Увійти


Ворон воронові ока не виклює!?

ВРПУ списку членів Вищої ради правосуддя вказано, що секретарем Третьої Дисциплінарної палати є Мамонтова Ірина Юріївна (має другий кваліфікаційний клас, у 2010-2014 роках обіймала посаду голови Оболонського районного суду м.Києва, призначена членом Вищої ради юстиції 19.05.2015 року.
 
Прошу звернути увагу на дату призначення Мамонтової І.Ю. на цю посаду, адже з цього часу припинилась її кар’єра судді.
Враховуючи виявлені факти порушень чинного законодавства збоку колишніх суддів- заново обраних членів Вищої ради правосуддя вирішив поцікавитись, як у минулому чинила судочинство голова Оболонського районного суду м. Києва Мамонтова І.Ю.
 
У Єдиному державному реєстрі судових рішень зафіксовані наступні цифри:
 
 • За 2011 рік суддя Мамонтова І.Ю. ухвалила та включила до РЕЄСТРУ 390 судових рішень;
 • За 2012 рік- 86 судових рішень;
 • За 2013 рік – 4 судових рішення;
 • За 2014 рік- 0 судових рішень; 
 • За 2015 рік-135 судових рішень?
 
Здійснюючи моніторинг перших двох сотень судових рішень за 2011 рік встановив наступне:
 
 • З дотриманням вимог Закону України (Правил ведення РЕЄСТРУ) «Про доступ до судових рішень» включено всього 12 судових рішень;
 • З порушенням вимог Закону до РЕЄСТРУ включено 188 судових рішень (94%);
 • З 200 судових рішень до цього часу 19 приховано від оприлюднення на підставі ч.7 згаданого Закону( обмежувальний строк давно минув, а судові рішення не оприлюднені).
 
Але найголовніше порушення судді Мамонтової І.Ю. полягає у тому, що вона навмисно до РЕЄСТРУ вносила відомості, які не відповідають дійсності (48 таких судових рішень).
 
Характерний приклад: у РЕЄСТРІ з датою ухвалення 09.02.3011 року числиться 20 судових рішень по кримінальних справах(вироки, ухвали), при ознайомленні із текстами згаданих судових рішень встановлено, що вони ухвалені зовсім іншими датами (починаючи від 04.01.2011 року до 01.02.2011 року). Крім того, всі згадані судові рішення направлені до РЕЄСТРУ однією датою- 30.11.2015 року( після чотирьох років приховування від оприлюднення). Про умисність таких дій свідчить те, що такі дії суддя Мамонтова І.Ю. вчиняла впродовж всього року за своїм ЕЦП. І це ще не все. Виникає логічне запитання, у який спосіб член Вищої ради юстиції Мамонтова І.Ю. могла у листопаді 2015 року направляти копії судових рішень судді Оболонського районного суду м.Києва Мамонтової І.Ю. до РЕЄСТРУ? Вона вже не працювала у суді!!! Це х то ж вчинив такі незаконні акції? Чи може Оболонський районний суд м.Києва «хвости» члена ВРЮ підчищав? Тоді напрошується питання інше. Чому суддя Мамонтова І.Ю. впродовж чотирьох років не виконувала своїх посадових обов’язків і не направляла судові рішення за 2011 рік до РЕЄСТРУ? Чи призначення на посаду члена ВРЮ запаморочило голову і вона від радості забула всі свої попередні обов’язки?
 
У 2012 році суддя Мамонтова І.Ю. вже тільки 28 судових рішень(з 86) включила до РЕЄСТРУ з дотриманням вимог Закону, а решту(70%) з порушенням вимог Закону, причому три судових рішення (№№ 41722699 , 41722881, 50361270) включені до РЕЄСТРУ у 2014 та 2015 роках.
 
У 2014 році суддя Мамонтова І.Ю. ухвалила та включила до РЕЄСТРУ всього 4 судових рішення, з яких три (№№ 32801537, 32801410, 32890259), в тому числі дві ухвали та вирок по справі № 1-83/12 не оприлюднені у РЕЄСТРІ до цього часу, посилаючись на вимогу ст.7 Закону. У оприлюднених «папірцях» зазначено, що кримінальна справа має категорію: Злочини проти волі, честі та гідності особи. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини. Що ж це за судові рішення, які приховуються до цього часу від оприлюднення суддею(членом ВРП) Мамонтовою І.Ю.? Може так треба?
 
Моніторинг судових рішень судді Мамонтової І.Ю. за 2015 рік взагалі показав загадкові цифри. Так. станом на 19.06.2018 року у РЕЄСТРІ числилось 134 судових рішення судді Оболонського районного суду м.Києва Мамонтової І.Ю., а станом на 11.12.2018 року вже-135 судових рішень. Знову виникає питання, яким чином член Вищої ради правосуддя Мамонтова І.Ю. незаконно «проникає» до РЕЄСТРУ у вигляді судді Оболонського районного суду м.Києва? Що вона забула зробити у РЕЄСТРІ за 2015 рік? Для чого вона через три роки внесла до РЕЄСТРУ одне судове рішення за 2015 рік? Продовжуючи оприлюднення показників діяльності судді Мамонтової І.Ю. за 2015 рік хочу зауважити, що із згаданих 135 судових рішень з порушенням вимог Закону до РЕЄСТРУ включено 57 судових рішень, а з дотриманням вимог Закону- 78 судових рішень. Тобто, можна констатувати, що жодних позитивних змін з 2011 року у ставленні до виконання вимог згаданого Закону збоку судді Мамонтової І.Ю. не відбулось. Крім того, знову встановлені факти внесення до РЕЄСТРУ відомостей, які не відповідають дійсності, щодо дат ухвалення судових рішень (таких виявилось 41 судове рішення), знову три судові рішення (категорія- крадіжка, вироки по справах № 756/1322/15 та №756/1320/15) до цього часу не оприлюднені у РЕЄСТРІ, хоч у відповідності до вимог ст.7 Закону не оприлюднюються тільки відомості, що можуть ідентифікувати фізичну особу, а не судове рішення в цілому.
 
Стосовно внесення суддею Мамонтовою І.Ю. до РЕЄСТРУ відомостей, які не відповідають дійсності (дати ухвалення судових рішень) хочу нагадати читачам, що точно таку саму «хворобу» мала суддя апеляційного суду Харківської області Устимено В.Є. (читай публікацію під назвою «Свій до свого-по своє?!»), що теж вносила судові рішення до РЕЄСТРУ іншими датами ухвалення, ніж фактично, вказаними у текстах судових рішень. То може це секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Устименко В.Є., навчившись таких «премудростей» відповідним чином застосовує їх на практиці і сприяє іншим таким самим «мудрогеликам»-порушникам Закону у отриманні відповідних кваліфікаційних класів?
 
Ознайомлення із текстами згаданих вироків показало, що у оприлюднених документах зазначено наступне: «Інформація заборонена для оприлюднення згідно з п.4 ч.1 ст.7 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Надіслано судом 09.02.2015 року. Зареєстровано 09.02.2015 року. Оприлюднено- 12.10.2018 року. Ознаймившись із згаданими судовими рішеннями я так і не зрозумів, чому вироки по цих справах до цього часу не оприлюднені, хоч вказано, що оприлюднені 12.10.2018 року. Чому три роки (з 2015 року) ці судові рішення взагалі до РЕЄСТРУ не вносились ? Яке відношення до приховування від оприлюднення та невнесення до РЕЄСТРУ має член ВРП Мамонтова І.Ю.?
 
Отож, вимальовується негарна картина, у якій головною дійовою особою є колишня суддя Мамонтова І.Ю.- «запекла» порушниця вимог Закону України «Про доступ до судових рішень», що систематично порушувала цей Закон , зловживаючи своїм службовим становищем на шкоду інтересам служби. Вона не тільки з порушенням строків, встановлених Законом вносила судові рішення до РЕЄСТРУ, вона ще й вносила до РЕЄСТРУ відомості щодо дат ухвалення судових рішень, що не відповідають дійсності(цілий букет порушень чинного законодавства). За свої незаконні дії вона не понесла жодного покарання, тому можна припустити, що це наддало їй впевненості на майбутнє. Ось ця порушниця Закону- тепер, як «кваліфікований» спеціаліст другого класу в числі інших порушників Закону- членів ВРП перевіряє скарги на суддів, в тому числі і ті, які стосуються порушень вимог Закону України «Про доступ до судових рішень».
 
Чи будуть такі перевірки мати відповідний вплив на суддів, якщо судді знають , що член ВРП «такий самий» ? Чи такі перевірки можуть сприяти формуванню дійсно професійного корпусу суддів України? Чи можуть одні порушники Закону в мантіях ефективно боротись з іншими порушниками Закону в мантіях? Чи ця «боротьба» (робота) - створення ілюзії в очах навколишніх спостерігачів, задурманення мізків. «Ворон воронові ока не виклює»!!!
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 106 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник