Увійти


ВККСУ дає високу оцінку порушнику закону?

ВРП
Читаю черговий мотиваційний лист кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя - судді Голосіївського районного суду м.Києва Дмитрук Наталії Юріївни. Зокрема вона вказала наступне:
 
«Ми будуємо Україну майбутнього-правову, соціальну, справедливу,привабливу. Одним з найважливіших етапів на цьому шляху є формування незалежної судової гілки влади, що на мій погляд є найважливішим механізмом утвердження верховенства права».
«Я маю стаж професійної діяльності у сфері права більше 15 років, з них 10- безпосередньо суддею». 
«Про мою професійну та особисту компетентність свідчать результати кваліфікаційного оцінювання. « Кандидатка демонструє високий рівень відповідальності в роботі. Вона характеризується як старанна, вибаглива і методична особистість, яка водночас є рішучою…. Є відповідальною, рішучою, демонструє стійку мотивацію. Не схильна до контпродуктивних дій та зловживань по роботі. Керується нормами моралі та загальноприйнятими правтилами, є порядною та чесною особою».
Ось такі позитивні характеризуючи відомості ВККСУ надала судді Дмитрук Н.Ю. за наслідком кваліфікаційного оцінювання.
 
До Єдиного державного реєстру судових рішень згадана суддя останній раз вносила копії судових рішень у 2016 році, всього 180 судових рішень. Тож провів моніторинг виконання суддею Дмитрук Н.Ю. вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» за 2016 рік. Проведена робота засвідчує «професійність, компетентність, високу відповідальність, старанність та відсутність зловживань по роботі» якраз у протилежному напрямку: непрофесійність, некомпетентність, безвідповідальність, розхлябаність та зловживання своїм службовим становищем . Із згаданих 180 судових рішень за 2016 рік суддя Дмитрук Н.Ю. спромоглась з дотриманням вимог згаданого Закону внести до РЕЄСТРУ тільки 42 судових рішення (23% від згаданої кількості), а решту 138 судових рішень внесла з порушеннями вимог згаданого Закону, причому десятки судових рішень місяцями не вносились до РЕЄСТРУ(в тому числі реєстраційні номера судових рішень №№ 57660449, 57520912, 57520969, 57520985, 61566827, 61826157, 59339570).
 
Сподіваючись, що згадана суддя «скотилась» до порушень Закону тільки у 2016 році, вирішив перевірити стан дотримання нею вимог Закону у 2015 році. Всього за 2015 рік нею внесено до РЕЄСТРУ 767 судових рішень. Вибірковий моніторинг першої та останньої сотні судових рішень за 2015 рік показав наступні відомості:
 
  • із перших 100 судових рішень, включених до РЕЄСТРУ тільки 4 судових рішення внесені у відповідності до вимог Закону- на наступний день після ухвалення судового рішення у суді), а решту 96 судових рішень з порушеннями згаданих вимог, причому «наплювательське» відношення до згаданих вимог вона демонструвала частіше і набагато довше- до десяти місяців судові рішення приховувались від оприлюднення і до РЕЄСТРУ не вносились ;
  • із останніх 67 судових рішень, внесених суддею Дмитрук Н.Ю до РЕЄСТРУ в кінці 2015 року теж тільки 4 внесені з дотриманням вимог Закону.
Сотні судових рішень вносяться до РЕЄСТРУ з порушенням вимог Закону. Це вже навіть не рецидив (повторення), а сама звичана системність. Тобто, у судовій гілці влади створена корупційна система порушень вимог Закону України «Про доступ досудових рішень» та кругової поруки (приховування, ухилення) від відповідальності за ці порушення. «Коньок» (верхівка) даху цього «кришування» є Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів України. 

Прикладом є ось ця вельмишановна пані суддя (професійний юрист з високою компетентністю) «відповідально» впродовж кількох років систематично не виконувала своїх службових обов’язків, покладених на неї згаданими Законами та нормативними актами ДСА України та Ради суддів України(на виконання вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), а ВРП та ВККСУ надають їй високу оцінку її «професійним якостям та особистій компетенції». Сама «фішка» полягає у тому, що ці позитивні характеризуючі відомості на суддю Дмитрук Н.Ю. надала Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Як таке може бути? Невже у ВККСУ не вважають за порушення вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень»? А може таку позитивну характеристику згадана суддя отримала за гроші (заплатила за кваліфікаційне оцінювання)? А може ВККСУ і не перевіряла знання та дотримання згаданою суддею вимог Закону України «Про доступ до судових рішень»? Але ж я (пересічний громадянин) перевірив і виявив ці факти? Чому ж не звертає на ці кричущі порушення ВККСУ? Може ВККСУ «кришує» таких порушників? Може це встановлена у ВККСУ схема отримання додаткових заробітків (вимагання грошей з порушників –суддів)? Цікаво знати, хто ж це надав і підписався у ВККСУ під такою високопозитивною характеристикою судді Дмитрук Н.Ю. , яка не відповідає дійсності? Чи не є це ознакою кримінального правопорушення , встановленого ст.366 КК України (службове підроблення)?

А, як себе позиціонує сама суддя Дмитрук Н.Ю., надаючи до Вищої ради правосуддя такі документи, пишучи згадані у мотиваційному листі рядки про свій високо професіоналізм та компетентність вкупі з порядністю та чесністю? Невже у цієї посадової особи ніколи не виникало почуття сорому за вчинене лукавство-обман тисяч громадян України-користувачів РЕЄСТРУ? Невже щоденне нехтування вимогами цього Закону настільки притупило людські моральні якості та принципи в поведінці цієї судді, що вона навіть не замислюється над тим, що чинить порушення Закону на шкоду інтересам не тільки судової гілки влади, але й простих громадян, порушуючи їх права та свободи? А де ж в нашому випадку знаходиться принцип верховенства права? Куди заховала його (…) кандидатка до ВРП ? Куди заховала професійну етику судді? Знову звертаюсь до вимог ст.106 та ст.109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» - є всі підстави для притягнення судді Дмтрук Н.Ю. до дисциплінарної відповідальності. Як на це буде реагувати Вища рада правосуддя? Чи теж «плюне» в сторону Закону і з радістю прийме в свої обійми ще одного суддю-порушника? То ж напрошується питання - чи відповідає кандидат у члени ВРП Дмитрук Н.Ю. тим критеріям, які повинні бути притаманні цій посадовій особі? Як на мені, ні. Але, зрештою , до цього процесу я не маю доступу!!!
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 96 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558269

Лічильник