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України ознайомився із досьє № 01125 судді Прудивуса О.В. і поцікавився, коли та яку перепідготовку проходив суддя за час перебування на посаді у Запорізькому окружному адміністративному суді. У анкеті суддя Прудивус О.В. вказав, що:
 • з 03.07.2013 року по 04.07.2013 року проходив навчання суддів на семінарі на тему: «Застосування КонвенціЇ про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини»;
 • 27.03.2018 року проходив навчання на семінарі на тему: «Суд і медітація.Можливості та перспективи».
За час перебування на навчанні суддя Прудивус О.В. отримав відповідні сертифікати, копії яких знаходяться у його досьє, що свідчить про перебування судді на навчанні у вказані дати.
 
Через Єдиний державний реєстр судових рішень отримав відомості, що у вказані дати перебування судді Прудивуса О.В. на навчанні він ухвалював судові рішення у Запорізькому окружному адміністративному суді, зокрема:
 • 03.07.2013 року постановив дві ухвали у справі № 808-2931-13, а 04.07.2013 року – 5 ухвал у справах №№ 808/4960,5956,5909,5938/13 та 808/9577/12;
 • 27.03.2018 року ухвалив два судових рішення- ухвалу у справі № 808/2738/17 та рішення суду у справі № 808/3212/17.
 
Виникає запитання, як міг суддя Прудивус О.В. одночасно бути на навчанні та проводити судочинство? Не міг же він розділитись на дві частини? Напрошується висновок про те, що у вказаних відомостях містяться неправдиві дані- або суддя не був на навчанні, або суддя не ухвалював судові рішення у вказані дати. Це ознака доброчесності?

Але у своїй анкеті від 29.03.2018 року суддя Прудивус О.В. власноручним підписом підтвердив правдивість і точність, повноту і достовірність викладеної інформації. Значить, якась інформація є неправдивою, неточною, неповною, недостовірною? Хто ж у ВККСУ перевіряв цю інформацію у досьє? Чи, може ніхто її не перевіряв? Тоді, для чого ці всі досьє, оцінювання, бали, рейтинги? Окозамилювання, «лохотрон» під назвою судова реформа? Це у такий спосіб формується професійний корпус суддів?
 
Ну і, як може така службова особа чинити справедливе правосуддя у такій поважній установі? Він же сам є порушником Закону? Чи може це не є порушеннями? Можливо, це просто помилки, описки? Можливо я упереджено ставлюсь до виявлених порушень Закону? Спишемо на неуважність судді та члена ВРП? Тоді, для чого потрібна взагалі ця інституція під назвою «Вища рада правосуддя», якщо у цій раді працюють правопорушники?
 
Суддів- порушників Закону Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіна М.Л. та Бакай І.А. систематично захищають, приховують від притягнення до відповідальності такі самі порушники Закону, які переодягнулись у мантію членів ВРП. Тільки викладена інформація(а скільки її ще є?) про порушення Закону з боку судді, члена ВРП Прудивуса О.В. є підставою для звернення до правоохоронних органів із заявою про вчинення ним кримінального правопорушення за ознаками ст.364 КК України. Якщо не припинити порушення Закону з боку члена ВРП Прудивуса О.В. – він може ще багато наробити інших порушень?
 
Як зреагує на цю публікацію керівництво ВРП? Як завжди?
Продовження на цю тему читайте у наступних публікаціях.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 75 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693168

Лічильник